ANKARA’DA SIKIYÖNETİM İLAN EDİLDİ

ANKARA’DA SIKIYÖNETİM İLAN EDİLDİ

Levent Gök bu açıklamayı TBMM genel Kurulunda  yaptı. İktidar ve muhalefeat milletvekillerinin hayret içinde dinlediği konuşma özetle şöyle:

Bugün, Ankara 10. Sulh Ceza Mahkemesi çok önemli bir karara imza attı. Bu kararda, Ankara Emniyetinin talebi üzerine, artık Ankara’da, Çankaya, Altındağ, Keçiören, Mamak, Yenimahalle ve Pursaklar’da yaşayan yurttaşlarımızın mahkeme kararı olmaksızın aranması yönünde karar verildi.
Değerli arkadaşlarım, Ankara’nın 5 milyonluk bir nüfusu olduğunu ve 3 milyondan fazla bir nüfusun bu ilçelerde yaşadığını düşünürseniz ve ayrıca, özel araçlarla bu mıntıkalara girildiği zaman özel araçların da buna dâhil olduğunu karara zikreden mahkemede Ankara’nın tümünü ilgilendiren çok önemli bir kararın alındığını sizlerle paylaşmak istiyorum.

Mahkeme burada, hiçbir kişinin adına mahkemeye başvurmaksızın, bu ilçelerde yaşayan herkesin aranması konusunda Emniyete yetki verdi değerli arkadaşlarım. Şimdi, böyle bir şey olabilir mi? (AK PARTİ sıralarından “Olamaz.” sesleri) Değerli arkadaşlarım, rica ediyorum, olmamasını temenni ederim ama maalesef oldu. Keşke olmasaydı.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin ise karar olup olmadığını sorarak “Böyle şey olmaz” dedi. Adıyaman milletvekili Mehmet Metiner ise “ Karar yanlış, kim vermişse yanlış bu karar. Demek ki her konuda mahkemelere güvenmemek gerekirmiş”dedi.


İlgili yazılar

Bahçeli: Erdoğan, Türk ve Türkmen Düşmanı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli,  Tayyip Erdoğan’ın Gazze sorunun  milli mesele olarak gördüğünü “ne hikmetse dökülen Türkmen kanından, alınan Türkmen

İki Yaka elele dostluk sergisi

Yunanlıların dünyaca ünlü sanatçısı  Vassiliki Papageorgiou Türk Yunan Medya Buluşması Projesi kapanış etkinlikleri çerçevesinde Ankara’da konser verecek.  20 Aralık 2015,

AKP-MHP Koalisyonu mu?

AKP’nin, seçimde tek başına iktidarı kaybetmesinin ardından “Ne olursa olsun iktidarda kalmalıyız” teziyle yürüttüğü ortaklık arayışında yönü MHP’ye döndü. AKP

Bir Cevap Yazın