Bahçeli İdamda Israrlı!

Bahçeli İdamda Israrlı!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli muhalifler için sert konuştu. Bahçeli “Milliyetçi Hareket Partisi elinde hançerle dolaşan siyasi çürümüşlere teslim olmayacak, dün olduğu gibi bugün de asla fırsat vermeyecektir. Davasını bilmeyene ne tanık ne de kefil olunmayacağını yaşayarak gördük ve şahit olduk “diye konuştu..
AB’nin Türkiye karşıtı tutumunu sürdürdüğünü anımsatan Bahçeli idam yasasıyla ilgili talebini tekrarladı. Bahçeli “Vatan hainlerine cezaysa ceza, idamsa idam, işte er meydanı, işte Türkiye Büyük Millet Meclisi. İdam cezasına AKP destek midir? Evet. Cumhurbaşkanı, kanun önüne gelirse onaylayacak? Getirin. Oylayalım” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli muhalifleri “siyasi çürümüşlükle” suçladı. Partisinin Meclis grup toplantısında konuşan Bahçeli ilçe kurultaylarının 21 Mayıs 2017 Pazar günü yapılacağını açıkladı. Bahçeli “Siyaseti dünyevi menfaatlerinin temini ve makam hastalıklarının tedavisi için araç görenler çevremizde tuzak kuruyorlardı. Tezvirat kazanını karıştırmaktan haz alıyorlardı. Fitne, fesat dümenini çevirmekten keyif duyuyorlardı. Hallerine baksanız, yoğurdum ekşi demezler. Derelerin sığ yerlerinde balık avına çıkan pelikan kuşları gibi davrananlar bizi isteler de özümseyemezler” dedi.
Konuşmasında CHP’yi de eleştiren Bahçeli “Milliyetçi Hareket Partisi’ni hedef alan çok ortaklı saldırı ve operasyonun kumanda merkezinde şimdi yangın çıkmış, alevler bacayı sarmıştır. Üzerimize doğrultulan namlu ters tepmiş, ayak oyunları, karanlık senaryolar bumerang gibi muhataplarına dönmüştür. Şunu da eklemeliyim ki, rüzgâr ekerken mutlu olanlar, fırtına biçerken şikâyet etmemelidir. Bize göre, 16 Nisan Halkoylamasında hayır tercihinde bulunan vatandaşlarımızı sanal ve temelsiz bir siyasi kümeye dahil etme çabaları beyhude bir çırpınma, ucube bir gayretkeşliktir.
Göle maya çalmak için uğraşanlar, önce milletin mesaj ve iradesini anlamaya, sandık sonuçlarını samimiyetle yorumlamaya çalışmalıdır. İşte görüyorsunuz CHP kaosun dibinde, anlaşmazlıkların girdabındadır Bugün oyun var diye sızlananlar, dün bize karşı oynanan oyunlarda figüranlık rolüne bürünmekten utanmamışlardı. CHP’nin yanında hizalanan diğerleri ise dağılmış, vurgun yemiş haldedir. MHP’nin varlığını kafeslemek, ülkülerini kötülemek için her yolu deneyen gafillere oksijen çadırı görevi gören CHP, sonunda kazdığı kuyuya düşmekten kurtulamamıştır” ifadesini kullandı.
Bahçeli şöyle devam etti:
MHP’ye engel olmak, MHP’yi zayıflatmak ve kösteklemek için rekabete girenler eninde sonunda hak ettiklerini bulacaklardır. Ve de bulmaya başlamışlardır.
Bunlar birbirlerini yerken Milliyetçi Hareket Partisi emin adımlarla, engin fikriyatıyla, erdemli ve etik değerlerle harmanlanmış milli siyasetiyle Türk milletine sevdayla hizmet edecektir.
Türk’e kurşun sıkanları baş tacı yapmak, Türkiye’yi bölmeyi ve parçalamayı amaçlayan hainleri özgürlük savaşçısı gibi takdim ve bunların teşrifatlarını yapmak hangi Avrupa değeriyle izah edilmektedir? Bu vesileyle tekrar diyorum. Bir kez daha kararlılığımı açıklıyorum.
İdam cezasının getirilmesi, hazırlanacak teklif veya tasarının TBMM’de görüşülüp kabul edilmesi hususunda Milliyetçi Hareket Partisi bütün gücüyle vardır, buradadır, bu bahsin kapanmasını acilen beklemektedir. Vatan hainlerine cezaysa ceza, idamsa idam, işte er meydanı, işte Türkiye Büyük Millet Meclisi. Biz dün ne söylüyorsak aynı noktadayız. Biz dün neyi savunuyorsak yine aynı çizgide, aynı kararlılıktayız. İdam cezası toplumsal bir talep midir? Evet. İdam cezasına Adalet ve Kalkınma Partisi destek midir? Evet. Cumhurbaşkanı, kanun önüne gelirse onaylayacak mıdır? Bu da evet.
O halde durmayalım, alttan almayalım, gecikmeyelim, Türkiye’nin kendi göbek bağını nasıl kestiğini, nasıl keseceğini herkese gösterelim. Kavakta nar olmaz, kötülerde ar olmaz, Türk milletinin kesinlikle affı olmaz, olmayacaktır.


İlgili yazılar

Org. Özel’den Org. Torumtay tavrı

AKP iktidarı, kaçak saray’daki zat, başbakanlık koltuğuna oturtulan 23 Nisan başbakanı… ‘Paralel yapı’diyerek kumpaslara devam ediyor. Yargı’daki temizlik, siyasetteki ayıklama,

BAŞBAKAN DANIŞMANI BAKIN NE YAPTI

Varank’ın fotoğraflarını çeken Zaman muhabiri gözaltına alındı.

MHP’li Yalçın: Suriyeli göçmenler ayrı bir yasaya mı tabi?

ABD,AB ve AKP’nin Esad’ı devirmek için Suriye’de ateşlediği iç savaştan kaçan yaklaşık iki milyon Suriyeli Türkiye’de yaşıyor. Suriyelilerin en çok

Bir Cevap Yazın