AKP-CEMAAT SAVAŞI VE 17 MART BEKLENTİSİ

AKP-CEMAAT SAVAŞI VE 17 MART BEKLENTİSİ

Bir dönemin ortakları artık kanlı bıçaklı oldu. AKP’nin 2002 yılında iktidar olmasıyla birlikte devlet kadrolarında örgütlenen, özellikle İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü, Milli Eğitim ve Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere yatırımcı bakanlıklarda etkin hale gelen Cemaat, gücü paylaşmayı reddedince “çıkar ortağı” ile ölümüne bir kavgaya tutuştu.
Türkiye’nin ulusal güvenliğini tehlikeye atacak şekilde TSK’yı çökerten “ortaklar” dershane tartışması ile birlikte “gün gelir lazım olur” diye kıyıda köşede sakladıkları kirli dosyaları bir bir ortaya çıkarmaya başladı.
İddiaya göre Başbakan Erdoğan’ın bilgisi dahilinde sürdürülen “kamu kaynaklarını yağmalama ve rüşvet” operasyonu ile bunu izleyip kayda geçiren “Cemaat” henüz son kozlarını oynamadı.
“İNLERİNE GİRECEĞİZ”
Cemaatin 17 aralık’ta “rüşvet ve yolsuzluk” operasyonu için düğmeye basması ve ardından ses kayıtlarını yayınlamasıyla çılgına dönen Başbakan Erdoğan karşı hamle olarak yasal değişiklikler yaptı. Anayasa ve yasaya aykırı düzenlemeler sıkıntı yaratsa da karşılık bulmayan düzenlemelere bağlı olarak Emniyet, İçişleri ve Yargıdaki “Cemaatçi” unsurlar pasifize edildi.
Ancak istihbarat kaynaklarına göre Cemaat son kozunu 15-17 mart tarihinde yayınlanacak olan “görüntü-ses” kaseti ile oynayacak. Yine iddiaya göre bunu bilen Başbakan Erdoğan, gittiği her miting meydanında “inlerine gireceğiz” derken karşı operasyon yapacağı mesajını veriyor.
Kulislerde dolaşan bilgilere göre yayınlanacak olan kasetin görüntülü olduğu, bunu bilen Erdoğan’ın Cemaat’in yurt içinde önde gelen temsilcilerine “terör örgütü” üyesi olmak ve yönetmekten operasyon yapılması talimatı verdiği belirtiliyor.


İlgili yazılar

Soma’da işçiler ayaklandı!

Soma’da maden işçileri ayaklandı.Türk-İş’e bağlı Maden iş sendikası üyesi işçiler, sendikanın asıl görevinden birisi olan işçinin haklarını korumadığı gerekçesiyle sendika binasına yürüdü

Oran: Sürpiz oldu ama kızmıyorum

CHP Eski Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili ​Umut Oran aday gösterilmemesine “Çok şaşırdım, benim için de sürpriz oldu. Ama

Kılıçdaroğlu : Bayraktar kıvırma

CHP lideri Kılıçdaroğlu, İzmir’de partisinin bölge toplantısına katıldı. CHP lideri Kemal Kılıçdaoğlu, “Ben masumum diyen” Erdoğan Bayraktar’a, “Sen değil misin ‘Her

Bir Cevap Yazın