AKP İLE İŞBİRLİĞİ YAPIYORUZ

AKP İLE İŞBİRLİĞİ YAPIYORUZ

BDP Şırnak milletvekili Hasip Kaplan, Cumhurbaşkanlığı seçimleri konusunda, ‘Nasıl şu an AKP ile yan yana düşüyorsak CHP’yle de yan yana düşebiliriz. Bu çözüm sürecine nasıl baktıklarından geçiyor’ dedi.

BDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde AKP’yle de CHP’yle de işbirliği yapabileceklerini söyledi.  Amerika’nın Ses radyosuna  konuşan Hasip Kaplan, “İlk tur seçimde herkes kendi adayıyla yer almalı. Ondan sonra ikinci turda kimin kiminle işbirliği yaptığı ve cumhurbaşkanının neye göre seçildiği net anlaşılsın. Biz hiçbir partiye kapalı değiliz. Önyargımız yok. Bizim kafamızdaki cumhurbaşkanı devletin başı oldu. Milletin halkın sesi olmadı. Halkın sesi olacak cumhurbaşkanına ihtiyacımız var” ifadelerini kullandı. BDP’nin şu anda AKP’yle yan yana düştüğünü söyleyen Kaplan, “Nasıl şu an AKP’yle yan yana düşüyorsak CHP’yle de yan yana düşebiliriz. Bu çözüm sürecine nasıl baktıklarından geçiyor” diye konuştu.


İlgili yazılar

TELEGRAPH: YOLSUZLUK ERDOĞAN’IN ELİNİ ZAYIFLATTI

Türkiye’de siyaset ve yargıda olup bitenler dünyada konuşulmaya devam ederken İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı için verilen mücadele, İngiliz The Telegraph gazetesinde çok geniş bir habere konu oldu. Telegraph, Istanbul’da CHP’li aday Mustafa Sarıgül’ün Ümraniye’de seçim kampanyasını izledikten sonra Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın “kendi arka bahçesinde küçük düşürülme olasılığı ile karşı karşıya bulunduğu” görüşünü öne sürüyor ve Sarıgül’ün kazanması durumunda “tüm Türkiye’de deprem olacağını” savunuyor.

Bahçeli: Gövdemizi taşın altına koyarız

MHP lider Devlet Bahçeli CHP ile AKP’nin koalisyon için yeniden bir araya gelmeleri çağrısında bulundu. Bahçeli bu olmazsa MHP’nin daha

Davutoğlu: İki canlı bomba olduğu kesinleşti

Başbakan Davutoğlu, terör saldırıları nedeniyle 3 gün ulusal yas ilan edildiğini söyledi. Davutoğlu iki canlı bomba olduğunu söyledi ve teröre

Bir Cevap Yazın