Bahçeli AKP’yi yine eleştirdi!

Bahçeli AKP’yi yine eleştirdi!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Şahit olduğumuz onca hadise ve kanlı vaka, küresel operasyonların bölgemizdeki yeni tezgahıdır. Sahnelenen acıdır, gösterime giren vahşettir, ısrarla gündemde tutulan parçalanma ve bölünme projesidir. 4 parçalı Kürdistan ihalesi yapılmış, küresel ve bölgesel terör işletmecileri faaliyete konmuştur. Silahlı terör çeteleri, yüce dinimizi istismar eden ölüm taburları, bu amaçla geleceğimizi perdeleme amacındadır” dedi.

Bahçeli partisinin İstanbul’daki bayramlaşma töreninde yaptığı konuşmada, petrol bitmeden felaketlerin son bulmayacağını belirterek, “Gaz kesilmeden, sular tükenmeden iblis durmayacaktır. İslam topraklarının günahkar ve nefislerine teslim olmuş yöneticileri tövbe etmeden, pişmanlık duymadan, küresel vesayet hız kesmeyecektir. Maalesef görünen odur ki, yeraltı ve yerüstü kaynaklar kurumadan gözyaşı dinmeyecek, acılar durulmayacaktır. Küresel fitne kampanyası, Türk ve İslam alemine diş bilemektedir” diye konuştu.
Bahçeli konuşmasını şöyle sürdürdü:

“BEKAAMIZA YÖNELİK TEHDİT ARTIYOR”

Türkiye, çok riskli, çok sıkıntılı ve çok aktörlü vahim bir dönemin, çözülmesi zaman alacak çok değişkenli bir denklemin ortasındadır. Sınır güvenliğimizin denetim ve dengesi bıçak sırtındadır. Türk milleti ve komşu ülkeler barbarların, barış ve insanlık katillerinin hedefindedir. Bölgesel ayak oyunları katmerli bir seviyededir. Çevremizdeki ülke ve coğrafyalar, ateşin, asayişsizliğin ve anlaşmazlığın merkezindedir. Bekamıza yönelik tehditler gittikçe büyümekte, her geçen gün kökleşmekte, gün be gün katılaşmaktadır.

IŞİD terör örgütü, Suriye’nin Dakka ve Halep şehirlerinden Irak’ın Samara kentine kadar uzanan geniş bir alan boyunca kan dökmektedir. Irak’ın üçte birlik bölümü, Suriye’nin önemli yerleşim yerleri IŞİD’in eline geçmiştir. Mazisi çok eski olmayan bu örgütün 1 yıllık zaman zarfında bu kadar büyük bir kuvvete ulaşması, elbette ayrı bir incelemenin konusudur.

IŞİD’İ doğuran, besleyen ve teşvik eden sebepler zinciri doğru ve detaylı analiz edilmeden atılacak her adım, boşlukta kalacaktır. Bu itibarla, IŞİD ve benzeri örgütlerin kaynak ve zemini kurutulmadan, militan ve lojistik kanalları kesilmeden, bu terör yuvalarına karşı yapılan ve yapılması düşünülen her saldırı ters tepecektir. Hatta hava harekatı destekli kara operasyonu, bölgenin sosyolojik, siyasal ve kültürel yapısını tümden bozabilecek, Ortadoğu’yu cehenneme çevirebilecektir.

Ayrıca BOP’u anlamadan, küresel senaryoları kavramadan ve bölgesel çıkar kavgalarının seyrini tahlil etmeden IŞİD’i bitirme çabaları, akla ve gerçeğe aykırıdır. Şimdi Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Bizim için IŞİD neyse, PKK da odur’ demektedir. İlk bakışta bu açıklama oldukça isabetlidir. Fakat Erdoğan ikili oynamaktadır, bir dediği diğerini tutmamaktadır. Çünkü inandırıcılığı kalmamıştır. Erdoğan IŞİD ile PKK’yı aynı kefeye koyarken, el altından PYD’ye destek sağlaması kapatılamayacak bir çelişkidir. PKK, PYD elebaşlarını Türkiye’de ağırlaması, YPG militanlarına hastanelerimizin kapısını açması gaflettir.”

“TEZKERE KARARIMIZ AKP’YE VERİLMİŞ BİR DESTEK DEĞİLDİR”

MHP lideri Bahçeli, 2 Ekim’de TBMM’de kabul edilen Tezkere’nin AK Parti’ye destek anlamı taşımadığını belirterek, şöyle devam etti:
“2 Ekim günü TBMM’de kabul edilen Tezkere’ye gönül huzuruyla destek verdik ve Türk milletinden yana tercihimizi kullandık. Bu Tezkere kararımız, AKP’ye verilmiş bir destek değildir. Bu Tezkere kararımız, AKP’nin politikalarını meşrulaştırma çabası hiç değildir. Tezkere’ye evet dediysek, muhtemel saldırı ve tahriklere karşı Türk askerinin elini kolaylaştırmak içindir. Tezkere’ye evet dememizdeki hedef, Türkiye’nin bekasını gözetmek, sınırlarımızı emniyete almaktır.”

İŞTE YENİ TÜRKİYE

Suriye sınırında bulunan Suruç’ta meydana gelen olaylar sırasında güvenlik güçlerine taş atarken çekilen görüntüleri yayınlanan HDP Milletvekili Aysel Tuğluk’u da eleştiren MHP lideri, “HDP’nin bir kadın milletvekili de namertçe taş atanların arasında boy göstermiştir. İşte yeni Türkiye budur. Atılan taşlar yalnızca askerimize değil, Türk milletinin tamamına fırlatılmıştır. Bu kanı bozuklar karşısında Türk askerinin acıklı durumu hepimizi kahretmiştir” şeklinde konuştu. Bahçeli, TBMM’nin Tuğluk hakkında gerekli işlemi yapması gerektiğini de ifade etti.

MHP lideri Genelkurmay Başkanı özel’i de eleştirdiği konuşmasını şöyle sürdürdü:

ÖZEL’E ELEŞTİRİ

“Genelkurmay Başkanı Özel, bu taşlar karşısında acaba ne hissetmiştir? Başbakan, hakikaten de taşa karşı gül atacak kadar milli iffetten yoksun mudur?” diye soran Bahçeli  ” Yine geçtiğimiz günlerde sınırlarda gezen Kara Kuvvetleri Komutanı gece yastığa başını koyduğunda huzurlu uyuyabilmiş midir? Jandarma’nın başındaki zat, Mehmetçiğin perişan durumu karşısında en ufak bir vicdan azabı duymuş mudur? Çözüm var diye elleri havaya kaldıranlar, çözüm zarar görmesin diye namluyu ters çevirenler, Erdoğan kızar, Öcalan öfkelenir, Kandil çetesi saldırır diye ürkenler, daha ne kadar sünepe sünepe duracaksınız? Şu ülkeye bakınız ki, PKK’lılar yurdumuzun bir bölgesinde askeri kışlalara, polisleri karakollara, vali ve kaymakamları lojmanlara hapsetmiştir. Buna da çözüm denilmiştir. Erdoğan ise yeni aldığı uçakla gezmekte, sözde ‘Ak Saray’da oturacağı günleri iple çekmektedir. PKK’ya akıl hocalığı yaparak, ‘Kandil de yan gelip yatıyor, Kobani’dekilerle ilgili edebiyat yapıyor. Sen orada konuşacağına, git o zaman orada mücadele et’ diyen insan suretlerinin Başbakan Yardımcısı olduğu ülke, yeni Türkiye’dir. Türk askerine ‘Bizi engelleyemezsin, senin devletin bize söz verdi’ diye nifak kusan dillerin Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu ülke, yeni Türkiye’dir.”


İlgili yazılar

Oran’dan gönüllülere mektup

Sosyalist Enternasyonal Başkan Yardımcısı, CHP’li Umut Oran, 1 Kasım seçimlerinde milletvekili adayı yapılmamasıyla ilgili ilk değerlendirmesini, #UmutOranMeclise kampanyasını başlatıp yürüten

Milletvekillerine mobinge önlem

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal Mehmet Zafer Çağlayan, Muammer Güler, Egemen Bağış ve Erdoğan Bayraktar hakkında Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde

Alan: AKP’nin şerefini takdirinize bırakıyorum

MHP İstanbul Milletvekili  emekli Korgeneral Engin Alan ilk kez bir konferansta konuştu. Balyoz kumpasında yaklaşık 4 yıl hapiste kalan ve

Bir Cevap Yazın