CHP Lideri Kılıçdaroğlu partisinin, Muğla’da Belediye Eski Garaj Alanı’nda düzenlediği mitingde konuştu. “Başbakan Kemal” sloganları ile kürsüye çıkan Kılıçdaroğlu, sözlerine “O da olacak inşallah, bir dahaki sefere Muğla’ya Başbakan olarak geleceğim. Yeni bir Türkiye için, özgür bir Türkiye için, kadın erkek eşitliği için, herkesin işi, aşı olsun, bunun için Başbakan olacağım. Bunun için Türkiye’yi, dünyayı gezeceğim” ifadeleri ile başladı. CHP için Sivas’ın ötesine geçemediğinin söylendiğini anımsatan Kılıçdaroğlu, kendisinin 81 ili gezdiğini anlattı. Eleştirilerini Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a yönelten Kılıçdaroğlu, “Onun hayatı para üzerine kurulu” dedi.
Erdoğan’ın Muğla mitingi sırasında kentin alt yapısının olmamasından şikayet ettiğini belirten Kılıçdaroğlu, “Sen Muğla’yı tanımıyorsun. Muğla’yı tanımıyorsan Türkiye’yi tanımıyorsundur. Alt yapısı da kanalizasyonu da var, temeli atıldı açılışını ben yaptım. Ama dünyadan haberi yok ama kabahat Osman Gürün’de. Biraz doların yeşilini gösterseydi her şeyi öğrenirdi. Parayla öğreniyor bu” dedi.

ALACAKSIN MÜHRÜ ALTI OKUN BÖĞRÜNE BASACAKSIN

Muğla’nın Türkiye’nin en güzel kentlerinden birisi olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, Muğlalılardan 30 Mart yerel seçimlerinde sandığa gitmek için söz aldı. Sandığa gitmenin yeterli olmadığının altını çizen Kılıçdaroğlu, vatandaşlardan CHP’ye oy vermeyen yurttaşları bularak temiz siyaset için ikna etmelerini istedi. Kılıçdaroğlu, “Geçen seçimlerde CHP’ye oy vermemiş bir yurttaşı bulacaksınız ona ‘Türkiye’nin içinde bulunduğu şartları ben de sen de biliyorsun, temiz, düzgün bir siyaset mi istiyorsunuz, kul hakkı yemeyenlerin iktidar olduğu bir Türkiye’yi mi özlüyorsun, kadın erkek eşitliğinin olduğu bir Türkiye’yi mi istiyorsun, o zaman bu seçimlerde gel Türkiye’nin önünü açalım, daha güzel bir Türkiye’yi el birliği ayağa kaldıralım, bunun çözümü basit; alacaksın mührü altı okun böğrüne basacaksın’ diyeceksiniz” diye konuştu.

YENİ BİR HİTLERİMİZ VAR

Türkiye’nin Ortadoğu’ya İslam dünyasına örnek olan, demokrasiyi taçlandıran tek ülke olduğunun altını çizen Kılıçdaroğlu, demokrasinin ayakların altından kaydığını belirterek, sözlerine şöyle devam etti:
“Ben bu zata diktatör diyordum millet bana ‘niye diktatör diyorsun’ diyordu. Kadınlar kaç kez nasıl doğum yapacak, hangi gazetede hangi yazar yazı yazacak, hangi gazetecinin işine son verilecek, havuz medyası oluşturulacak, bakanların çocuklarının yatak odalarına kasalar konulacak o karar veriyor. Emin olun Hitler bile bunu yapmamıştır. Yeni bir Hitlerimiz var. Bu diktatörden kurtulmak istiyor muzunuz? Demokratik yollarla birlikte mücadele edeceğiz. Ayın 30’unda sandığa gideceğiz. Kol kola, barış, birlik içinde omuz omuza sandığa gideceğiz ve bir demokrasi şöleni yaratacağız.”

BAŞÖRTÜLÜ KADINLARA SESLENİYORUM SİZİ CHP’NİN ŞEMSİYESİ ALTINDA BEKLİYORUM

Miting alanında Yatağan İşçileri’nin de bulunduğunu onlara saygısının bulunduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, işçilerin “susma sustukça sıra sana gelecek” sloganını anımsatarak, CHP’nin iktidarında Yatağan’ın özelleştirilmeyeceğini ifade etti. Hiç kimsenin aşıyla, işiyle, ekmeğiyle uğraşmadıklarını belirten Kılıçdaroğlu, görüşü, kimliği ne olursa olsun herkesin evine helal lokma götürmesini istediklerini ifade etti. Erdoğan’ın dile getirdiği Gezi Parkı protestoları sırasında camide içki içildiği ve başörtülü bir kadına saldırıldığı iddialarının gerçek olmadığının ortaya çıktığını anlatan Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan’a ait olduğu iddia edilen bir ses kaydında başörtülü bir kadın yazarın işinden attırdığının yer aldığını belirterek, başörtülü kadınlara şu ifadelerle seslendi:
“Başörtülü bütün kadınlara sesleniyorum; sizin başörtünüz üzerinden siyaset yapan bu diktatör gazetede yazı yazmasına tahammül edemiyor ve onun ekmeği ile oynuyor. Şimdi siz sandığa gideceksiniz. Sizden bir şey istiyorum elinizi vicdanınıza koyun ve sandığa öyle gidin. Sizin başörtünüzü asla siyaset konusu yapmayan, ötekileştirmeyen bir parti var adı CHP. Sizi CHP’nin şemsiyesi altında bekliyorum.”

ADNAN MENDERES’İN ÇOCUKLARININ EVİNDE 1 MİLYAR DOLAR PARA ÇIKMADI

Hükümetin darbelerden şikayet ettiğini, ancak darbelerden en çok zararı CHP’nin gördüğünü, CHP’nin mal varlığına, binalarına, arşivlerine el konulduğunu, partinin genel başkanlarının tutuklandığını belirten Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ı merhum Başbakan Aydın Menderes’i kullanmakla suçladı. Kılıçdaroğlu, “Adnan Menderes’i kullanan diktatöre sesleniyorum; sakın ola ki o insana ağzına alma. Adnan Menderes’in çocuklarının evinde 1 milyar dolar para çıkmadı. Onun bakanlarının çocuklarının evlerinde 7 kasa çıkmadı. Ona bu millet asla hırsız demedi sen meydanların sesini duy” diye konuştu. 12 Eylül döneminde ve sonrasında gencecik çocukların idam edildiğini belirten Kılıçdaroğlu, kim yaparsa yapsın darbeden yana olmadıklarını ifade etti.

– ÇÜNKÜ MALI GÖTÜRMEK İÇİN 1-2 ÇOCUK YETMİYOR-

28 Şubat döneminde Başbakanlıkta Batı Çalışma Grubu’nun olduğunu, ve bu çalışma grubunun kendisinin aleyhine rapor yazdığını ifade eden Kılıçdaroğlu, “Bunların döneminde de batı çalma grubu var, başbakanlıkta. Başında da Başçalan var, bakanlar var, bürokratlar var. Altında ne var kirli işadamları var. Siz hiçbir bankanın genel müdürünün evinde ayakkabı kutusunda 4.5 milyon dolar para olacağını düşünebilir miydiniz, Bakanların çocuklarını yatak odalarında milyonlarca dolar olabileceğini düşünebilir miydiniz? Neden daha fazla çocuk istiyor onu anladım. Çünkü malı götürmek için 1-2 çocuk yetmiyor, başka çocuklarda gerekiyor” diye konuştu.

BİZİM DE TEK AMACIMIZ GÜZEL BİR TÜRKİYE’Yİ ÇOCUKLARIMIZA BIRAKMAK

Dünyanın en pahalı mazotunu ve elektriğini Türk çiftçisinin kullandığını anlatan Kılıçdaroğlu, CHP’nin iktidarında çiftçinin alacağı mazotun litresinin 1,5 TL olacağını ifade etti. Orman köylüsüne arazisinin bedel almadan verileceğini belirten Kılıçdaroğlu, 2/B dışındaki arazilerin emlak vergisi bedeli üzerinden verileceğini, Türkiye’nin dünyanın en güzel ülkesi olduğunu, herkesin iyi olmasını istediklerini kaydetti. Türkiye’nin en temel sorunun işsizlik olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, 17 Aralık sabahı Türkiye’nin devletini soyan bir hükümetle karşılaştığını bu gerçeği kimsenin unutmamasını istedi. Yolsuzluk iddialarının iftira olduğuna yönelik söylemleri de anımsatan Kılıçdaroğlu, “İftira olsa bakanlar neden istifa etti?” diye sordu. Siyasetçinin halka hesap vermesi gerektiğini ifade eden Kılıçdaroğlu, 18 Mart Şehitler Günü’ne değinerek, “Onlar hiçbir ayrım yapmadılar, tek amaçları güzel bir Türkiye’yi çocuklarına bırakmaktı, bizim de tek amacımız güzel bir Türkiye’yi çocuklarımıza bırakmak. Bunun yolu temiz siyasetten geçiyor, kimseye düşmanlığım yok. Burakcan da Berkin de şehit olan polis de benim çocuğum, ayrım yapmadım yapmamda hiç kimsenin burnu kanasın istemem, herkes anasının kuzusudur, anneleri üzmememiz gerekiyor. Ölen herkese saygı duydum özellikle kim bu ülkede taş taş üstüne koyduysa ona saygı duydum. Gelin el birliği ile güzel bir Türkiye’yi yeniden inşa edelim” dedi.


İlgili yazılar

Melih Bey kimin bu Söğüt İnşaat?

Melih Gökçek’in Sögüt İnşaat’a 6 ihale verdiği ortaya çıktı. Sözcü gazetesinden Erdoğan Süzer’in haberine göre KİK’in mevzuata aykırı bularak iptal ettiği

Ele verir talkını kendi yutar salkımı

Başbakan Erdoğan’ın oğlu Burak Erdoğan, İsrail ve Suriye’den sonra bu kez de Mısır’la ticaret yapmaya başladı. Baş­ba­kan Er­do­ğan Ma­vi Mar­ma­ra

Davutoğlu: AKP tek başına 4 yıl daha iktidar

AKP Genel başkanı ve Başbakan Davutoğlu, her siyasi partinin en temel hedefinin ülke iktidarına talip olması olduğunu belirterek “Türkiye’de iktidar olma

Bir Cevap Yazın