AKP’de değişiklik yok

AKP’de değişiklik yok

AKP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, AKP’deki 3 dönem yasağına devam edileceğini ve seçim sisteminde herhangi bir değişikliğe gidilmeyeceğini açıkladı.  AKP MKYK’nın ardından yazılı bir açıklama yapan Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, Genel Başkan ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan MKYK toplantısının yaklaşık 5 saat sürdüğünü belirtti.

Bu toplantıda, cumhurbaşkanı seçimi, seçim sistemi değişikliği ve parti tüzüğünden kaynaklanan 3 dönem kuralı konularının görüşüldüğünü belirten Çelik, Cumhurbaşkanı seçimi ile ilgili istişare sürecinin ise devam ettiğini belirtti.
Çelik, MKYK’nın parti tüzüğünde yer alan 3 dönem kuralı ile ilgili herhangi bir girişimde bulunulmamasına, mevcut kuralın devamının isabetli olacağına karar verdiğini belirtti.
Çelik seçim sistemi ile ilgili tartışmalara da son noktayı koyarak, “Halen kamuoyunda ve partimizin yetkili kurullarında tartışılmakta olan Dar veya Daraltılmış seçim sistemleri konusunda da AK Parti’nin şu aşamada bir girişimde bulunmamasının doğru olacağına dair karara varılmıştır. Sonuç itibariyle 2015 seçimlerine mevcut seçim sistemiyle gidilmesi ilke olarak benimsenmiştir” açıklamasında bulundu.


İlgili yazılar

Arınç ve Gökçek hakkında soruşturma!

Muhalefet milletvekillerinin çağrısı ve sivil toplum örgütlerinin başvurusu üzerine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve Ankara Büyükşehir Belediye

AKP başkanlık için kampanya başlatıyor!

Tarafsız olacağına dair namus şerefi üzerine yemin eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlık sisteminin tanıtılması için AKP teşkilatlarını harekete geçiriyor.

Kılıçdaroğlu: AKP’lilerin Hayatı Yalan

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hükümetin şehit ve gaziler arasında ayrım yapmasının ülkeyi bölmekle aynı olduğunu söyledi. Kılıçdaroğlu “15 Temmuz

Bir Cevap Yazın