Bahçeli: Sıkıysa IŞİD’in karşısına çıkın da görelim

Bahçeli: Sıkıysa IŞİD’in karşısına çıkın da görelim

MHP Genel Başkanı DevletBahçeli, “Türkiye’nin, IŞİD’e karşı PKK-PYD’nin hesabına savaşmasını dillendirenlerin ya şuurları kapalı, ya zihinleri bulanık ya da milli hafızaları tamamen siliktir. Bize göre, Mehmetçiğe kurşun sıkanların, Kobani için merhamet dilenciliğine, vicdan seferine çıkması yüzsüzlüğün doruğudur” dedi.

Partisinin gdrup toplantısında konuşan Bahçeli  kalplerinde insan sevgisi olmayan barbarlar, Kobani’deki IŞİD terörüne, IŞİD zulmüne sözde  tepki  gösterdiğini belirterek  “IŞİD protesto edilirken terör yöntemleri kullanılmıştır. Lafın gelişi IŞİD terörizmi reddedilirken aynı terör yöntemleri vatanımızda kullanılmıştır. Zulümden şikayet edenler, zulüm yapmıştır. Şiddetten yakınanlar şiddette sınır tanımamıştır” diye konuştu.

BahçeliPKK’lılara seslenerek şöyle devam etti:

“Türkiye’de terör estirenlere ve bunları destekleyen odaklara sesleniyorum; kendinize güveniyorsanız, sıkıysa, yüreğiniz yetiyorsa IŞİD’in karşısına çıkın da görelim. İstanbul’da bağırmak kolaydır, Diyarbakır’da masumlara korku salmak maliyetsizdir, sözde çözüm sürecinin puslu ortamında ‘her yer Kobani, her yer direniş’ demek basittir. Bingöl’de polise pusu kurduran, kurulmasına seyirci kalan, emzikli bebekleri kurşuna dizen, dağlarda fitne kazanı kaynatan, sokakları savaş alanına çeviren hainler, insanlık düşmanları size söylüyorum; Kobani’de IŞİD terörü sizi bekliyor, ne duruyorsunuz, ne korkuyorsunuz? IŞİD Kobani’de vuruyor, siz Türkiye’den selamlıyorsunuz. IŞİD Kobani’de eziyor, biçiyor, doğruyor, siz Türkiye’den ortak oluyorsunuz. Bu itibarla Kobani için koridor açılması, silah yardımı yapılması, buna sıcak bakılması vatana ihanet olacaktır” dedi.

 


İlgili yazılar

Laiklik Ne Zamandır Suç Oldu?

Emniyet güçlerinden ilginç uygulama. Laikliği savunan ve bunu kahvehanelerde anlatan gençler gözaltına alınıyor. İstanbul Beyoğlu’nda kahvehaneleri dolaşarak IŞİD’i lanetleyen ve

Zarraf’ın Uçağı ile Seyahat Eden Bakanlar Kim?

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, Adalet Bakanı Bozdağ hakkında Adana Cumhuriyet Başsavcı Vekili tarafından düzenlenen ikinci fezlekeyi de açıkladı.

BÜYÜK ÇALARSANIZ HIRSIZ DEMİYORLAR

BDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, AK Parti hükümetine rüşvet ve yolsuzluk üzerinden yüklenirken, vatandaşlara ise “Bu ülkede büyük para götürürseniz kimse size hırsız demiyor. 70 gün yatıp çıkıp Mercedeslerden el sallayarak eve gidiyorsunuz. Kim ki haram lokma yemişse onun burnundan fitil fitil getireceğiz. Sanmasınlar o trilyonları rahat rahat yiyecekler. Evini kapısını açtığında dolarla karşılaşan adam sizin halinizden ne anlayacak” diye seslendi.

Bir Cevap Yazın