Bahçeli: Erdoğan, Türk ve Türkmen Düşmanı

Bahçeli: Erdoğan, Türk ve Türkmen Düşmanı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli,  Tayyip Erdoğan’ın Gazze sorunun  milli mesele olarak gördüğünü “ne hikmetse dökülen Türkmen kanından, alınan Türkmen canından rahatsız olmadığını”  belirterek “Çünkü Erdoğan Türk ve Türkmen hasmıdır. Çünkü Erdoğan Türk ve Türkmen muhalifidir” dedi.

Bahçeli, Ramazan Bayramı nedeniyle Ankara Arena Spor Salonu’nda partilerle bayramlaştıktan sonra bir konuşma yaptı. Konuşmasında “Dün bizim olan yerler bugün feryat etmektedir. Dün bizimle barış ve adaleti yaşayan coğrafyalar şimdilerde barbarların, vandalların, insan canına kast eden vampirlerin elindedir. Türk milletinin yönetiminde birliği, dirliği ve bolluğu doyasıya özümseyen toplumlar maalesef ki karanlığa mahkumdur. Türkiye’mizin çevresinden adeta kan nehirleri akmaktadır. İslam âlemi içe kapanmış, içine kıvrılmış, iç çekişme ve çatışmalarla boğulmuştur. Müslümanlar arasındaki bağlar gevşemiştir. İslam coğrafyası zalimlerin oyuncağı haline gelmiştir. Küresel emperyalizme kölelik yapan petrol şeyhleri, dolar milyarderleri haksızlık karşısında seslerini yükseltme cesaretini gösterememişlerdir. İslam ülkelerinde küresel senaryolara karşı tahammül edilemez bir sükûnet, katlanılamaz bir hareketsizlik hakimdir. Etnik, mezhep, ideolojik ve siyasi kamplaşmalar İslam’ın yaşadığın topraklara soluk aldırmamaktadır” diye konuştu.

Devlet Bahçeli Erdoğan’ı Türk düşmanı olarak eleştirirek şöyle devam etti:

“ÇEYREK ADAM”

İsrail’in günlerce sürdürdüğü Gazze operasyonu bini aşkın kardeşimizin katledilmesine, alt bine yakın kardeşimizin yaralanmasına neden olmuştur. Filistin davası çok ağır bir yara almıştır. Mazlumlar canilerin hedef tahtası olmuştur. Çoluk çocuk demeden, kadın yaşlı dinlemeden İsrail Gazze’yi bombalamış, kurşun yağdırmış, ölüm saçmıştır. Kutsal Ramazan ayında her türlü insanlık dışı vahşet İsrail yönetimi tarafından sergilenmiştir. Mescid-i Aksa’ya saygısızlık yapılmıştır. Kur’an-ı Kerim çiğnenmiştir. Camiler imha edilmiştir. Okullar hedef alınmış, küçücük çocukların bedenlerine mermiler isabet etmiştir. Peki, bunca şiddet oluyorken, bunca vicdansızlık Müslümanları çepeçevre kuşatıyorken AKP hükümeti ne yapmış, neyi başarmıştır? Aday Erdoğan; meydanlardan iftar sofralarına kadar boş konuşmaktan, boşa kürek çekmekten, mazlumların kanı üzerinden siyaset tasarlamaktan başka ne işe yaramıştır? Gazze’ye füzeler atılırken, aday Erdoğan iftiralarını sıralamış, istismarlarını sürdürmüştür. Gazze’li masumlar katledilirken, aday Erdoğan İsrail’e gürültüden başka bir anlama gelmeyen tepkilerini devam ettirmiştir. Cumhurbaşkanı adayı olan çeyrek adam; İsrail’i terör devleti olarak suçlamış, Hitler’i aştı diye yüklenmiş; soykırımcı, hesap verecek, yargılanacak, yanına kalmayacak, döktüğü kanda boğulacak sözleriyle oyalanmıştır.”

“SİYASİ GIDASIDIR”

İsrail’in Başbakan Erdoğan’ın “Siyasi gıdası” olduğunu ifade eden Bahçeli, “İsrail; Erdoğan ve zihniyetinin siyasi ikbal ve aynasıdır. Bu ülke silaha sarıldıkça, Filistin’i ateşe verdikçe Erdoğan içten içe memnun olmakta, meydanlarda hançeresi yırtılırcasına bağırıp çağırma konusunda altın fırsat yakalamaktadır. Tek endişesinin de ‘Filistin, Filistin, Filistin’ olduğunu söylemiştir. Aynı Erdoğan her ne hikmetse dökülen Türkmen kanından, alınan Türkmen canından rahatsız değildir. Çünkü Erdoğan Türk ve Türkmen hasmıdır. Çünkü Erdoğan Türk ve Türkmen muhalifidir. Günlerdir soydaşlarımızı sistematik halde yok eden IŞİD terörüne kamuoyunun dikkatini çektik. Ne var ki, Erdoğan sanki Irak Türkmenleri yokmuş gibi davranmış, sanki Türkmenler soykırımla yüz yüze değilmiş gibi tutum takınmıştır. Erdoğan’ın gözü var görmemiş, kulağı var duymamış, kalbi var atmamıştır” dedi.

“MUSUL’U IŞİD’E PEŞKEŞ ÇEKTİ”

Gazze’yi milli mesele gören Erdoğan; acaba Kerkük’ü peşmergeye, Musul’u IŞİD vahşilerine ne hakla, ne yüzle peşkeş çekmiştir? Türkmeneli milli dava değil midir? Türkmenler milletimizin öz be öz kardeşi değil midir? Erdoğan bizim onca eleştirimizden, onca zorlamamızdan sonra Türkmen kardeşlerimiz diyerek sözde yaptıklarını anlatmaya koyulmuştur. Cılız da olsa bu bir gelişmedir. Erdoğan istese de istemese de, sevse de sevmese de, Türkmenler bizim haysiyetimiz, Türklüğün yakın coğrafyalardaki kaleleridir. Bu kale düşerse, Türkiye düşecektir. Bu kale yıkılırsa son yurdumuz hüzün ve hicran içinde kalacaktır. Şu işe bakınız ki, üç oy uğruna Türkmen kardeşlerimizin güvenliğini tehlikeye atıyormuşuz.Aday olan, ama adam olamayan şahıs böyle söylüyor. Erdoğan konuşmasında hızını alamamış olacaktır ki, bizim Türkmen kardeşlerimizle ne işimiz olduğunu sormuş, her türlü maddi ve manevi yardımı yapanların kendileri olduğunu iddia etmiştir.


İlgili yazılar

AKP Milletin Ruh Sağlığını Bozdu!

Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka AKP’nin 14 yıllık iktidarı döneminde ekonomik dengelerin, değer yargılarının yerle bir edildiğini, artan işsizlik, ekonomik çaresizlik,

Özdağ: El Nusra Eylem Hazırlığında

MHP Gaziantep Milletvekili ve Genel Başkan adayı Prof. Dr. Ümit Özdağ IŞİD’den sonra El Nusra’nın da Türkiye’de eylem yapmak için

Perlman 20 milyon dolarlık kemanı ile çalacak

Dünyanın en önemli müzik otoritelerince 20. ve 21. yüzyılın en üstün keman virtüözü kabul edilen Itzhak Perlman, Yapı Kredi ana

Bir Cevap Yazın