12 Kat fazla biber gazı neden alındı ?

12 Kat fazla biber gazı neden alındı ?

Gezi’deki gaz bombası miktarının 12 katının alınmak istenmesinin sebepleri nelerdir?

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal o iddiaları meclise taşıdı.

CHP’li Mahmut Tanal; 2015 senesi için Emniyet Genel Müdürlüğü Güvenlik Dairesi Başkanlığı tarafından 1 milyon 431 bin 615 göz yaşartıcı gaz fişeği 77 bin 400 ses-ışık fişeği 5 bin sis el bombası alınması planlandığı ve bu miktarın Gezi’deki gaz bombası miktarının 12 katına tekabül ettiği, bu alım için ise 40 ila 60 Milyon TL harcandığı iddialarına karşı İçişleri Bakanı Efkan Ala’ya verdiği soru önergesi ile şu soruları yöneltti;

1- 2015 senesinde Emniyet Genel Müdürlüğü Güvenlik Dairesi Başkanlığı tarafından 1 milyon 431 bin 615 göz yaşartıcı gaz fişeği 77 bin 400 ses-ışık fişeği 5 bin sis el bombası alınması planlandığı iddiaları doğru mudur?

2- Gezi Parkı eylemlerinde 130 bin gaz fişeği kullanıldığı göz önünde bulundurulacak olursa Gezi’deki gaz bombası miktarının 12 katının alınmak istenmesinin sebepleri nelerdir?

3- Bu önlem, 2015 senesinin toplumsal barış ve sükun içerisinde geçmeyeceğinin, aksine olayların daha da artacağının göstergesi midir?

4- Bakanlığınızın, Gaz fişeklerine 40 ila 60 milyon TL arasında bir ücret vereceği iddiaları doğru mudur?

5- Bakanlığınızın toplumsal barışı sağlamak, olayların temel sebeplerini barışçıl yollarla ortadan kaldırmak adına 2015 yılı için ayırdığı bütçe ne kadardır?

6- Bu konuda herhangi bir bütçe ayrılmadı ise sebepleri nelerdir?


İlgili yazılar

Muharrem İnce kolları sıvadı

Anadolu turuna çıkan İnce, “Örgütü motive edip çok çalışacağım. Genel seçim çok önemli. Çünkü Başkanlık sistemi gelebilir. Bu Türkiye’nin sonu olur”

AKP’li vekiller Erdoğan’ı protesto etti

AKP’de üç dönem kuralına takılan bir grup milletvekili Cumhurbaşkanı Erdoğan’a kuralın kaldırılması talebini götürdü. Yaklaşık üç hafta önce gerçekleşen toplantıyı

Atalay: Cesurca adım atıyoruz

Başbakan yardımcısı Beşir Atalay çözüm sürecinin toplumsal talep doğrultusunda ilerlediğini ve yeni adımlar atılacağını söyledi.

Bir Cevap Yazın