CHP’li gençler talanı proetosto ettiler

CHP’li gençler talanı proetosto ettiler

Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları Genel Merkezi ve Ankara İl Gençlik Kollarının Atatürk Orman Çiftliği arazileri üzerinde yapılan hukuk tanımaz talanlar ile bu talanın en büyük parseli üzerine yapılan kaçak Saray’ı protesto eylemine CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı İrfan İnanç Yıldız ile Genel Başkan yardımcısı Bülent Tezcan ve CHP Milletvekili Uğur Bayraktutan’da katıldı.

Polisin müdahalesiyle gerginleşen ve bugüne kadar dökülen kanları sembolize etmek için getirilen kırmızı boyanın da kullanıldığı eylemde konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan şunları söyledi:
“Mustafa Kemal’in gençleri merhaba, bugün Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 76. yılı. 76 yıldan buyana onun Türkiye’ye bıraktığı mirasla, bu millete bıraktığı mirasla Türkiye modern, çağdaş, üretken bir ülke olma yolunda ve 76 yıl sonra sevgili Büyük Atatürk sana olan özlemimiz her geçen gün daha da büyüyor. Sana olan sevgimiz her geçen gün daha da büyüyor. Bu süre içerisinde Mustafa Kemal Atatürk’ün gençlere emanet ettiği bu ülkeyi, Mustafa Kemal Atatürk’ün gençlere emanet ettiği cumhuriyeti yok etmeye dönük sistemli ve planlı saldırılarla karşı karşıya kaldık. Ama Türkiye’nin her yerinde gençler Mustafa Kemal’in arkasında Mustafa Kemal’in askerleriyiz diye sokaklardalar.
Sevgili gençler, bugün bir kaçak sarayın önündeyiz. Gördüğümüz kaçak saray Mustafa Kemal Atatürk’ün cumhuriyetin ilk yıllarında bataklığı kurutarak Atatürk Orman Çiftliğini kurduğu yerde onun millete miras bıraktığı bu büyük eseri tahrip edilerek hukuka aykırı mahkeme kararlarına aykırı bir şekilde yapıldı. Şimdi ortada bir Mustafa Kemal Atatürk’ün Atatürk Orman Çiftliğini kurduğu dönemin mesajı var, birde bugün AKP’nin verdiği mesaj var. Atatürk Orman Çiftliği üreten Türkiye’nin mesajıydı, Atatürk Orman Çiftliği biz bataklıkları kuruturuz, oradan modern işletmeleri, modern bir Türkiye yaratırız mesajıydı. Kaçak saray üretmeden tüketen Türkiye’nin mesajı. Kaçak saray yolsuzluğun mesajı, kaçak saray hırsızlığın mesajı. Şimdi Atatürk’ün gençleri Atatürk’ün eserine sahip çıkmaya kararlılar ve meydandalar.

Sevgili gençler, bakın burada artık sistemli bir şekilde Atatürk Orman Çiftliğinin adını da değiştirmeye başladıklarını görüyoruz. Büyükşehir Belediyesinin yazışmalarında artık Yenimahalle Çiftliği demeye başlamışlar. Burası Yenimahalle Çiftliği değil, burası Melih’in çiftliği değil, olmayacak. Burası Atatürk Orman Çiftliği ve öyle kalacak.

İnanıyorum ki, Türk milletinin gençleri, inanıyorum ki Türkiye’nin gençleri Atatürk’ün değerlerine sahip çıkacaklar, cumhuriyetin değerlerine sahip çıkacaklar, yeşile sahip çıkacaklar, çevreye sahip çıkacaklar, zeytine sahip çıkacaklar ve bu tahribatı yapanların hepsinden gün gelecek hesabını soracağız.


İlgili yazılar

CHP BAŞBAKAN VE BAKANLAR İÇİN HAREKETE GEÇTİ

CHP, Başbakan Erdoğan hakkında soruşturma açılması için iki ayrı önerge hazırladı. Ayrıca 4 eski bakan hakkındaki fezlekelerin okunması için da harekete geçildi. Bu amaçla CHP, fezlekelerin okunması için 26 Mart Çarşamba günü Meclis’in çalışması için muhalefet çağrı yaptı.

Ufukta referandum ve anayasa değişikliği var

AKP Cemaat arasında günlerdir devam eden HSYK seçimi savaşlarında hükümetin B planı ortaya çıktı. Akdoğan, HSYK seçimi için ‘Kaderimizi 12

2/B hak sahipleri için yeni yasa teklifi!

CHP İstanbul Milletvekili ve TBMM Başkanvekili Akif Hamzaçebi, 2/B arazilerinde hak sahibi olduğu halde başvuru yapmayanlar, başvurup ödeme yapmayanlar ve

Bir Cevap Yazın