BAHÇELİ: Aslan PArçası Fatihçikler Geliyoruz,Yayını Kesin

 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin TBMM grup toplantısında konuştuy. Bahçeli’nin konuşmasından satır başları…

“Van’da meydana gelen kazada şehit olan Mehmetlerimize Allah’tan rahmet diliyorum…

Başbakan ve hükümeti Kuzey Kıbrıs’ı tanınması için gerekli mücadeleyi gösterememiştir. Annan Planı’ndan sonra bir arpa boyu yol alınamayan görüşmelerin sürdürülmesi bize inandırıcı gelmemektedir

‘BAŞBAKANIN MİZACI…’

Eğitimde büyük sorunlar vardır. Siyasi dürtülere, emellere öğrenciler kurban verilmektedir. Yarınları sabote etmiştir hükümet… Başbakan Erdoğan ’ın mizacı eğitim sürecini baştan aşağıya yakıp kavurmuştur. Öğrenciler sürekli değişen sistem arayışından bıkıp usanmıştır. Artan problemler gittikçe büyümektedir. Sonuç olarak ufuksuz, ruhsuz bir eğitim sisteminin çatısı örülmüştür.

ATAMA BEKLEYEN ÖĞRETMENLER

Atama bekleyen öğretmen çilesi bitmemiştir. Anlayamıyorum; Başbakan Erdoğan her şeye, herkese para buluyor da öğretmenlere gelince mi bulamıyor? Taktığı kol saati 700 bin lira olan bakanlar her şey layıktır ama öğretmenlerimiz değil midir? Başbakan, çocukları masumdur, komplo kurbanıdır ama haklarını isteyen öğretmenler haddini aşmıştır. Sayın Başbakan böylesi vicdansızlık emin ol ki ne Tanzanya’da ne Uganda’da vardır… Türk vatandaşlarını açlığa mahkum etmiştir. Nasıl olsa Başbakan’ın işleri tıkırındadır. Para akmaktadır… MHP ’nin iktidarında açıkta kalan tek bir öğretmen kalmayacaktır.

DERSHANELER

AKP iktidarı her alanda olduğu gibi eğitim sistemini de yalana dolana mahkum etmiştir. Dershaneler konusu gittikçe kuvvetlenmektedir. Başbakan sayısal çokluğuna güvenerek sindirmek için elinden geleni yapmaktadır. Dershanelerin kapatılması benimsemediğimiz bir husustur. Dershane konusunu silah gibi kullanan bu zihniyet unutmasın ki tuttuğu namlunun ters tepmesi direk kendini vuracaktır.

‘AKP ÖĞRETMENLİĞİ’

Memuriyete yeni başlayanlar görülüyor ki hükümet yakınlıkları uzaklıklarıyla değerlendirileceklerdir. AKP Öğretmenliği adı altında yeni bir kariyer grubu oluşturulacaktır. İnanıyorum ki TBMM’nin saygın üyeleri Başbakan’ın egolarına, siyasi yanlışlarına izin vermeyeceklerdir. Öğretmenlerimiz bugünleri unutmamalıdır. Başbakan’ın üzerine günü geldiğinde çizmelidirler.

Belirlediğimiz Türkiye ’nin darlık, yokluk dönemlerinde siyasetin tıkandığıdır. Siyasal denge bir türlü istediğimiz seviyeye gelememiştir. Toplumsal kutuplaşmalarla yaşama ruhu tahrip edilmiştir. Bölücülük devlet eliyle resmileştirilmiştir. Siyaseti kavga arenasına çevirenler tarihin tekerrür etmesine neden olmuşlardır.

Demokrasilerde mirastan yiyen, gerilimlerle zaman geçiren bir iktidarın yaşama şansı şimdiye kadar olmamıştır ve olmayacaktır.

‘FATİHÇİKLERE SESLENİYORUZ’

AKP iktidarının elle tutulur hiçbir yanı kalmamıştır. İfade hürriyetine sataşmakta, tercihleri sık boğaz etmektedir.

Bugünkü hal fetret devrine bile rahmet okutur. Böylesi bir iktidar düşmanın başına bile gelmemiştir. Yalancı, yüzsüz, karanlık suratlı bir yığın adam, AKP’nin etrafında toplanmış şeytanın kuryeliğine soyunmuştur. Başbakan Erdoğan, bu sözlerimiz üzerine, uzandığı ilk telefonla Fatihlerine telefon yağdıracaktır.

Erdoğan’ın paralı askerleri, medyadaki soytarıları, 24 Alo fatih hattı biz konuşurken sürekli açıktır bizi dinlemektedir. Aslan parçası fatihleri tetikte beklemişlerdir.

Şimdi de biz Fatihçiklere sesleniyoruz: MHP fırtına gibi geliyor, tehlike gibi geliyor… Bu nedenle yayınımızı derhal kesin ve sahibinize durumu takla ata ata bildirin…

‘BİR ALO DEMEN KAFİ…’

Başbakan Erdoğan’a bir teklifim var. Gel bu işi çözelim. Şahsımın ne zaman ne kadar süreyle nasıl konuşması gerektiğini bildirirsen. Sana bir güzellik yapmaktan çekinmeyiz. Sayın başbakan yeter ki sıkma canını. Bu kadar çırpınma, dert etme. Bize bir alo demen kafidir.

TELEFON DİNLEMELER

Özel hayatın mahkeme kararı olmaksızın dinlenmesi kesinlikle maruz görülemez… Bugün gündeme sızan tapelerin mahkeme kararına uygun yapıldığı ortadadır.

Bundan Başbakan’ın sızlanmasına gerek yoktur. Bizzat Başbakan’ın mahremiyetine karşı olsaydı biz de karşı çıkardık.

‘O KAYITLAR GENEL, GENEL!’

Başbakan’a o çok sevdiği kendi sözleriyle seslenmek istiyorum: Başbakan o kayıtlar özel değil Genel genel genel ahlaksızlığın daniskasıdır.

‘MEDYANIN KÖÇEĞİNE DÖNEN ŞAHIS…’

Bizim sesimizi kısmak için çırpınmıştır. Şu an kesinlikle odasında başı ellerinin arasında terör estiriyordur.

Kemal Sunal’ın filmindeki gibi Mazlum karakterinin kopyalarını yana döne arıyordur. Nereye gitse gözü bizdedir. Fas’tan bile “ALO Fatih” hattını aramıştır. Medyanın köçeğine dönen şahıs ise yayınımızı kesmiştir.

Özgür, tarafsız olması gereken medya Başbakan’ın takibi altına alınmış, bastırılmıştır. Karşı gelenler işten çıkarılmıştır. Başbakan manşetlerde neyin verilip verilmeyeceğinin çakma kararcısı olmuştur. Anket simsarları Başbakan Erdoğan’ı mutlu etmek için bizden almış BDP’ye eklemiştir.

‘GAZETECİLER AYRIK OTLARINI ATMALI’

“Buyurun efendim, tamam efendim, siz üzülmeyin efendim” diyen iki fatihten bir insan sureti çıkmayacağına da anlamalıdır. Baltayı sert kayaya vurmuşlardır. Arkadan kurmalı Fatihler ekranları karartmış, bize ambargo koymuşlardır. Onurlu gazeteciler, aralarındaki ayrık otlarını aralarından söküp atmalıdırlar.


İlgili yazılar

Karakaraya: AKP iftira kampanyası başlattı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı  Prof. Dr. Mevlüt Karakaya “daha önce ‘PKK düşman değildir’ diye ve PYD’yi meşru kabul

Yolsuzluklar doktora tezi olacak düzeyde

Bülent Tezcan : Yerli malı haftasını kaldırdılar. 12 yıl sonra Türkiye’ye yolsuzluk haftası hediye ettiler Daha önce haklarında yolsuzluk ve

Davutoğlu’nun tek derdi CHP ve Cumhuriyet

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun tek derdi CHP ve onun lideri Kemal Kılıçdaroğlu. Türkiye’nin çok önemli sorunları bulunmasına rağmen gittiği yerlerde  sorunların

Bir Cevap Yazın