AKP’den istifa edilir ama CHP’den edilmez

AKP’den istifa edilir ama CHP’den edilmez

CHP Yalova milletvekili Muharrem İnce   Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hala başbakan gibi davrandığını belirterek “Cumhurbaşkanı ama her işe karışıyor. Sigara içen  gençlere müdahale ediyor. Cumhurbaşkanı mısın zabıta mısın? diye konuştu.

MADEN RUHSATINI ERDOĞAN VERDİ

İnce maden ruhsatlarının verilmesi ve kiralanması konusunda tek yetkili kurumun başbakanlık olduğunu anlatan İnce şöyle dedi:

16 haziran 2012 tarihli bir başbakanlık genelgesi var. Bu başbakanlık genelgesinde taşınmazların madenlerin devri  kiralanması satışı başbakanlıktan izinle yapılır deniliyor. Bunların bu memlekette uçan kuştan haberi var. Hangi madenlere ruhsat verilmiş hepsi başbakanın izniyle veriliyor. Kapalı alanlarda sigara içeni görüyorsun da bu madenleri görmüyor musun? Senin görevin ne? Sen zabıta mısın cumhurbaşkanı mısın?

TARHAN’IN İSTİFASI

Emine hanımın istifa etmesine üzüldüm. Çünkü istifa bir çözüm değil. Siyasi partiler de yetkileri kurultaylar verir. Kurultaylar partinin tapusunu vermez, yetki verir. Yöneticiler bu yetkiyi bazen iyi kullanır bazen kullanamaz. Bütün bunlar oluyor diye, partiden istifa etmek gereksizdir. AKP’den istifa edebilirsiniz ama CHP’den etmemelisiniz. AKP’de Tayyip Erdoğan’la çelişirseniz yapacak bir şeyiniz yoktur. Ya kabul edersiniz ya da istifa eder gidersiniz. CHP öyle değil. CHP’de değiştirme şansınız var. Muhalefet etme şansınız vardır. Bunları yapabilirsiniz. Rahmetli Ecevit Merhum İnönü ile mücadele ederek kazandı. Sayın Baykal  Erdal İnönü ile mücadele etti ve kazandı. İstifa edip gitmektense kalıp mücadele etmek ve doğruları söylemek  daha geçerli bir yoldur. Ben aklımın kenarından böyle bir şey geçirmediğim için Sayın Tarhan’la aynı bakmıyoruz konulara.

 

 


İlgili yazılar

İhsanoğlu çalışmalarını bursa’da sürdürdü

Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu çalışmalarını Bursa’da sürdürüyor. Basın toplantısı düzenleyen İhsanoğlu, Ayasofya’nın ibadete açılmasıyla ilgili bir referanduma nasıl baktığının sorulması

BAŞBAKANI ALLAH SÖYLETTİ!..

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Eskişehir mitinginde büyük bir gafa imza attı. Yolsuzluk ve ses kayıtlarıyla ilgili konuşurken, “Evlatlarıma helal lokma yedirmediğim halde” diyerek miting alanındakileri de şaşırttı.

Bayır: YSK Ve KİK’te FETÖ Yok Mu?

CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır YSK ve Kamu ihale Kurumuna neden dokunulmadığını sordu. Bayır “15 Temmuz Darbe kalkışmasının ardından yaklaşık

Bir Cevap Yazın