Avrupa, Asya geziyor sarayda oturuyor mağdurum diyor

Avrupa, Asya geziyor sarayda oturuyor mağdurum diyor

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Giresun’den seslendi. Kılıçdaroğlu miting alanında yaptığı konuşmada fındık borsasını Türkiye’de kuracaklarını, Ben siyaseti zenginleşme aracı olarak görmüyorum. Meclis’te ilk işimiz  siyasi ahlak yasası çıkarmak olacak. etik komisyonu kuracağız. Şimdi tutturmuşlar mağdur edebiyatı yapıyorlar. Saray’da oturuyorsun ne mağduru ” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun konuşması özetle şöyle:

Ben mağdurum ben mağdurum efendim efen giymiş.Korkma kardeşim Kılıçdaroğlu varken bu ülkede hiç kimse asılamaz. Önce beni karşısında bulur.13 yıldır iktidardasınız ne mağduru. Mağdur olan işçi çiftçi  emekli.

Kaçaksaray’da oturuyor. Asya Avrupa Afrika geziyor. Tutturmuş ben mağdurum diyor mağdur olan millet. Konya’da kırık cam’ nedeniyle donup ölen hayat bebeği unutmadım. Ama onlar unuttu. Gel vatandaşın arasına gir sor bakalım senin derdin ne diye. Giremezler. koruma ordusuyla geziyorlar.

Zenginleşme hakla başlayacak. Rahmetli Ecevit, Ne ezen ne ezilen demişti. aynısını yapacağım.

Şimdi dini siyasete alet ediyorlar.

Bütün vatandaşlarıma sesleniyorum, inancınız ne olursa olsun kimliğiniz yaşam tarzınız ne olursa olsun. Sizlere her ortamda saygı göstereceğim. Siyasete alet etmeyeceğim.Benim inancım siyasi ahlakım şu: İnsan Allah’ın yarattığı en değerli varlıktır ve benim başımın üzerinde yeri vardı. insanımı  seviyorum. Kimseyi birisine muhtaç hale getirmeyeceğim. Bunun adı sosyal devlettir. Yoksulların ezilenlerin, herkese iş bulmak zorunda olan  yani yoksulluğu bitiren devlettir. Egemen elinde sopası olan devlet değil. Soyulacak kurum olarak öngörülen devlet değildir.

Eski anlayışlarımızı, algılarımızı bir tarafa bırakalım.Ülkemi, bayrağımı, çocuklarımı geleceğimi korumak için mücadele veriyorum. Sizin için ülkemiz bayrağımız için mücadele ediyorum.

Ben 7 çocuklu bir ailenin çocuğuyum annem ve ablam okuma-yazma bilmezdi. açlığı yoksulluğu bilirim. Yani sizden biriyim. Sizin için çalışacağım.

 


İlgili yazılar

CHP’li üye sordu, Emniyet yanıtlamaktan kaçındı.

Belediye Meclis Üyesi sordu, Emniyet yanıtlamaktan kaçındı. CHP Şahinbey Belediye Meclis üyesi Uğur Kalkan’ın, ‘Gaziantep’te Suriye Geçici Hükümeti isimli bir

Davutoğlu ve Erdoğan ikilisi en çok Kürdistan’a yarayacak

Türkiye’nin her iki sınırında savaş tüm hızıyla sürerken, Recep Tayyip Erdoğan’ın cumhurbaşkanlığı görevini üstlenmesi ve başbakanlık koltuğuna Ahmet Davutoğlu’nun oturması

Ağbaba: Başbağlar katliamını aydınlatmak boynumuzun borcu!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Başbağlar katliamı için  “22 yıldır ağlayan gözlerinize, kanayan yüreğinize tüm Türkiye tanıklık etti. Ama

Bir Cevap Yazın