124 SANDIK YENİDEN SAYILDI

124 SANDIK YENİDEN SAYILDI

Yalova genelinde 149 bin 818 seçmen 550 sandıkta oy kullandı. Seçimin en çekişmeli geçen illerin başında gelen Yalova’da merkezde de 85 bin 561 seçmen 299 sandıkta tercihlerini belirledi. İlk gün seçimi AKP adayı Yakup Koçal’ın bir oy farkla kazandığının açıklanmasının ardından CHP’nin, 1137 numaralı sandıkta partilerine çıkan 154 oyun 1 olarak görüldüğünü, oylarının HDP’ye yazıldığını belirterek itirazda bulundular. Yapılan bu itiraz, Yalova İl Seçim Kurulu’nca değerlendirilerek, partilerin itiraz ettikleri 124 sandık yeniden sayıldı.

yalovaSabah saat 05.00 ‘a kadar süren sayım sonrası, Yalova Belediye Başkanlığı’nı resmi olmayan sonuçlara göre AK Parti ‘den 6 oy fazla aldığı öne sürülen CHP’ li Vefa Salman’ın kazandığı öğrenildi. Vefa Salman’ın 6 oy farkıyla seçimi kazandığını CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce de doğruladı.

CHP’Lİ İNCE: RESMİ BELGE ELİMDE

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce Twitter sayfasından resmi belgenin elinde olduğunu duyurdu. İnce Twitter’dan şunları yazdı:

“İnancın, direnişin ve sandıklara sahip çıkmanın sonucudur, resmi belge elimdedir, @VefaSalman Yalova Belediye Başkanı seçilmiştir. AKP bütün itirazlarını yapmıştır, sonuç değişmemiştir,Adliye önüne gelerek oylarına, kentlerine sahip çıkan hemşerilerime teşekkür ediyorum.”

VEFA SALMAN’IN ÖZ GEÇMİŞİ

Yalova’nın CHP’li Belediye Başkanı Vefa Salman, 1965 yılında Yalova’da doğdu. 1987 yılında Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi’ni bitirerek iş hayatına atıldı. 20 yıldır Yalova’da ticari yaşamının içerisinde bulunan Salman, İstanbul Veteriner Hekimler Odası Yalova Temsilciliği ve Yalova Üniversitesi Yaptırma ve Yaşatma Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini yaptı.

Yalova’da, Fenerbahçeliler Derneği Başkanlığı, üç dönem Yalova Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Murahhas üyeliği, bir dönem Yalova Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı mütevelli heyeti üyeliği ile çeşitli sivil toplum örgütlerinin kuruculuğu, yönetim ve denetim kurulu üyeliklerinde bulunan Salman’ın, kaleme aldığı şiirlerini iki ayrı kitapta topladı.

İngilizce Öğretmeni Dilek Salman ile evli olan Vefa Salman’ın, Özgün Salman adındaki oğulları, 14 Ağustos 2012’de geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetti. Salman’ın önem verdiği projelerinden biri ‘Gelişmiş Kent Kimliği’ projesi.

İNCE GECEYARISI CHP DEDİ

AKP ve CHP arasında büyük çekişmenin yaşandığı seçim yarışında geceyarısı Hurriyet.com.tr’nin ulaştığı CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce saat 00.25 itibariyle oyların yarısından fazlasının sayım işleminin sona erdiğini söyledi.  İnce,  “Şu anda  sandıkların yarısını geçtik,  hiç bir sorun yok.  Belediye Başkanı şu anda CHP’li Vefa Salman’dır. Yüzde altmış oy sayıldı. Belediye Başkanı hala Vefa  Salman’dır” diye konuştu.

Kendisinin de İl Seçim Kurulu’nda sayımı yakından izlediğini belirten İnce, “Orada bir avukat arkadaşımız var. Onu dışarıya çağırdım, bana ‘hiçbir sorun yoktur’ dedi.  İnce, “Sayım devam ediyor. Meydanlarda aldığımız oyu masa başında kaptırmayacağız, ben de buradayım. Çünkü bu seçimi biz kazandık’ ifadelerini kullandı.

 


İlgili yazılar

“KARARGAH GAZETECİLİĞİ DE YAPMIŞTI…”

Yurt gazetesi yazarlarından Cüneyt Ülsever, Metehan Demir’le mahkemelik olduğunu hatırlattı, Egemen Bağış’la Demir arasındaki telefon görüşmesine tepki gösterdi. Metehan Demir (Hürriyet) beni 24.09.2013’te mahkemeye verdi.

MHP’de Akşener Seçilirse Ne olur?

Meral Akşener’in MHP Gernel Başkanı seçilmesi halinde partinin oyları yüzde 20 bandını geçiyor. Avrasya Kamuoyu Araştırmalar Merkezi’nin (AKAM) “Merkez Sağda

HSYK’dan Bir İstifa Daha…

HSYK Birinci Daire Üyesi Dr. Teoman Gökçe, yargıda 15 Coak’ta Adalet Bakanı’nın teklifiyle hukuka aykırı atamalar yapıldığını belirterek görevinden istifa

Bir Cevap Yazın