Bahçeli: Şiddet severler huzur vermiyor

Bahçeli: Şiddet severler huzur vermiyor

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Geleceğimiz için ortak çatı, dirliğimiz için ortak akıl, birlik için ortak irade olsun diyoruz, ancak birileri ürküyor, kaçıyor, korkuyor” diyerek, nefsine yenilmiş, hırslarına boyun eğmiş, ideolojik önyargılarının esiri olmuş kim varsa belirsizlikten istifade etmenin peşine düştüğünü kaydetti.

MHP lideri Bahçeli, Twitter’dan takipçileriyle bir araya geldi. Bir dizi paylaşımda bulunan Bahçeli, her kutlama, her şölen, her anlamlı gün ya da haftanın küçük ya da büyük olaylara sahne olduğunu kaydederek, “Nevruz’u karşılasak, akılları mumyalanmış, ahlakları maskelenmiş, iradeleri mefsuh edilmiş kupkuru kalabalıklar zehir ve zillet saçıyor. Milli bayramları kutlasak, 23 Nisan’dan 29 Ekim’e kadar ne kadar tarihi ve ulvi emanet varsa birilerini rahatsız ediyor uykularını kaçırıyor. Dini bayramları vecd ile yaşayalım diyoruz, trafik terörü kanlı yüzünü, acımasız tarafını arifeden bayramın son gününe kadar gösteriyor. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü huzur ve sükûnet içinde geçsin, aman kavga ve çatışma yaşanmasın istiyoruz, ne var ki olmuyor. Uzlaşalım, kucaklaşalım, hoşgörüyü rehber edelim istiyoruz, fakat şiddet severler, öfke saçanlar söz dinlemiyor, huzur vermiyor” dedi.

“GERİYE ADAM OLAN İÇİN GÖK KUBBEDE HOŞ BİR SADA KALIR” 

“Geleceğimiz için ortak çatı, dirliğimiz için ortak akıl, birlik için ortak irade olsun diyoruz, ancak birileri ürküyor, kaçıyor, korkuyor” diyen Bahçeli, nefsine yenilmiş, hırslarına boyun eğmiş, ideolojik önyargılarının esiri olmuş kim varsa belirsizlikten istifade etmenin peşine düştüğünü kaydetti.

“Yazıktır ülkemize, haksızlıktır milletimize, darbedir geleceğimize” paylaşımında bulunan Bahçeli, önemli olanın dil ve söz değil, hal ve gönül olduğunu, asıl olanın şekil, suret, görüntü değil, özün güzelliği, mananın tesiri ve ruhun derinliği olduğunu belirtti. Bunun yakalandığı müddetçe her günü ve her anı hakkını vererek, doya doya özümseyerek yaşayacaklarını anlatan Bahçeli, “Şunu iyi bilelim, kibir gemisinde kaptan olanlar, ahlak limanına çıkamazlar, haya kıyısına ayak basamazlar. Kalbi çorak olanın üslubu bozuktur, insanlığı yarım olanın iddiası bulanıktır. Benlik ateşinde yananlar, gıybet fırınında kızaranlar, rahmet nuruyla ıslanamazlar, hidayet ışığıyla aydınlanamazlar” ifadelerini kullandı.

Yunus Emre’nin kendilerine, “Rüzgarla geldi dört heves; yalan, riya, sabırsızlık ve nefes. Ateşle geldi dört türlü felaket; şehvet, kibir, açgözlülük ve haset. Canla birlikte geldi dört özellik; utanma, ahlak, üstünlük ve birlik” nasihatinde bulunduğunu kaydeden Bahçeli, “Diyorum ki, rüzgar eser gider, ateş yanar geçer, can yaşanır biter; ama geriye adam olan için gök kubbede hoş bir sada kalır. Rüzgara, ateşe değil, cana, canana bakalım; can ve canan gördüğümüz milli ve manevi değerlerimizle dolup taşalım” dedi.


İlgili yazılar

Yaratılan canavar kontrolden çıktı!

Dün Reyhanlı, Suruç, Ankara, bugün Paris… Zehirli bir hançer gibi insanlığın yüreğine saplanmaya devam ediyor terör. Ya yarın? Joseph, Hüseyin,

CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, özgür kaldıktan sonra ilk kez geldiği İzmir’de ilk ziyaretini üyesi olduğu İzmir Gazeteciler Cemiyeti’ne gerçekleştirdi.

CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, özgür kaldıktan sonra ilk kez geldiği İzmir’de ilk ziyaretini üyesi olduğu İzmir Gazeteciler Cemiyeti’ne gerçekleştirdi.

Çevre Bakanı Gediz’in kirliliğini teğet geçti

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu kendi görev alanına giren Gediz Nehri’ndeki kirlilik nedeniyle, ölen balıklar,  Çaldağı’nda kesilen 200

Bir Cevap Yazın