Bakanlar önce AKP’de prova yaptılar

Bakanlar önce AKP’de prova yaptılar

AKP milletvekilleri, 4 eski bakanla Meclis Genel Kurulu’ndan önce genel merkezde kahvaltılı toplantıda bir araya geldi. Bu toplantı, haklarında soruşturma önergesi verilen dört eski bakanın ilk savunma yeri oldu. Bakanlar, tek tek söz alarak kendilerini savundular. Zafer Çağlayan çok tartışılan 700 bin liralık saat ile ilgili çarpıcı sözler söyledi.

Bu sabah, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay ve partinin yönetiminin başkanlığında yapılan kahvaltılı toplantıda, söz alan Zafer Çağlayan 700 bin liralık saat iddiasıyla ilgili bilgi verirken, saatin fiyatından söz etmedi. Çağlayan, “Ben saati bir gazetenin ilanında gördüm, çok beğendim, ilgili firmayla temasa geçtim, ‘kişiye özel üretiyoruz’ dediler. Daha sonra firma yetkilisi beni aradı ve ‘satın alacak mısınız?’ dedi. Bu konuşma yapılırken Rıza Zarrab o ortamda bulunuyordu. ‘Bizim orada ofisimiz var, alır size gönderirler’ dedi. Sonra bir araçla saati bana gönderdiler. Saatin faturası alanın üstüne ama garanti belgesinde benim adım geçiyor. Saatin parasını ödedim ve mal beyanımda da gösterdim” dedi.

GÜLER’DEN KASALARA YORUM YOK

Güler de Rıza Zarrab ile nasıl tanıştıklarını anlattı, rüşvet iddialarını yalanladı. Güler, oğlunun yatak odasında bulunan kasalara ilişkin herhangi bir şey söylemedi. Çevre ve Şehircilik eski bakanı Erdoğan Bayraktar ise dosya hakkında takipsizlik kararı verildiğini, TBMM’de çalışamadığını ve gece gündüz ağladığını belirti. Bütün milletvekillerinden özür dileyen Bayraktar toplantıda gözyaşlarına hakim olamadı.

VEKİLLER SORU SORDU

Milletvekillerini kahvaltıda dört bakana soru sordukları ve soruların büyük bölümünün Rıza Zarrab ile ilgili olduğu öğrenildi. Ak Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli ise Bayraktar dosyasına verilen takipsizlik kararıyla ilgili olarak, “Biz de düşündük, süreç başlamıştı, önergeler verilmişti. Şimdi bunu ayırırsak, her şeyin ertelenmesi gerekecekti. Muhalefet de bunu kullanabilirdi. Süreç başlasın belki komisyon aşamasında yeniden bakarız” dedi. Canikli, yapılacak gizli oylamalarda parti kararı alınamadığını, ancak AK Parti olarak komisyon kurulması yönünde tavırları olduğunu milletvekillerine anımsattı. Toplantıda, Meclis’teki ziyaretçi yasağı da gündeme geldi. Bir çok milletvekili uygulamadan memnuniyetini dile getirirken, bir milletvekili, “Milletle aramıza mesafe koymayalım” dedi.

Kaynak: Hürriyet


İlgili yazılar

Arınç: Teröriste yanıt vermem

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Terör örgütü PKK’nın yöneticisi Cemil Bayık’ın “3. bir güç, yani ABD Çözüm sürecinde

AKP başkanlık için kampanya başlatıyor!

Tarafsız olacağına dair namus şerefi üzerine yemin eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlık sisteminin tanıtılması için AKP teşkilatlarını harekete geçiriyor.

CHP ADAYINA SALDIRDILAR

Seçim çalışmalarını sürdüren CHP Ankara Büyükşehir belediye başkan adayı Mansur Yavaş’a İvedik Organize Sanayii bölgesinde 3 bin kişilik katılımla yapılan toplantıda saldırı yapıldı.Saldıranlar arasında Gökçek’in “Yıkım ekibi” olarak görev yapan eski boksör, güreşçi ve ve çok sayıda sabıkalı bulunduğu iddia edildi

Bir Cevap Yazın