AKP Zarraf’ı AK’ladı…

AKP Zarraf’ı AK’ladı…

Türkiye’de AKP Rıza Sarraf’ı yere göğe sığdıramayıp aklarken, yolsuzluğun İran ayağında bambaşka şeyler yaşanıyor. Yolsuzluk suçlamasıyla İran’da tutuklanan ve mal varlığına el konulan ünlü işadamı Babek Zencani’nin ülke içindeki taşınmazları devlete devredilecek.

İran Parlamentosu’nda milletvekili Muhammed Ali Purmuhtar, Zencani’nin mal varlığının borcuna karşılık devlete verileceğini söyledi. İranlı milletvekili, ünlü milyarderin havayolu şirketi Qeshm Air ve başkent Tahran’da inşası süren ‘İran Zemin’ adlı dev alışveriş merkezinin Zencani’den alınacağını kaydetti. Purmuhtar, “Zencani’nin devlete borcunu ödemesi için yurt içindeki malvarlığının belirlenmesi sürüyor. Malvarlığı borcundan daha fazladır, fakat bunlar İran’da değil yurt dışındadır. Yurt dışındaki malvarlığını getirmek için çabalarımız devam ediyor” açıklamasında bulundu.

İran makamları,30 Aralık’ta tutuklanan Zencani’nin, devlete 2 milyar 350 milyon Euro borcunun olduğunu bildirmişti.


İlgili yazılar

Fuatavni : hukukçulara ayağınızı denk alın

Twetter fenomeni fuatavni’den taraflı davranan hukukçulara ayağınızı denk alın der gibi twitt. Fuatavni, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı işaret ederek, takipçilerine,”

Yılın en uzun gününde neler olmuştu

Sen ne güzel komşumuzdun Fahriye abla o gün yazıldı… Fransızlar Zonguldak ve Ereğli’deki kömür havzalarından o gün kovuldu.. Dün yılın

Erdemir: Bu şizofren yapıyla Kürt sorunu çözülmez

CHP Bursa Milletvekili Aykan Erdemir Başbakan Davutoğlu’nun Kürt sorunun çözümüne yönelik olarak akil insanlarla yaptığı toplantının çözüm amaçlı olmadığını söyledi.

Bir Cevap Yazın