Arınç: Teröriste yanıt vermem

Arınç: Teröriste yanıt vermem

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Terör örgütü PKK’nın yöneticisi Cemil Bayık’ın “3. bir güç, yani ABD Çözüm sürecinde gözlemci olsun.” açıklamasına, “Terör örgütü yöneticisi bir insan ne söylerse söylesin. Benim muhatabım değil. Ben bu konuda bir şey söylemek zorunda değilim. Eğer ben bu durumda bir şey söylemek zorunda kalırsam Türkiye Cumhuriyetine yazık olur.” dedi.

Arınç çözüm projesi için de “Bu proje olacak diye öldürme, yakıp yıkma düşünülemez. Bizim çok önem verdiğimiz bir hayati konudur. Bu süreç olacak diye kamu düzeni bozulamaz. HDP’li bazı vekiller hakaret hakkını kendinde görüyor, ayarları yok. Eleştiri sizin için az bile, buna tahammül edeceksiniz. Nerede nasıl konuşacakları ile ilgili bir düzenleri yok.Canlar mallar zarar görecekse süreçten bahsetmek garip. Sürecin devam etmesi için sabır gösteriyoruz.”diye konuştu


İlgili yazılar

İŞSİZLER ARTIK İŞ ARAMAKTAN VAZGEÇTİ

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak koordinasyonunda hazırlanan CHP ekonomi raporunda işgücüne katılımın düşmesinin işsizliğin çift hanelere çıkmasını engellediği belirtilerek, “TÜİK, iş bulma ümidi olmayanların sayısındaki gerilemenin nedenlerini kamuoyuna açıklamak zorunda” denildi.

IŞİD ve PKK’lı teröristlerin adreslerini MI6 vermiş!

Terör örgütü militanlarının bulunduğu evlerin adreslerinin İngiliz MI6’dan alındığı iddia edildi. İddia İngilizlerin ünlü gazetesi Daily Mail tarafından ortaya atıldı.

Onur Akın’dan ‘Gezi Parkı Direnişi’ bestesi

Türk Halk Müziği’nin sevilen sanatçısı Onur Akın, Gezi Parkı Direnişi’nin yıldönümü öncesi müthiş bestesi. ilk kez Gercekgundem de yayınlanan bu

Bir Cevap Yazın