AKP-CEMAAT SAVAŞI VE 17 MART BEKLENTİSİ

AKP-CEMAAT SAVAŞI VE 17 MART BEKLENTİSİ

Bir dönemin ortakları artık kanlı bıçaklı oldu. AKP’nin 2002 yılında iktidar olmasıyla birlikte devlet kadrolarında örgütlenen, özellikle İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü, Milli Eğitim ve Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere yatırımcı bakanlıklarda etkin hale gelen Cemaat, gücü paylaşmayı reddedince “çıkar ortağı” ile ölümüne bir kavgaya tutuştu.
Türkiye’nin ulusal güvenliğini tehlikeye atacak şekilde TSK’yı çökerten “ortaklar” dershane tartışması ile birlikte “gün gelir lazım olur” diye kıyıda köşede sakladıkları kirli dosyaları bir bir ortaya çıkarmaya başladı.
İddiaya göre Başbakan Erdoğan’ın bilgisi dahilinde sürdürülen “kamu kaynaklarını yağmalama ve rüşvet” operasyonu ile bunu izleyip kayda geçiren “Cemaat” henüz son kozlarını oynamadı.
“İNLERİNE GİRECEĞİZ”
Cemaatin 17 aralık’ta “rüşvet ve yolsuzluk” operasyonu için düğmeye basması ve ardından ses kayıtlarını yayınlamasıyla çılgına dönen Başbakan Erdoğan karşı hamle olarak yasal değişiklikler yaptı. Anayasa ve yasaya aykırı düzenlemeler sıkıntı yaratsa da karşılık bulmayan düzenlemelere bağlı olarak Emniyet, İçişleri ve Yargıdaki “Cemaatçi” unsurlar pasifize edildi.
Ancak istihbarat kaynaklarına göre Cemaat son kozunu 15-17 mart tarihinde yayınlanacak olan “görüntü-ses” kaseti ile oynayacak. Yine iddiaya göre bunu bilen Başbakan Erdoğan, gittiği her miting meydanında “inlerine gireceğiz” derken karşı operasyon yapacağı mesajını veriyor.
Kulislerde dolaşan bilgilere göre yayınlanacak olan kasetin görüntülü olduğu, bunu bilen Erdoğan’ın Cemaat’in yurt içinde önde gelen temsilcilerine “terör örgütü” üyesi olmak ve yönetmekten operasyon yapılması talimatı verdiği belirtiliyor.


İlgili yazılar

Rolümüzü daha sonra öğreneceğiz

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry IŞİD’e yapılacak müdahele konusunda görüşmelerde bulunmak üzere Türkiye’ye geldi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştü. Görüşme

Aydın: Ya Siyaset Ya Silah!

TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın açıklamalarına ilişkin, “HDP’nin bir tavır ortaya koyması, bir karar vermesi

Kılıçdaroğlu: Kapıları kapatmamak lazım!

CHP lideri Kılıçdaroğlu, “AKP ile MHP koalisyon kurabilirler. Bu durumda bize muhalefet görevi kalır. İlla iktidar olalım diye özel bir

Bir Cevap Yazın