BAŞBAKAN YARDIMCISI İŞLER AYM KARARINA TEPKİLİ

BAŞBAKAN YARDIMCISI İŞLER AYM KARARINA TEPKİLİ

Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, Twitter ile ilgili kararından dolayı Anayasa Mahkemesi’ne tepki gösterdi. İşler, “Benim bildiğim kadarıyla Türkiye içerisinde yasal süreç tamamlanmadan Anayasa Mahkemesi’nden böyle bir karar geldi. Keşke iç hukuk yolları bitirilmiş olsa, ondan sonra Anayasa Mahkemesi’ne gidilmiş olsa daha doğru olurdu diye düşünüyorum” dedi.
Libya’dan gelen sivil toplum örgütü temsilcilerini kabulü sırasında gazetecilerin sorularını cevaplandıran İşler, Twitter’a ilişkin şöyle konuştu:
“Biz arzu ederdik ki Twitter Türkiye’de böyle bir yasakla karşı karşıya kalmasın ama maalesef Twitter Türk mahkemelerinin kararlarını hiç takmadı. Talepleri yerine getiremediği için Twitter’a erişim toptan engellendi. Halbuki biz çıkarmış olduğumuz internet yasasında da ilgili sayfaların erişiminin engellenmesini zaten öngörmüştük ama maalesef Twitter gerekli adımları atmadığından dolayı böyle bir durum söz konusu oldu. Keşke Twitter, bizim mahkeme kararlarımızı ve kişilik haklarının ihlali, özel hayatın gizliliğin ihlali gibi konularda böyle tavırlar sergilememiş olsa da ‘Twitter hiç kapanmasın’ diye temenni ediyorum. Benim bildiğim kadarıyla Türkiye içerisinde yasal süreç tamamlanmadan Anayasa Mahkemesi’nden böyle bir karar geldi. Doğrusu hukuki bir mesele ama benim bildiğim kadarıyla yasal süreç tamamlanmadan Anayasa Mahkemesi neden böyle bir karar aldı, onu ben Anayasa Mahkemesi’nin takdirine bırakıyorum. İç hukuk yolları tüketilmemiştir çünkü. TİB Başkanlığının mahkeme kararını, bir üst mahkemeye götürme süresi var onu henüz kullanmamıştı, bu kullanılmış olsaydı çok daha şık olurdu diye düşünüyorum.”
Youtube erişimin yasağının kaldırılması ile ilgili soru üzerine ise İşler, “Youtube ile ilgili de ulusal güvenliğimizi tehdit eden bir videoyu, ses kaydını yayınladığı ve onu engellemediği için kapatılmıştı. Çünkü mesele milli güvenlikle ilgili bir mesele, ihanet ve casuslukla ilgili bir mesele. Bundan dolayı Youtube kapatıldı ama şuan bana gelen bilgide Gölbaşı Sulh Ceza Mahkemesi de Youtube yasağını kaldırmış durumda. Bu doğrultuda gelişmeleri takip edeceğiz” dedi.


İlgili yazılar

Uyur İtleri, İnekleri, Ayıları…

Fazıl Hüsnü Dağlarca’nın en beğendiğim şiirlerinden biridir. “Dışardan Gazel” DIŞARIDAN GAZEL Siz Ali Bey, Veli Beyefendi busunuz, Gelecekler önünde suçlusunuz.

Kılıçdaroğlu eşi ve oğluyla oy kullandı!

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Ankara Arjantin İlköğretim okulunda ailesi ile birlikte oyunu kullandı. Bu seçimde Kılıçdaroğlu’nun yurt dışında Doktora yapan

KILIÇDAROĞLU-ERDOĞAN DÜELLOSU SÜRÜYOR

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan’a “Alo Fatih” üzerinden eleştirilerini sürdürdü. CHP Lideri, “Erdoğan bir sonraki ses kaydında, Alo Fatih’ten, kanalın logosu yerine kendi suratını koymasını isterse hiç şaşırmayacağız” ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın