AKP’li vekil Mustafa Ateş’le ilgili Davutoğlu ne yapacak ?

AKP’li vekil Mustafa Ateş’le ilgili Davutoğlu ne yapacak ?

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin, TOKİ’den konut alan AKP’li vekil Mustafa Ateş’le ilgili Davutoğlu’na ‘ne yapacağını’ sordu.

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, Tunceli’nin Çemişgezek İlçesi’nde TOKİ tarafından yoksullara yapılan konutlardan daire alan AKP’li Milletvekili için Başbakan Ahmet Davutoğlu’na seslenerek, “Yoksulun konutunu alan milletvekili hakkında hangi muameleyi yapacağını merak ediyorum” dedi.

Tunceli’de bulunan CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, TOKİ’nin Çemişgezek İlçesi’nde alt gelir grubuna yönelik yaptığı konutlardan Ak Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş’ın konut alması ile başlayan tartışmaları değerlendirdi. Tekin, Cumhurbaşkanı’nın cinsiyet fıtratından bahsedeceğine AK Parti fıtratından bahsetmesinin daha sağlıklı olacağını belirterek, “Maalesef, 17 ve 25 Aralık ile Türkiye’nin çeşitli coğrafyalarındaki AKP bakanlıklarının ve belediyelerindeki yolsuzlukların hangi boyutlarda olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz.

Ama, doğrusunu söylemek gerekirse hiç aklımı gelmezdi Çemişgezek gibi bir yerde yoksul insanlarımıza yapılmış konutlara bir milletvekilinin, belediye başkanının, İstanbul’da yaşayan iş adamlarının Çemişgezek’e göz dikmeleri ve yoksulların konutlarını ellerinde almalarını hayretle karşıladım. Doğrusu ne benim ne de başkasının aklına hiç gelmezdi. Başka yer olsa bir şey demezdik belki ama Çemişgezek’te yoksul vatandaşlarımızın konutlarına göz dikmeleri sözün bitiği yerdir” dedi.

Tekin, Başbakan Ahmet Davutoğlu’na çağrıda bulunarak, “Yoksulun konutunu alan milletvekili yani Mustafa Ataş hakkında hangi muameleyi yapacağını merak ediyorum, yakinen takip edeceğim. İnşallah bunun gereğini yaparsınız. Gereğini yapmazsanız sizin milletvekilinin işlemiş olduğu bütün bu suçların suç ortağı olursunuz bunu da özellikle söylemek istiyorum.

Ayrıca yine eski belediye başkanınızın da belediye başkanlığı döneminde yoksullar için yapılan konutlardan alması ve bunun açığa çıkması, milletvekili ve belediye başkanının suçlarını kabul ederek o konutları TOKİ’yi iade etmelerine rağmen bu partilileriniz hakkında nasıl bir işlem yapacaksınız ? Dersim kamuyu ve Türkiye kamuoyu bunu merak ediyor ve biz CHP olarak bu durumun takipçisi olacağız” diye konuştu.


İlgili yazılar

Kılıçdaroğlu: Yargıyı Da Sıfırlayacaklar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu,Yüksek Yargıda değişiklik öngören düzenlemenin “yargıyı sıfırlamak” olduğunu belirterek, “amaç yürütmenin arka bahçesi gibi bir yargı

Bakan Avcı açıklayamamıştı

CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın TEOG sınav sonuçlarını haftalarca açıklamayışının nedenlerini ve sınavda Tunceli’nin birinci

Ünlü ilahiyaçı Eliaçık’dan çarpıcı ‘ kurban ‘ açıklaması

İlahiyatçı yazar’dan kuban kesme ile ilgili çarpıcı açıklamalar Kur’an’da ‘KURBAN’ Ayetleri Haritasını paylaşan İlahiyatçı Yazar İhsan Eliaçık, kurban kesmediğinin nedenlerini

Bir Cevap Yazın