CHP seçimde daha çok kadın aday gösterecek

CHP seçimde daha çok kadın aday gösterecek

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu  2015 seçimlerini kadın ağırlıklı götüreceklyerini açıkladı. Partisinin grup toplantısında konuşan Kılyıçdaroğlu “Eğer bu topluma huzur, barış gelecekse emin olun kadınlar yüzünden gelecek. Hayatın bütün acılarını yaşayan sizlersiniz. Bu ülkenin hangi koşullarda olduğunu siz benden iyi bilirsiniz. Size ‘kadın erkek eşit değildir’ diyorlar. Neden? Erkeğin ne üstünlüğü var kadına karşı. Onu da Allah yarattı, kadını da Allah yarattı. Eğer cennet kadınların ayakları altındaysa o zaman kadınların üstünlüğü var.” dedi.

BEDELLİ ASKERLİK

Bedelli askerlik konusuna da değinen Kılıçdaroğlu “Zenginin çocuğu sıyıracak, garibanın oğlu gidecek. Durumu iyi olan askere gitmeyecek, iyi olmayanlar nöbete. Biz bunu kabul etmiyoruz. Bedelliyse bedeli alırsın ama aynı şartlardan yoksulun çocuğu da yararlanmalı, bedel ödemeden” dişe konuştu.

Yüzde 10 seçim barajının kalkması gerektiğini tekrarlayan CHP lideri  temsilde adalet olması gerektiğini yüzde 1 oy alan bir partinin bile en azından bir vekili Meclis’e girebilmesini istedi.

 


İlgili yazılar

HSYK’da YBP adayları kazanadı

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’na (HSYK) adli yargıdan 7 asıl 4 yedek, idari yargıdan ise 3 asıl  2 yedek üyenin

Zorunlu Trafik Sigortası Yeniden Düzenleniyor

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, “zorunlu trafik sigortası” ile ilgili madde kabul edildi. Başbakan Yardımcısı Şimşek, son yıllarda sigorta primlerinde

Trafik Kazasında Hangi İl Birinci!

Türkiye’nin iki büyük ile  İstanbul ve Ankara. İstanbul’un gündüz nüfusu 15 milyon. Ankara’nın ise 5 milyon. Ancak Bu iki ilde

Bir Cevap Yazın