Başbakan gözü işçilerin maaşına dikti!

Başbakan gözü işçilerin maaşına dikti!

CHP seçim bildirgesinde asgari ücretin bin 500 lira olacağını açıkladıktan hemen sonra iş dünyasının temsilcilerine “neden sessiz kalıyorsunuz” diye şakeyette bulunan Başbakan Ahmet Davutoğlu bu şikayetini  bir kez daha tekrarladı.

Ahmet Davutoğlu’nun işadamlarıyla yaptığı gizli zirvede neden CHP’nin asgari ücret vaadini neden eleştirmediklerini sorarak sitem ettiği öğrenildi. TÜSİAD Başkan Yardımcısı Ali Koç’un da Başbakan’a seçim sürecinde olunduğu için seçim vaatleriyle ilgili herhangi bir yorum yapmadıkları yanıtını verdiği belirtildi.

İşadamı Ali Kibar’ın İstanbul Baltalimanı’ndaki evinde iş dünyasının önde gelen isimleri ile toplantı yapan Davutoğlu  muhalefet partilerinin asgari ücretin artırılması konusunda vaatlerini gündeme getirerek TÜSİAD’ı bu konuda sessiz kalmakla eleştirdi. İş adamlarına bu konuya tepki göstermediklerini belirterek sitem etti.

ALİ KOÇ’UN YANITI

Toplantıda n TÜSİAD Başkan Yardımcısı Ali Koç başbakana seçim sürecinde olunduğu için seçim vaatleriyle ilgili herhangi bir yorum yapmadıkları yanıtını verdi.

Türkiye’de halen asgari ücret aylık net 949 TL düzeyinde bulunuyor.

Toplantıya Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, Koç Holding ve Türkiye Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Üyesi Ali Koç, Akbank Yönetim Kurulu Başkanı Suzan Sabancı Dinçer, Fiba Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Özyeğin, Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker, Ciner Holding Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Ciner, Akfen Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın, MUDO A.Ş kurucusu Mustafa Taviloğlu, Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk, Yandex Türkiye CEO’su Mehmet Ali Yalçındağ.

Kaynak: fortuneturkey.com


İlgili yazılar

Din dersi zorunlu olmaktan çıkarılacak mı?

CHP İzmir milletvekili ve AİHM eski yargıcı Rıza Türmen Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin  Mansur Yalçın ve 14 alevi yurttaşın daha

Ankara Merkezli Televizyon Dayanamadı!

Yaşanan ekonomik sıkıntılara karşı direnemeyen bir televizyon daha kepenk indirdi. Yöneticileri arasında MHP Ankara milletvekili Erkan Haberal’ın da bulunduğu vakfa ait

CHP Ekonominin fotoğrafını çekti

CHP Ekonomi Politikaları Genel Başkan Yardımcılığı’nın  hazırladığı 91. Ekonomik Görünüm raporu yayımlandı. 2014 Nisan ayı enflasyon verilerinin değerlendirildiği raporda, Nisan’da

Bir Cevap Yazın