Avrupa, Asya geziyor sarayda oturuyor mağdurum diyor

Avrupa, Asya geziyor sarayda oturuyor mağdurum diyor

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Giresun’den seslendi. Kılıçdaroğlu miting alanında yaptığı konuşmada fındık borsasını Türkiye’de kuracaklarını, Ben siyaseti zenginleşme aracı olarak görmüyorum. Meclis’te ilk işimiz  siyasi ahlak yasası çıkarmak olacak. etik komisyonu kuracağız. Şimdi tutturmuşlar mağdur edebiyatı yapıyorlar. Saray’da oturuyorsun ne mağduru ” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun konuşması özetle şöyle:

Ben mağdurum ben mağdurum efendim efen giymiş.Korkma kardeşim Kılıçdaroğlu varken bu ülkede hiç kimse asılamaz. Önce beni karşısında bulur.13 yıldır iktidardasınız ne mağduru. Mağdur olan işçi çiftçi  emekli.

Kaçaksaray’da oturuyor. Asya Avrupa Afrika geziyor. Tutturmuş ben mağdurum diyor mağdur olan millet. Konya’da kırık cam’ nedeniyle donup ölen hayat bebeği unutmadım. Ama onlar unuttu. Gel vatandaşın arasına gir sor bakalım senin derdin ne diye. Giremezler. koruma ordusuyla geziyorlar.

Zenginleşme hakla başlayacak. Rahmetli Ecevit, Ne ezen ne ezilen demişti. aynısını yapacağım.

Şimdi dini siyasete alet ediyorlar.

Bütün vatandaşlarıma sesleniyorum, inancınız ne olursa olsun kimliğiniz yaşam tarzınız ne olursa olsun. Sizlere her ortamda saygı göstereceğim. Siyasete alet etmeyeceğim.Benim inancım siyasi ahlakım şu: İnsan Allah’ın yarattığı en değerli varlıktır ve benim başımın üzerinde yeri vardı. insanımı  seviyorum. Kimseyi birisine muhtaç hale getirmeyeceğim. Bunun adı sosyal devlettir. Yoksulların ezilenlerin, herkese iş bulmak zorunda olan  yani yoksulluğu bitiren devlettir. Egemen elinde sopası olan devlet değil. Soyulacak kurum olarak öngörülen devlet değildir.

Eski anlayışlarımızı, algılarımızı bir tarafa bırakalım.Ülkemi, bayrağımı, çocuklarımı geleceğimi korumak için mücadele veriyorum. Sizin için ülkemiz bayrağımız için mücadele ediyorum.

Ben 7 çocuklu bir ailenin çocuğuyum annem ve ablam okuma-yazma bilmezdi. açlığı yoksulluğu bilirim. Yani sizden biriyim. Sizin için çalışacağım.

 


İlgili yazılar

CHP’den yüzyılın Megakent projesi (VİDEO)

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Türkiye için yüzyılın projesi olarak adlandırdığı projeyi açıkladı. İşte o konuşma: Yaşanacak Türkiye için yola çıktıklarını

Davutoğlu doğan görünümlü şahin gibi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Başbakan Ahmet Davutoğlu’na “doğan görünümlü şahin gibisin” dedi. Partisinin grup toplantısında konuşan Bahçeli  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın

Baluken: AKP çözüm sürecini tıkadı!

HDP’li İdris Baluken çözüm sürecinin tıkandığını, Öcalan’a tecrit uygulandığını ve bu nedenle KCK’nın kongre toplamayı ertelediğini açıkladı. Kandil’de KCK yetkilileriyle

Bir Cevap Yazın