Adan: Erdoğa Cumhurbaşkanı olamaz

Adan: Erdoğa Cumhurbaşkanı olamaz

MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, milletin arzu ettiği cumhurbaşkanı profilinin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a uymadığını savunarak, “Bu anlamda Sayın Başbakan’ın Cumhurbaşkanı olma hedefi ‘ham hayal’den ibarettir. Çünkü milliyetçiliği, muhafazakârlığı, laiklik anlayışı ve hukuka saygısı tartışmalıdır. Bu niteliklerin her birinde Sayın Başbakan’ın sicili bozuktur” diye konuştu.

Adan, yazılı açıklamasında AK Parti sözcülerinin Başbakan Erdoğan’ı seçimlere üç ay kala, “cumhurbaşkanı” ilan ederek toplumda bir algı oluşturmaya çalıştıklarını söyledi. Celal Adan, AKP’lilerin, cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda yürüttükleri algı operasyonlarının, halkın tercihlerini manipüle etmeye yönelik boyutlara ulaştığına dikkat çekti.
Başbakan Erdoğan’ın, cumhurbaşkanı olma hedefini bir hayal olduğunu dile getiren MHP Genel Başkan Yardımcısı şöyle dedi:
“Çünkü milliyetçiliği, muhafazakârlığı, laiklik anlayışı ve hukuka saygısı tartışmalıdır. Bu niteliklerin her birinde Sayın Başbakan’ın sicili bozuktur. Sayın Başbakan her zaman olduğu gibi bütün stratejisini kutuplaşma ve gerginlik üzerine kurmuştur. Kendi siyasi ve kişisel ikbali için bir kez daha Türkiye’yi germekte, kutuplaştırmaktadır. Kendisinin ve AKP’nin karşı karşıya olduğu yolsuzluk iddialarından hesap vermeden kurtulmanın yolunu Cumhurbaşkanı olmakta görmektedir.”
Milletin arzu ettiği cumhurbaşkanı profilinin, Başbakan Erdoğan’a uymadığını savunan Adan, “Milletimizin arzu ettiği Cumhurbaşkanı profili asla Sayın Başbakan değildir. Türkiye’yi uzlaştırması, barıştırması, milli idealler etrafında birleştirmesi, bayrağımızı temsil etmesi gereken bu makama uymayacak yegane kişi Sayın Erdoğan’dır” diye konuştu.


İlgili yazılar

Karamollaoğlu: AKP’liler Çok Çaresiz!

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin İstanbul İl Binası’na ‘evet’ pankartı asılmasının trajikomik olduğunu belirterek “Gülelim mi, ağlayalım mı,

BAKKAL AMCA BELEDİYELERE NE ÖDEYECEK

Belediyelerin reklam-ilan gelirleri yeniden düzenlendi.

Bahçeli: Baskı, Tehdit Ve Şantaj Püskürtüldü

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli halk oylamasının  yüksek bir katılım, takdir edilecek huzur ve güven ortamında geçtiğini

Bir Cevap Yazın