ANKARA’DA KILPAYI GÖKÇEK

ANKARA’DA KILPAYI GÖKÇEK

30 Mart seçimlerinde nefes kesen rekabetin yaşandığı en önemli şehirlerden biri Başkent Ankara oldu. Seçim sandıklarının açılmasının ardından sabahın ilk ışıklarına kadar AKP ve CHP arasında süren mücadele adeta baş döndürdü.

Seçim sonuçlarının belli olmaya başlamasıyla birlikte tüm gözler Ankara’ya çevrildi. Melih Gökçek ve Mansur Yavaş’ın aldığı oy sayıları uzun süre başa baş ilerledi. Gece geç saatlerde basının karşısına çıkan Mansur Yavaş, 27 bin 507 oy farkla seçimi önde götürdüklerini belirterek, “Gökçek dönemi bitmiştir hepinize hayırlı uğurlu olsun” dedi. Yavaş’ın bu açıklaması ile CHP’liler Genel Merkez önünde kutlama yapmaya başladı. Bu arada oy sayımında usulsüzlük yapılacağı iddiaları üzerine seçim merkezlerinde gerginlikler yaşandı.Oy oranlarının birbirine çok yakın olması nedeniyle Ankara sonuçları adeta dakika dakika takip edildi.

GÖKÇEK’TEN  AÇIKLAMA

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti Büyükşehir Adayı Melih Gökçek sabahın ilk ışıklarıyla beraber kameralar karşısına geçti. Gökçek, CHP Adayı Mansur Yavaş ile sabaha kadar süren seçim yarışının ardından bir açıklama yaptı.

Balgat’taki AKP İl Seçim Koordinasyon Merkezi’nde saatlerce oyların sayımını merakla bekleyen Gökçek Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, AKP Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz’un katıldığı basın toplantısında şunları söyledi:

“Uzun bir ara verdik çıkmadık ekranlara, birçoğu da heveslendi tabi. Neticeyi aldık. Televizyon televizyon gezdi CHP adayı, netice sonuçlanmadan açıklama yapmak istemedik.

Netice itibariyle bütün tutanakları topladık, neticeye ulaştık. Bunların yapmış olduğu hareket milleti sokağa dökmektir ve döktüler. Maalesef gençler sokağa çıktı ve kazandıklarını sanıyorlar.

Aradaki fark cüzi bir fark değil. Hesaplarımıza göre 30 bin fark var. 62 sandık kaldı sayılmayan. Bizim hesaplarımıza 44.7 ve 43.8 olarak olay neticelendi. Yüzde 99.5 neticelendi. Bir tarafta CHP diğer tarafta MHP’den takviyeler. Arkasından paralel yapıdan destekler.

Yurt içinde baronlar yurt dışında beynelminel güçler zayıf halka olarak Ankara’ya seçtiler. Puanımı geçen döneme göre 6.5 puan yükselttik. Bu zaferin kazanılması son derece anlamlı. Bütün Türkiye başbakanına ve zaferine sahip çıktı. Ankaralılara teşekkür ediyorum, layık olmak için daha çok çalışmak istiyorum. Benden sonra görevimi AKP’liye bırakırken daha çok puan almasını temenni ediyorum. Ancak 2-3 gün hile yapıldı diye Türkiye’yi çalkalayacaklar. Hileyi kimin yaptığını somut olarak yakaladığım gerçektir. Bu kadar açık net hadise ortadayken nasıl hile yapılacak onu söylesinler. Hile yapan varsa sandıkta yapmıştır. Onu yapan da şerefsizdir. Ak Parti buna tenezzül etmez. Bu saatten sonra kim hile diye bahsediyorsa mağlubiyeti hazmedemediği için yapıyordur. Sadece toplumu germek ve sokağa dökmek için yapılıyordur. Bundan da bir şey çıkmaz. Bu zaferle Türkiye rayına oturacaktır. Sayın başbakanım yolun açık olsun. Bu millet Ankara’da da Türkiye’de de arkandan olduğunu gösterdi.”

YAVAŞ: “BİR OYUN BİLE PEŞİNE DÜŞECEĞİZ”

Mansur Yavaş, sabah 7:30 civarında CHP Seçim Koordinasyon Merkezinden ayrılırken “sonuçlara itiraz edecek misiniz?” sorusuna “Kontrol edeceğiz, hakkımızı arayacağız. Bir oyun bile peşine düşeceğiz” dedi.


İlgili yazılar

Her yıl yüzde 5 büyümek zorundayız

CHP Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke, Türkiye ekonomisinin, yılın ikinci çeyreğinde yüzde 3,8 büyüdüğünü belirterek, “Büyüme rakamları, toplumun umutla

AKP’nin kalemşörü yazdı Genel Başkan Yardımcısı RT etti

Halk TV’de Uğur Dündar’ın sunduğu Halk Arenası programının konukları gazeteci Nedim Şener, CHP Parti Sözcüsü Haluk Koç ve CHP İstanbul

ALİAĞA BELEDİYE BAŞKANI ÖMER TURGUT OĞUZ ” 2014 ALİAĞA EKONOMİSİ İÇİN ATILIM YILI OLACAK”

ALİAĞA BELEDİYE BAŞKANI ÖMER TURGUT OĞUZ ” 2014 ALİAĞA EKONOMİSİ İÇİN ATILIM YILI OLACAK” İzmir – Aliağa Belediye Başkanı Ömer Turgut

Bir Cevap Yazın