Çavuşoğlu: Gümrük Birliği Güncellenecek

Çavuşoğlu: Gümrük Birliği Güncellenecek

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu,  Gümrük Birliği Anlaşmasının güncellenmesi  çalışmasının 16 Nisan’dan sonra yeniden başlayacağını açıkladı.

Antalya’da işadamlarına hitaben konuşan Çavuşoğlu “16 Nisan’dan sonra AB’ye son önerimizi sunacağız. Ondan sonraki süreci nasıl sürdüreceğimizi değerlendirip aldığımız kararları sizlerle paylaşacağız. AB ile vize sorununu çözmek istiyoruz. Bu vize serbestisini de almamız lazım. En son imzaladığımız göç anlaşmasının bir parçasıdır. Bu 3 anlaşmanın, göç, vize serbestisi ve geri kabul anlaşmalarının birlikte uygulanması gerekiyor. Türkiye müzakere eden bir ülke. Hiç müzakere etmeyen birçok ülke ile vizeyi kaldırdı. En son Gürcistan’la da bir sene sonra, yani tüm şartlar yerine geldiğinden bir sene geçtikten sonra bu anlaşmayı yürürlüğe koydular. Biz millet olarak da bunu hak ediyoruz.”dedi.

 


İlgili yazılar

Türkiye toplumsal cinnet kıskacında!

Türkiye tam bir cinnet halinde. Çözüm süreci ile başlayıp terör örgütünün kentlerde dahil olmak üzere silahlanmasına göz yuman hükümet, oy

Akar’a o madalyayı takan ABD’li komutan kim?

Vatan Partisi’ne yakınlığıyla bilinen Milli Merkez Genel Sekreter Haluk Dural imzasıyla yapılan açıklamada Hulusi Akar’ın Genelkurmay Başkanı olması eleştirildi. Milli

Kim bu hakim ve savcılar?

Yargıda Birlik Platformu tarafından Diyarbakır’da ‘Yargıya karşı oluşan güven bunalımının yeniden tesis edilmesi’ konulu istişare toplantısı düzenlendi.

Bir Cevap Yazın