Ağbaba: “RTÜK’ü Havuz Medyası Gibi Yönetemeyeceksiniz.

Ağbaba: “RTÜK’ü Havuz Medyası Gibi Yönetemeyeceksiniz.

 CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, RTÜK’te CHP’li üyelerinin üyeliklerinin düşürülmesi girişimlerine karşı yazılı bir açıklama yaptı. Ağbaba açıklamasında şöyle dedi:

“Son günlerde, ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e yönelik saldırı ve hakaretler artmıştır. Kanal A isimli bir televizyon kanalında yayınlanan “ Resmi tarihten gerçek tarihe” isimli programda; Atatürk’ün “ Allahsız, dinsiz ve rüşvetçi olduğu” iftiraları atılmıştır. Radyo ve Televizyonları denetlemekle sorumlu olan anayasal kurum olan RTÜK ise bu yayınlara ceza vermemiştir.

RTÜK’ün AKP kontenjanından seçilen 5 üyesi Atatürk’ün rüşvetçi olduğu iftirasını makul karşılamış ve bunu onaylamıştır. CHP kontenjanından seçilen üyeler ise bu karara karşı çıkmış ve konuyu kamuoyunun gündemine getirmiştir. CHP kontenjanından seçilen Ali Öztunç ve Süleyman Demirkan, RTÜK’ün bu alçakça kararının iptali için de İdare Mahkemesine dava açmıştır.

AĞBABA: AKP, FAŞİST İKTİDARINI İLMEK İLMEK ÖRÜYOR.

Atatürk’e, cumhuriyetin kurucularına yönelik hakaret ve iftiraların karşısında duran Öztunç ve Demirkan ile ilgili son gelişmeler ise ülkemiz demokrasisinin nerelere geldiğinin göstergesidir. Atatürk’ü savunduğu için bu iki üyemizin, üyeliğinin düşürülmek istenmesi AKP’nin faşizminin bir başka göstergesidir. AKP, faşist iktidarını ilmek ilmek örüyor.

Kanal A’ya dilekçe verdirip CHP’li üyelerin RTÜK’ten ayrılmasını sağlamak isteyen RTÜK Başkanı Davut Dursun ve AKP’li RTÜK üyelerini uyarıyoruz. Atatürk’ü savunmak bu ülkede suç değildir. Atatürk’ü savunduğu için üyelikleri düşürülmek istenen Ali Öztunç ve Süleyman Demirkan asla yalnız değildir. Vakit varken akıllarını başlarına almaya davet ediyorum.

BABA: AKP’Lİ RTÜK ÜYELERİNE SORUYORUM: EMRİ YALÇIN AKDOĞAN’DAN MI ALDINIZ?

Bugün Öztunç ve Demirkan ile ilgili dilekçeyi işleme sokan AKP’li RTÜK üyelerine soruyoruz. Geçmişte, Deniz Feneri sanığı Zahid Akman’ın üyeliğinin düşürülmesi için neden ret oyu verdiniz. Akman ile ilgili başvuruların çoğunu neden gündeme almadınız? Sizin göreviniz Atatürk ve Cumhuriyeti savunanlara ve bilhassa Atatürk ile Cumhuriyete düşmanlık yapmak mıdır? CHP’li üyelere yönelik bu girişiminizin talimatını Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan’dan mı aldınız?

AĞBABA: RTÜK’Ü HAVUZ MEDYASI GİBİ YÖNETEMEYECEKSİNİZ.

 

Siz hangi hak ve yetkiyle CHP’ye ayrılan iki kontenjan üyeliği ile ilgili tasarrufta bulunmaya kalkıyorsunuz? RTÜK, havuz medyası gibi yönetme girişiminize karşı en sert tepkiyi vereceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın. RTÜK’ü havuz medyasına katamayacaksınız. Bizlerin ve tüm CHP’lilerin gözü Salı günü sizlerin üzerinde olacaktır. Haddinizi, yetkinizi ve yerinizi biliniz.”


İlgili yazılar

Grup başkanvekili olarak eleştiremezsiniz

CHP Sözcüsü Haluk Koç seçim sürecine ilişkin olarak yönetimi eleştiren Grup Başkanvekili Muharrem İnce’ye,”Genel başkanı grup başkanvekili sıfatıyla yapamazsınız” dedi.

İŞSİZ SAYISI 5 MİLYONA YAKLAŞTI

DİSK-AR, Kasım ayında Türkiye’de gerçek işsizlik sayısının 4 milyon 784 bin, gerçek işsizlik oranının yüzde 15.8 olduğunu açıkladı.

Galatasaray’da yeni başkan Dursun Özbek !

Galatasaray Kulübü’nünün yeni başkanı  Dursun Özbek  oldu. Sabah saat 10 başlayan o verme işlemi saat 18 de bitti.Kulüp başkanı Duygun

Bir Cevap Yazın