Bahçeli: MİT TIR’ları AKP’nin elinde patladı

Bahçeli: MİT TIR’ları AKP’nin elinde patladı

MHP Lideri Devlet Bahçeli hükümetin halkı kandırdığını belirterek “Pasta büyüdü dediler, ama hep kendileri yediler, adaletli paylaşımı hiç düşünmediler. Türkiye zenginleşti ve uçuşa geçti dediler, fakat zenginleşen vatandaş değil yandaş, uçan Bayburtlu değil buhran lobisi oldu.” dedi. Bahçeli AKP’nin mafyalaştığını e MİT TIR’larının ellerinde patladığını söyledi.

Partisince Bayburt’ta düzenlenen mitingde konuşan Bahçeli  vatan evlatları aç gezerken, bakan ve Başbakan evlatları haram lokmayla doyup, küplerini doldurduğunu söyledi.

Bahçeli’nin konuşması özetle şöyle:

Sizler sefalet yaşadınız, birileri saraylar yaptırıp sefa sürdü. Sizler fakirliğin girdabına düştünüz, birileri saltanatın zirvesine çıktı.

Sizler kaybettiniz, hırsızlar kazandı. Sizler zarar ettiniz, rüşvetçiler karlarına kar kattı.  Sizler üzüldünüz, haramzadeler sevinçten havalara uçtu.

Sizler umutsuz, işsiz, yarınsız kaldınız, çalanlar, çırpanlar, sövenler azgın nefislerine hizmet etti. İmam Hatip konusunu istismar etmiş, gençlerimizi aldatmıştır.

Milli iradeyi istismar etmiş, yolsuzluğu azdırmıştır.

Yoksulları kandırmış, açlığa mahkum etmiştir. Ve AKP baştan ayağa istismar olmuştur.  Gerek Erdoğan, gerekse de Davutoğlu;  Türkiye’yi çaresiz zannetmişlerdir.

Yabancı başkentlerin ağzına bakmışlardır.

Meşruiyetlerini yurt dışında aramışlardır. Türk ve Türkiye düşmanlarıyla işbirliği yapmışlardır. Bölücülere kefil olmuşlar, bebek katiliyle pazarlık masaları kurmuşlardır.

Şimdi Başbakan Davutoğlu meydan meydan dolaşmaktadır. Her şeyini Erdoğan’a bağlamıştır.

Erdoğan’a yeni bir koltuk, yeni bir mevki ihya etmek için başkanlık propagandası yapmaktadır. Artık sinsi oyunlar bitmelidir.

ZORBA KONTROLDEN ÇIKTI

Artık rezalet serüvenleri kapanmalıdır.  Artık ihanetin perdesi yırtılıp atılmalıdır. Zorba kontrol ve denetimden çıkmıştır.

Bakınız MİT TIR’larıyla ilgili medyada çıkan haberler, Türkiye’nin ne hallere düşürüldüğünü ispat etmektedir. 19 Ocak 2014 tarihinde, alınan bir ihbar üzerine Adana’da MİT tırları Cumhuriyet Savcılığı tarafından durdurulmuştu.

Erdoğan aylarca buna ihanet dedi. Aylarca savcının ve askerin meşru ve hukuki tutumunu düşmanlık olarak gösterdi.

Davutoğlu da Erdoğan’dan aldığı talimat ve buyruklar doğrultusunda aynı tavır içinde oldu. AKP hükümetinin tüm mensupları ağız birliği ederek;

Tırlarda ilaç olduğunu söylediler.

Türkmenlere yardım götürüldüğü yalanını söylediler. TIR’larda silah olduğu iddialarını sürekli reddettiler.

Savcı ve askerler hakkında soruşturmalar açıldı. Hatta yalnızca görevlerini yapan Jandarma personeli cezaevine atıldı.

Savcıya hayat zindan edildi.

Şimdi tüm gerçekler fotoğraflı bir şekilde ortaya çıkmıştır. MİT TIR’larının içinde bir şehri tümden havaya uçuracak silah ve mühimmat olduğu açıklığa kavuşmuştur.

AKP’li bir genel başkan yardımcısı bu silahların Özgür Suriye Ordusuna gönderildiğini itiraf etmesine rağmen, üzerinde kimseler durmamıştır.

Erdoğan Türkiye’yi böyle bir açmaz ve çukura nasıl sürüklemiştir?

Hükümet, komşu coğrafyalardaki kanlı boğuşmaya hangi yasal ve ahlaki mazeretlere dayanarak silah sevkiyatı yapmıştır?

2002’den önce piyade tüfeği yapamadığımız kuyruklu yalanını devamlı dillendiren Davutoğlu kimlerin silahını, hangi mihraklar adına ve hangi terörist gruplara gönderilmesine suç ortaklığı yapmıştır?

Komşu coğrafyalardaki iç savaşa taraf olan, teröristleri, isyancıları ahlaksızca silahlandıran Erdoğan ve Davutoğlu vatana, millete ve devlete ihanet etmiş olmayacak mıdır?

AKP MAFYALAŞTI

Davutoğlu 1,5 yıldır gerçekleri çarpıtmış, teröristleri silahlandırmıştır. Demokratik ve medeni bir ülkede, MİT tırlarıyla ilgili yaşanan benzeri bir felaket tablosundan sonra hiçbir hükümet ayakta kalamayacaktır.

AKP mafyalaşmış, çeteleşmiş, meşruiyetini kaybetmiştir.

AKP silah kaçakçılarının, silah tüccarlarının, kan döken, can alan teröristlerin aparatı haline gelmiştir. Bu utanç verici durum Türkiye’yi uluslararası toplumda suçlu ve mahcup durumuna düşürecektir.

Erdoğan hangi yetkiyle eli kanlı gruplara silah sevkiyatı yapmış, ne gibi çıkarlar elde etmiştir? Barzani’ye, PKK’ya, PYD’ye ağır silahlar verilmiş midir?

Davutoğlu’nun yaptık dediği piyade silahları kimlerin elindedir, hangi hasımları öldürmektedir? MİT TIR’ları AKP’nin elinde patlamıştır.

Ve MİT tırlarından Erdoğan’ın, Davutoğlu’nun şiddet, dehşet ve vahşet planları çıkmıştır.

Anayasa’da tarafsız olması açık açık yazılmış Cumhurbaşkanı; sanal açılış törenleri ve devletin imkânlarıyla korsan ve paralel miting yapar mı?

Yine Anayasa’ya göre devletin başı olan Cumhurbaşkanı, bir partinin fiili eşbaşkanı gibi hareket edebilir mi?

Türkiye Cumhuriyeti’nin ve Türk milletinin birliğini temsil eden Cumhurbaşkanı, muhalefetle kavgaya tutuşup iktidar partisini kollayabilir mi?

 


İlgili yazılar

Erken seçim tek başına iktidar getirmiyor

İç ve dış operasyonlarla tırmandırılan gerilim süreci içinde bir erken seçime giderek tek başına iktidara gelme senaryosu AKP’nin anketçisinden destek

Van Belediye Başkanı Gözaltında

Van Büyükşehir Belediye başkanı Bekir Kaya gözaltına alındı. Büyükşehir belediyesine operasyon düzenleyen güvenlik güçleri Belediye başkanı Bekir Kaya’yı terör örgütüne

Bahçeli: Hukuksuzluk da sizin de vebaliniz var !

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, “Erdoğan’ın Anayasa ve yasaları ihlal edecek cüreti kendisinde bulmasında başta araştırma şirketleri olmak üzere

Bir Cevap Yazın