AKP’liler Gezi’ye neden destek verdiğimizi yeni öğrendi

AKP’liler Gezi’ye neden destek verdiğimizi yeni öğrendi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Yolava’da kavşak yapmak  CHP’li belediye başkanın ağaç kesmesini onaylamadığını söyledi. Kılıçdaroğlu, “Diyorlar ki, Kılıçdaroğlu neden sessiz. Hiç bir ağacın kesilmesinden yana değilim. Asla ve asla”dedi.

Adana’da düzenlenen bölge toplantısında konuşan CHP lideri sorular üzerine  şöyle dedi:

“Nerede bir yeşillik, ağaç ve çiçek varsa korunmasından yanayım. Hiçbir siyasi partide olmayan bir genel başkan yardımcılığımız var. Adı doğa hakları. İnsanın hakkı varsa doğanın da hakkı vardır. Diyor ki, ‘Efendim diyor, Gezi Parkı’nda ağaçlar kesildi kıyameti kopardınız.’ Evet kıyameti kopardık. Ben değil, ben de bir parçasıydım ama asil kıyameti koparanlar İstanbul’da oturanlardı, gençlerdi. Kendi kentlerine sahip çıkıyorlardı. Sen Yalova dolayısıyla üzüntünü dile getirdiğin için teşekkür ediyorum. Demek ki, Gezi Parkı’na hak vermeyi yeni yeni öğrendin; bu da bir aşama. Yeşillik ve güzelliğin olduğu her yerde insan mutlu olacaktır. Ağacı kesmek, tabiatı tahrip etmek doğru değildir. Bu konuda en çok duyarlı olan partilerden birisiyiz. Bu duyarlılığımızı da sonuna kadar koruyacağız.”

 

 


İlgili yazılar

Bakan Yılmaz: Paralı askerlik kaçınılmaz olur

Milli Savunma Bakanı Yılmaz, “Nüfus artış hızı belli bir orana gelmezse, sözleşmeli askerliği veya tam profesyonel askerliği düşünmek zorunda kalırsınız”

Gül AKP’lilerin aklını karıştırdı

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün TOBB’de yaptığı “Millete hizmete devam edeceğim” açıklamaları AKP’lilerin aklını karıştırdı. Bazı milletvekilleri bu açıklamayı Gül Parti’nin başına

HDP’li vekilleri polis de durduramadı

Sokağa çıkma yasağı uygulanan Şırnak’ın Cizre İlçesi’ne  gitmek için hareket eden HDP’li milletvekilleri  karayolunun kapalı olması nedeniyle dağlardan yürüyor. Geceyi

Bir Cevap Yazın