AKP-CEMAAT SAVAŞI VE 17 MART BEKLENTİSİ

AKP-CEMAAT SAVAŞI VE 17 MART BEKLENTİSİ

Bir dönemin ortakları artık kanlı bıçaklı oldu. AKP’nin 2002 yılında iktidar olmasıyla birlikte devlet kadrolarında örgütlenen, özellikle İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü, Milli Eğitim ve Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere yatırımcı bakanlıklarda etkin hale gelen Cemaat, gücü paylaşmayı reddedince “çıkar ortağı” ile ölümüne bir kavgaya tutuştu.
Türkiye’nin ulusal güvenliğini tehlikeye atacak şekilde TSK’yı çökerten “ortaklar” dershane tartışması ile birlikte “gün gelir lazım olur” diye kıyıda köşede sakladıkları kirli dosyaları bir bir ortaya çıkarmaya başladı.
İddiaya göre Başbakan Erdoğan’ın bilgisi dahilinde sürdürülen “kamu kaynaklarını yağmalama ve rüşvet” operasyonu ile bunu izleyip kayda geçiren “Cemaat” henüz son kozlarını oynamadı.
“İNLERİNE GİRECEĞİZ”
Cemaatin 17 aralık’ta “rüşvet ve yolsuzluk” operasyonu için düğmeye basması ve ardından ses kayıtlarını yayınlamasıyla çılgına dönen Başbakan Erdoğan karşı hamle olarak yasal değişiklikler yaptı. Anayasa ve yasaya aykırı düzenlemeler sıkıntı yaratsa da karşılık bulmayan düzenlemelere bağlı olarak Emniyet, İçişleri ve Yargıdaki “Cemaatçi” unsurlar pasifize edildi.
Ancak istihbarat kaynaklarına göre Cemaat son kozunu 15-17 mart tarihinde yayınlanacak olan “görüntü-ses” kaseti ile oynayacak. Yine iddiaya göre bunu bilen Başbakan Erdoğan, gittiği her miting meydanında “inlerine gireceğiz” derken karşı operasyon yapacağı mesajını veriyor.
Kulislerde dolaşan bilgilere göre yayınlanacak olan kasetin görüntülü olduğu, bunu bilen Erdoğan’ın Cemaat’in yurt içinde önde gelen temsilcilerine “terör örgütü” üyesi olmak ve yönetmekten operasyon yapılması talimatı verdiği belirtiliyor.


İlgili yazılar

Namus ve şerefim üstüne ant içtim (video)

Bu haftaki yakinplansanat’a AKP’den İstanbul 3. bölge 9. sıradan milletvekili adayı olan Türk Halk Müziği sanatçısı Uğur Işılak’ın “namusum üzerine” isimli türküsünü

Vergi rekortmenleri açıklandı

2013 yılı kurumlar vergisi rekortmenleri açıklandı. İlk yüz içinde tam 18 banka yer aldı.

DTK’lı Tuğluk’tan itiraf ve tehdit

De­mok­ra­tik Top­lum Kon­gre­si (DTK) Eş Baş­ka­nı Ay­sel Tuğ­luk PKK’nın tarihindeki en güçlü dönemini yaşadığını belirterek “İsterse savaş seçeneğine yönelebilir ve

Bir Cevap Yazın