Atatürk heykeli ve bayrak yakanları kınıyorum

Atatürk heykeli ve bayrak yakanları kınıyorum

HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, Kobani protestolarıyla ilgili provokasyon uyarısında bulundu.

Demirtaş, ‘Bayrak ve Atatürk büstünü yakanları kınıyorum. Bunlar batıdan doğuya destek gelmesin diye yapılan provokasyondur” dedi.

TAMPON BÖLGE DEĞİL, KORİDOR AÇILSIN

“Hamaset yapma günlerini geçtik. Direnişteki insanlar kardeş miyiz, değil miyiz görmek istiyorlar. Bu topraklar kimsenin babasının petrol kuyusu değil, halkların öz yurdudur. Yapılması gereken tampon bölge değil, koridor açılmasıdır. Kobanê’nin kendini savunabilmesi için yardımın geçebilmesi amacıyla. Bu direnişi zafere götüreceğiz, buna yürekten inanıyorum. Kobanê ne hava saldırısı istiyor, ne de kara harekatı. Sadece bu abluka kalksın ki kendimizi savunabilelim diyorlar. Kobanê’nin düşmesini bekleyenler hayretler içinde. Tankları sadece tansavarlar durdurabilir sanıyorlar. Oysa iradeyle durduruldu.

AZERBAYCAN OLSAYDI…

Kobani değil Azerbaycan olsaydı, Türk halkı da sınıra yığılsaydı, hükümet oradaki Türkleri gazla copla dağıtır mıydı? İnsanlarımız burayı boşaltmazlar, evlatları orada, IŞİD katliamı ile yüz yüze. Hükümet bu duyguyu anlayamıyor. Bu kararlılık kırılmadığı sürece Kobani düşmeyecek. Halkımız hiçbir yerde geri adım atmadan direnişini sürdürürse ablukanın kırılacağına inanıyoruz.”


İlgili yazılar

Bu memleketin polisi, jandarması ordusu vardır!

Büyük  Devlet Adamı, Devrimci ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu  Atatürk  10 Kasım 1938 Perşembe günü saat 09.05′ te yaşama veda etti.

CHP’nin seçim stratejisi belli oldu!

CHP 1 Kasım da yapılacak  milletvekili seçimi için yürütülecek çalışmanın ipuçlarını belirledi. Kılıçdaroğlu başkanlığında dün yapılan MYK toplantısında yol haritası

Giresun, Trabzon ve Rize’ye uyarı

Giresun, Trabzon ve Rize çevrelerinde kuvvetli yağış bekleniyor.  Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan son değerlendirmelere göre, gece saatlerinde Bulancak ilçesi başta

Bir Cevap Yazın