ABDULLAH GÜL  ŞAŞIRTMADI

ABDULLAH GÜL ŞAŞIRTMADI

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül,internet alanında da yeni düzenlemeler içeren yasayı onayladı. TİB Başkanı’na yeni yetkiler verilirken, yeniden tanımlanan trafik bilgisi, taraflara ilişkin IP adresi, verilen hizmetin başlama ve bitiş zamanı, yararlanılan hizmetin türü, aktarılan veri miktarı ve varsa abonelik bilgilerini içerecek.
TİB tarafından yalnızca mahkemelerce talep edilen trafik bilgileri istenebilecek. Trafik bilgisi ancak bir suç soruşturması veya kovuşturması kapsamında mahkemelerce talep edilmesi halinde TİB Başkanlığı tarafından içerik sağlayıcı, yer sağlayıcı veya erişim sağlayıcıdan alınarak, verilecek.
TİB Başkanı tarafından verilen erişimin engellenmesi kararı, 24 saat içinde sulh ceza hakiminin onayına sunulacak. Hakim, onayına sunulan konuyla ilgili 48 saat içinde karar verecek. Soruşturma aşamasında verilen hakim kararı, sulh ceza mahkemeleri tarafından verilecek. Bu karar, birden fazla sulh ceza mahkemesi bulunan yerlerde, HSYK tarafından belirlenen mahkeme tarafından verilecek.


İlgili yazılar

İzmir’den CHP’ye akın!

CHP Genel Merkezi, 24 Şubat’ta tamamlanması gereken milletvekili adaylığı başvurularını olumsuz hava koşulları nedeniyle 1 Mart Pazar gününe kadar uzattı.

PKK’nın gelir kaynağı sahte sigara ve içki

PKK’lıların Kuzey Irak’tan getirdiği sahte ve kaçak sigara ve tütün satışı engellenemiyor. Doğu ve Güneydoğu’da yıllardır satılan ve PKK’nın en

HSYK seçimlerinde şok

  HSYK 1. Daire Başkanı İbrahim Okur’un da arasında bulunduğu “bağımsız” isimler liste dışından gelerek seçimi kazanmaya çalışacak. 2010’da 206 kişinin

Bir Cevap Yazın