17-25 Aralık komisyonu adliyede

17-25 Aralık komisyonu adliyede

TBMM’de 4 eski bakanla ilgili yolsuzluk ve rüşvet iddialarını incelemek için kurulan soruşturma komisyonu İstanbul Adliyesi’nde çalışmalarına başladı.

Komisyon üyeleri dosyada şüpheli olarak yer alan isimleri dinlemeye başladı. Reza Zarrab’ın bugün öğleden sonra adliyeye geleceği belirtildi.

İki AKP bir CHP’li milletvekilinden oluşan heyet Pazartesi gününden itibaren adliyede çalışmalarına başladı. 17 Aralık yolsuzluk soruşturması şüphelilerini ifadeye davet eden komisyon, eski İçişleri Bakanı Muammer Güler’in oğlu Barış Güler, Özgür Özdemir ve Rüçhan Bayar’ı dinledi. Reza Zarrab’ın ise bugün öğleden sonra adliyeye geleceği kaydedildi.

17 Aralık rüşvet ve yolsuzluk operasyonlarının ardından eski bakanlar Muammer Güler, Zafer Çağlayan, Egemen Bağış ve Erdoğan Bayraktar hakkında komisyon kurulmuştu.

17 Aralık yolsuzluk soruşturmasında Savcı Ekrem Aydıner, 16 Ekim’de takipsizlik vermişti. Reza Zarrab, eski İçişleri Bakanı Muammer Güler’in oğlu Barış Güler, eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın oğlu Salih Kaan Çağlayan ve eski Halkbank Genel Müdürü Süleyman Aslan’ın da bulunduğu 53 kişi hakkında delillerin usulsüz toplandığı, herhangi bir örgüte rastlanılmadığı ve suç unsurunun oluşmadığı gerekçesiyle şüphelilerin yargılanmasına gerek görmemişti.


İlgili yazılar

Kılıçdaroğlu Ağaoğlu’ndan neden özür diledi?

Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı’na (TÜRGEV) arsa verdiği iddialarını yalanladı. Evinde ekonomi

Trollerin Bastırılmış Duyguları Ortaya Çıktı

Diyanet İşleri Başkanlığının hutbesi ve cemaatlerin “yılbaşı kutlaması günahtır” açıklaması dincilerin bastırılmış şiddet duygularını ortaya çıkardı.  2017 yılının ilk saatinde

“İşlerin yolunda gitmesi durumunda!”

HDP-CHP görüşmesinin ardından çözüm sürecini yeniden diriltecek beklenmedik temaslar başladı. HDP’li Baluken ve Önder, önceki gece Kamu Düzeni ve Güvenliği

Bir Cevap Yazın