AKP’nin daltonlarına aklama yolu açıldı

AKP’nin daltonlarına aklama yolu açıldı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonundan sonra istifa etmek zorunda kalan 4 eski bakanla ilgili soruşturma önergelerinin sayısal çoğunlukla aklanma yoluna sokulduğunu savunarak, “AKP’nin daltonlarına aklanma yolu açılmıştır. Devleti kanun ve nizamları hiçe sayarak daltonlar gibi yönetenler, AKP’nin TBMM’deki parmak gücü sayesinde cezaevi yolundan çevrilmiştir” dedi.
MHP Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, yolsuzlukla suçlanan dört eski bakanla ilgili soruşturma önergesi hakkında yazılı açıklama yaptı. 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonundan sonra istifa etmek zorunda kalan 4 eski bakanla ilgili soruşturma önergeleri AKP’nin TBMM’deki sayısal çoğunluğu sayesinde aklanma yoluna sokulduğunu savunan Çetin, “AKP’nin daltonlarına aklanma yolu açılmıştır. Devleti kanun ve nizamları hiçe sayarak daltonlar gibi yönetenler, AKP’nin TBMM’deki parmak gücü sayesinde cezaevi yolundan çevrilmiştir. Önergenin kabul edilmesiyle kurulacak Meclis Araştırma Komisyonu’nun 15 üyesinden 8’inin AKP’li olması, soruşturmanın üzerine gölge düşürecek bir durumdur. Geçtiğimiz hafta TOKİ soruşturmasıyla ilgili verilen takipsizlik kararıyla 60 kişinin salıverilmesinin ardından AKP’li üyelerin çoğunlukta bulunduğu komisyona sevk edilen bakan dosyalarının aklanacağı çok açıktır” dedi. AK Parti grubunu ceza çekmeleri gereken mensuplarını kurtararak ödüllendirmekle suçlayan Çetin, suç işleyenden hesap sorulmamasının milli vicdanı yaralayacak bir durum olduğunu belirtti.

-TÜRKİYE HİÇ KİMSENİN HESAPSIZCA SUÇ İŞLEYECEĞİ ÜLKE OLMAYACAKTIR-

Soruşturma önergelerinin görüşülmesinin televizyondan yayınlanmamasını eleştiren Çetin, “Televizyon yayınlarını engellemekle kafasını kuma gömen AKP, böylelikle yapılan rezilliklerin görülmeyeceğini sanmakla yanılmaktadır. Ortaya dökülen iddialar geçiştirilemeyecek ölçüde ciddidir. Türk milletinin değerlerinde ve inançlarında hırsızlık ve yolsuzluk gibi aşağılık suçların siyasi dalavereyle aklanabilmesini hoş görmek yoktur” dedi. Suçun hesabının verilmemesi durumunun Türkiye’de ahlaksızlığı normalleştireceğini, milleti hırsızlığa ve rüşvete alıştıracağını ifade eden Çetin, açıklamasında şu değerlendirmede bulundu:“TBMM ve milletvekilliği sıfatının saygınlığını, milletin devlete olan güvenini tamamen yok edecek, çalanın çırpanın yanına kalacağı bir harami düzeni meşruluk kazanacaktır. AKP zihniyeti çağ açıp çağ kapatmış bir milletin Meclis’inde yolsuzluk ve rüşvet çağının kapısını aralamıştır. AKP kendisine bağladığı adalet sistemi ve çoğunluk hesabıyla hakim olduğu komisyonlarla yolsuzluğu aklamaya çalışsa da, Milliyetçi Hareket Partisi yaşanan rezillikleri unutturmayacaktır. Zamanı gelince Türk milleti adına bağımsız yargının işleyişini sağlayarak AKP’den hesap sormak MHP’nin asli sorumlulukları arasındadır. Türkiye hiç kimsenin hesapsızca suç işleyeceği ve cezalardan kurtulmayı başaracağı daltonlar ülkesi olmayacaktır.”


İlgili yazılar

Sonunda Türkiye’ye komşu oldular

Türkiye’nin Sınır Kapısı’nın karşısına IŞİD bayrağını astılar Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde yer alan Akçakale Sınır Kapısı’nın hemen karşısında IŞİD’in bayrağı dalgalanıyor.

Toğrul: Gaziantep IŞİD’in Lojistik Üssü Oldu

Dünyanın en acımasız terör örgütlerinden biri olarak tarihe geçen dinci IŞİD’in Türkiye’deki merkez üssünün Gaziantep olduğu iddia edildi. HDP Gaziantep

Kılıçdaroğlu hangi partiye çağrı yaptı

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “DSP’nin bir parti olarak yoluna devam etmesini doğru bulmuyorum. Gelmeliler CHP’ye artık. Bizim altıokumuz var altında

Bir Cevap Yazın