BAKAN’DAN CUMHURBAŞKANINA YAKIŞIKSIZ SÖZ

BAKAN’DAN CUMHURBAŞKANINA YAKIŞIKSIZ SÖZ

Mehmet Müezzinoğlu,  İstanbul Esenler Kültür Merkezi’nde partililerle hitaben yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanlığı seçimleri  için  yeni tuzaklar kurulduğunu iddia etti. Müezzinoğlu  “Yeni yeni tuzaklar yeni tezgahlar. Ayışığı, Sarıkız, Balyoz, cumhuriyet yürüyüşleri, Danıştayhadiseleri… Ondan sonra geldi cumhurbaşkanlığı seçimlerine. Cumhurbaşkanını siz seçemezsiniz. Niye? Bugüne kadar kararı hep biz verdik. Siyasi parti liderlerini tespih gibi dizdik masaya. 5 tane siyasi parti genel başkanına dedik ki siz tanımasanız da olur. Milletin tanımaması zaten hiç önemli değil. Ahmet Necdet Sezer diye bir saksı, sizin önünüze koyarız siz de seçersiniz. Çünkü biz emrediyoruz dediler emrettiler ve seçtirttiler. Ama zannettiler ki yine öyle bir Ak Parti var. Yine öyle bir söz geçirecekleri diş geçirecekleri bir Recep Tayyip Erdoğan var. Ama yağma yok. Artık millet var. Milletle beraber yürüyen bir AK Parti var. Milletin lideri Recep Tayyip Erdoğan var. Asla boyun eğmedik. Bu ülkede başaramadığımız tek bir şey var. O da hocam ne yazık ki sakal bırakmadı. Sakal bırakmış olsaydı sözünü dinleyecek ve anayasa değişikliğini de başarmış olacaktık. Ama anayasa değişikliğini yapamadığımız için bir anayasaya gitme ve komşu kapı gibi cumhurbaşkanlığı seçimleri için 367 hukuk ucubesini çıkarttılar. Şimdi bakın meclisi toplantıya çağırıyorlar. 184 oldu mu toplanırız diyorlar. Peki o zaman 367 şartını niye aradınız” şeklinde konuştu.

Kaynak: Hürriyet


İlgili yazılar

HAKAN ŞÜKÜR BAŞBAKANI YUNUS’UN SÖZLERİYLE ELEŞTİRDİ

Dershane tartışmaları başladığında AKP’den İstanbul Bağımsız Milletvekili Hakan Şükür, başbakan Erdroğan’a açık tavır aldı. Şükür “Ne küfür ne de bağırmak suçunuzu ortadan kaldırmaz. Edebim el vermez edepsizlik edene. Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene” dedi.

Türkmen: Göç Bakanlığı Kurulmalı

TBMM Başkanlık Divanı Üyesi CHP Adana Milletvekili Av. Elif Doğan Türkmen, Hatay Altınözü Boynuyoğun Mülteci Kampını ziyaret ederek, incelemelerde bulundu.

SARIGÜL: DENİZDEN ULAŞIMI ARTIRACAĞIZ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül, AKP iktidarında kent meydanlarının yurttaşlara yasaklandığını belirterek, “Hiçbir demokratik ülkede meydanlar halka kapatılamaz. 30 Mart’tan sonra başta Taksim olmak üzere İstanbul’un tüm meydanlarını halka açacağız, özgürlüklere açacağız” dedi.

Bir Cevap Yazın