Atatürk’ün emanetini çifitliğe çevirdi

Atatürk’ün emanetini çifitliğe çevirdi

Genel Müdürlük kesmedi şimdi de milletvekili olmak için Anadolu Ajansını babasının çiftliği olarak kullanıyor.

Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç’ın 2011 tarihinde Anadolu Ajansı Genel Müdürlüğüne getrdiği danışmanı Kemal Öztürk, daha önce Atatürk’e hakaretten dolayı gündeme gelmiş, hazırladığı

“İlk Meclis” belgeseli, resmi ideolojiye aykırı bulunduğu gerekçesiyle RTÜK tarafından yasaklanmıştı.

Arınç’ın yanından ayırmadığı Kemal Öztürk 21015 seçimlerinde milletvekili olmak için Anadolu Ajansını babasının  çiftliği gibi kullandığı konuşuluyor.

Öztürk milletvekili olabilmek için Sakarya Belediye Başkanının kardeşini Ajansın Personel Daire Başkanlığı İnsan Kaynakları Direktörlüğüne atadığı konuşuluyor.

Öztürk ajansın Kurumsal İletişim Sağlığı Biriminde çalışan personele kendisini televizon kanallarına çıkartmak için baskı yaptığı iddia ediliyor.

Kemal Öztürk sendikal yapıya sahip olan Anadolu Ajansı’nın daha önceki Genel Müdür Hilmi Bengi zamanında 800 olan personel sayısını 2300′ çıkarttığı ve bu personelin maaşlarını da  gizli tuttuğu iddia ediliyor.

Yine kulislerde,  Öztürk’ün milletvekili olabilmek için ajansı AKP yönetimine yakın kişilerin akrabaları ile doldurduğu da konuşulanlar arasında.

 


İlgili yazılar

Erdoğan’a hakaret gerekçesiyle 16 yaşındaki çocuk tutuklandı!

Cemaat ile yaptığı işbirliği ile devletteki hukuka bağlı  memurları sürgün edip gözaltına alan AKP iktidarı yeni bir döneme hızlı başladı.

Demirtaş Gezi Ağacına Sarılırsa…

HDP’nin Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş’ın kardeş Türküler tarafından Gezi eylemleri için yapılan türküden uyarlanan seçim şarkısı ve beraberinde “Biz ağaca

Kürtçe eğitim bölünmenin ilk adımıdır

Yeni eğitim ve öğretim yılı, Doğu ve Güneydoğu’da terör örgütünün, “eğitimde itaatsizlik eylemi” talimatı nedeniyle sıkıntılı başladı. Terör örgütünün haftalardır yaptığı

Bir Cevap Yazın