BAKANLIKTA CİNSEL TACİZ SORUŞTURMASI

BAKANLIKTA CİNSEL TACİZ SORUŞTURMASI

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, haklarındaki ihbar ve şikâyetler nedeniyle, hakaret, adil yargılamayı etkilemeye teşebbüs ve cinsel taciz gibi suçları sosyal paylaşım siteleri yoluyla işledikleri iddiasıyla taşra teşkilâtında bulunan altı personel ile ceza infaz kurumlarında görev yapan üç personel hakkında ilgili Cumhuriyet başsavcılıklarınca soruşturma açıldığını bildirdi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu’nun soru önergesini yanıtlayan Adalet Bakanı, “İdarî tasarruflarla, anayasal teminat altındaki özel hayatın gizliliği ve haberleşme hürriyetinin kısıtlanması söz konusu olamayacağı gibi, işlenen suçların takibi, suç isnatlarına dayalı olarak soruşturma yürütülmesi veya kovuşturma açılması konuları da Bakanlığımızın görev ve yetki alanı dışında kalmaktadır” dedi.

Adalet Bakanı, başkalarının hak ve hürriyetlerini ihlâl eden veya içeriği bir başka suçun konusunu oluşturan sosyal medya paylaşımlarıyla ilgili ihbar veya şikâyetler üzerine, yasal gereğinin takdiri ve soruşturma yürütülmesinin ilgili Cumhuriyet başsavcılıklarının görev, yetki ve sorumluluğunda bulunduğunu söyledi.
Bakan Bozdağ, çalışanların sosyal medya hesapları ile elektronik postalarının Adalet Bakanlığı tarafından takibinin, içeriklerinin incelenmesinin veya haberleşme içeriklerine müdahale edilmesinin söz konusu olmadığını, bu çerçevede hakkında idarî soruşturma açılan personel de bulunmadığını açıkladı.
Adalet Bakanı, haklarındaki ihbar ve şikâyetler nedeniyle, hakaret, adil yargılamayı etkilemeye teşebbüs ve cinsel taciz gibi suçları sosyal paylaşım siteleri yoluyla işledikleri iddiasıyla taşra teşkilâtında bulunan altı personel ile ceza infaz kurumlarında görev yapan üç personel hakkında ilgili Cumhuriyet başsavcılıklarınca soruşturma açıldığını söyledi.


İlgili yazılar

Bahçeli ne zaman sokağa çıkacağını açıkladı

MHP Lideri Devlet Bahçeli Cumhurbaşkanı adayı Erdoğan’ın “sokağa çıkamıyor. Çünkü çıkacak yüzü yok” eleştirilerine yanıt vermek için basın toplantısı yaptı.

O savcaya soruşturma kararı

Kılıçdaroğlu hakkında hakaret içerikli yazı yazan savcı Osman Karlı hakkında soruşturma kararı verildi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ’na hakaret

MHP: Oy sayımı tamamlanmadan tutanak imzalamayın!

MHP Genel Sekreter Yardımcısı ve  Ankara 1. Bölge Milletvekili Adayı Hidayet Vahapoğlu, sandık görevlilerini dikkatli olmaları konusunda uyardı. Okul müdürleri

Bir Cevap Yazın