Akay: Çöp bidonlarında yiyecek arayanlar arttı

Akay: Çöp bidonlarında yiyecek arayanlar arttı

CHP Karabük Milletvekili Adayı Mustafa Akay, “İnanıyoruz, halkımızla başaracağız. Karabük ve ilçelerini adım adım dolaşıyoruz. Halkımızla kucaklaşıyoruz. Samimi, içten, candan, doğal bir şekilde halkımıza dokunuyoruz. Çok güzel tepkiler alıyoruz. Onların bu içtenliğine inanıyoruz, güveniyoruz. Büyük bir coşkuyla bizi bağırlarına basmalarından mutlu oluyoruz.  Küçük ve orta ölçekli sanayicisi işlerinin durma noktasına gelmesinden yakınıyor. Umutsuzluk artık yerini umuda bırakmak istiyor” dedi.

Köylerin perişanlık içinde olduğunu çöp bidonlarından yiyecek toplayan insanların her geçen gün sayısının arttığını ifade eden Akay sunyarı söyledi:

 

YÜREĞİMİZ YANIYOR

“İşsizlerimizi görüyoruz. Yüreğimiz yanıyor. İnsanlarımız mutlu ve huzurlu değiller. Bu kötü gidişe dur demenin artık zamanı geldiğini herkes görüyor. Aldığı maaş ile geçinemeyen emekli, çocuğunu okutmakta zorlanan asgari ücretli işçi, hiç bir geliri olmayan işsiz patlama noktasında. Bu insanlarımız CHP’nin emekliye iki maaş ikramiye, taşeron işçilerin kadrolu hale getirilmesi, asgari ücrete 1500 lira maaş. en az emekli maaşı 1500 lira, emekliye çalışanlar gibi bankalardan promosyon verilmesi, çocuklara kreş , öğrencilere eğitim desteği, üniversiteye hazırlanacak gençlere hazırlık desteği, askere gidecek gençlerimize ekonomik destek, 65 yaş üzerindeki büyüklerimize yaşlılık desteği, engellilere engellilik desteği, yoksul ailelere 720 liralık hane desteği gibi uygulamalarla 17 milyon yoksulun eritileceğine inandıklarını, ortaya koyarak bize büyük güç ve destek veriyorlar.
Biz de onlardan aldığımız tepkilerle inanıyoruz ve halkımızla başaracağımızı biliyoruz. Her yıl bir milyon kişiye iş imkanı sağlanarak işsizi olmayan bir Türkiye kuracağız. Ara eleman sorununun çözümü ile 800 bin işsizimiz meslek sahibi yapılacak ve işe yerleştirilecek.

ORMANLAR ÖZELLEŞTİRİLMEYECEK

Bütün bunların yanında yerel ve bölgesel sorunların çözümü konusunda da kafa yoracağız. Orman köylüsünün sorunlarını kendi sorunumuz gibi göreceğiz. Dikili uygulaması denilen soygun düzenine karşı çıkarak ormanların özelleştirilmesini önleyeceğiz. Ülkemizin en alt gelir grubuna sahip, ölüm tehlikesi içinde üretim yaparak, katma değer yaratan orman köylümüzün ücretlerini ve yaşam kalitesini yükselteceğiz. Sektörel teşviklerle hem istihdamı hem ticareti geliştereceğiz. Çevre ve doğa bizim iktidarımızda korunması gereken unsurlar olacak. Hava kirliliği yaratarak, Karabüklüleri kanser hastası yapan işyerlerine karşı emekçimizi ve halkımızı savunacağız. Onların hakkını haykıracağız. Emekten ve halktan yana bir parti olarak hep emeğin ve halkın, haksızlığa uğrayanın yanında olacağız. İnanıyoruz, halkımızla başaracağız” şeklinde düşüncelerini dile getirdi.


İlgili yazılar

Yenikart’lı sayısı 3 bin’i aştı!

Yenimahalle Belediyesi, 2010 yılında hayata geçirdiği Yeni Kart projesi ile maddi durumu yetersiz ailelere sahip çıkmaya devam ediyor. 5 yıldır

CHP İstanbul il başkanı Canpolat oldu!

CHP İstanbul İl Başkanlığı’nın 35. Olağan Kongresi sonuçlandı. CHP İstanbul’da Cemal Canpolat ve Gökan Zeybek yarıştı. Yapılan seçimde Divan Başkanı CHP Genel

BAKANLIKTA CİNSEL TACİZ SORUŞTURMASI

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, haklarındaki ihbar ve şikâyetler nedeniyle, hakaret, adil yargılamayı etkilemeye teşebbüs ve cinsel taciz gibi suçları sosyal

Bir Cevap Yazın