Bakan Ala, muhalefet milletvekillerinin sorularını yanıtlayamadı

Bakan Ala, muhalefet milletvekillerinin sorularını yanıtlayamadı

Milletvekilleri, Bakan Ala’nın sorulara cevap vermemesine tepki gösterdi

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Plan ve Bütçe Komisyonu’nda İçişleri Bakanlığı, Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Göç İdaresi Genel Müdürlüğü’nün bütçe ile kesinhesaplı görüşülmeye devam ediliyor.

Güle güle otur Efkan Bey!

CHP Ankara Milletvekili İzzet Çetin, İçişleri Bakanı Efkan Ala döneminde sorulara hiç cevap alamadıklarını ifade etti. “Yüce Meclisin üzerinde kendinizi asla göremezsiniz, sorularımıza yanıt vermek zorundasınız.” diyen Çetin, 17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonu sonrası göreve başladığını hatırlatarak Ala’nın 17-25 yolsuzluk operasyonu püskürtme becerisine isnaden bakanlık verildiğini savundu.

Hamzaçebi: Tam bir saltanat

Ala’nın devletin yapısını değiştirme sözleriyle ilgili ise Çetin, “Düzen hayaliniz, Cumhuriyeti, demokrasiyi, çağdaş uygarlığı reddedip Ortaçağ kafasına uygun bir düzense, hayal görürsünüz. Gücünüz ne olursa olsun, hayal mahsulü bir dünyada yaşamış olursunuz.” ifadelerini kullandı.

“Bakanlığınız el yordamıyla yönetiliyor.” diyen Çetin, “Kafasının gerisinde düzeni gerçekleştirmek için toplumu sindirme, jopla, işkenceyle, toma ile tazzikli suyla bastırma için geldiğiniz gibi bir görüntü var. Demokrasiyi, Cumhuriyeti anlamaya ve onları korumaya davet ediyorum.” diye konuştu.

“Bilal Erdoğan’a yaklaşanı vurun”

CHP Kocaeli Milletvekili Hurşit Güneş, milletvekillerinin yasama ve denetleme görevi bulunduğunu hatırlattı. “Neden Meclise saygı göstermiyor sunuz, sorularımıza yanıt vermiyor musunuz?” diye soran Güneş, Bakan Ala’dan denetim görevine el vermesini isteyerek “Bu bir ayıptır. Burda birçok yanlışlık var.” ifadelerini kullandı.

Ala’dan, örtülük ödenekteki artışı hatırlatarak ihtiyacın nerden kaynaklandığını açıklamasını isteyen Güneş, “Son dönemde bir debdebe merakı aldı. Sayın bakan siz de Ankara Valisinin konutuna yerleştiniz. Bu tabi olumlu bir gelişme değil.” dedi.


İlgili yazılar

Diyanet: Günahkar imamın arkasında namaz kılınır!

Diyanet’te skandal bitmiyor. AKP iktidarları döneminde  kamuoyunda tartışılan icraatlara imza atan  Diyanet işleri Başkanlığı Alo fetva Hattı, görevi örnek insan

IŞİD organ kaçakçılığı mı yapıyor ?

Irak büyükelçisi Birleşmiş Milletlere Güvenlik konseyinden IŞİD’in eylemlerini finanse etmek için organ kaçakçılığı yaptığı iddialarının araştırılmasını istedi. Büyükelçi Muhammed Ali

AKP’de değişiklik yok

AKP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, AKP’deki 3 dönem yasağına devam edileceğini ve seçim sisteminde herhangi bir değişikliğe gidilmeyeceğini açıkladı.

Bir Cevap Yazın