BAŞBAKAN YİNE DOĞRUYU SÖYLEYEMEDİ

Başbakan Recep Tayyip

İşte Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

“Malatya’da hayata gözlerini yuman Sivas Valimize Allah’tan rahmet diliyorum. Sivas’ta buraya gelip de Sivas’ın bir yiğidini 2009’da hakka uğurladığımız Yazıcıoğlu kardeşimi hatırlamamak da mümkün değil. Bizi Sivas’ın suyu, toprağı çekti, Sivas’ın aşkı, sevdası, muhabbeti çekti. Bizi Sivas’taki yiğidolar çekti. Bu yüzden 30 Mart seçimlerinin startını Sivas’tan veriyoruz. Sivas’tan ya Allah bismillah diyoruz.

Neden Sivas? Sivas, istikbalimizin, istiklalimizin en önemli başlangıç noktası. Ak Parti’yi kurarken Sivaslı bir ozanın dizelerini kendimize ölçü olarak aldık: Uzun ince bir yoldayım, gidiyorum gündüz gece…Büyük Türkiye yolculuğuna bu aşkla, sevdayla çıktık. Onun için 30 Mart’ın startını buradan veriyorum.

1919’un Eylül ayında Sivas’ta Gazi Mustafa Kemal Sivas kongresini topladı. O kongre kurtuluş savaşımızın yolunu açtığı kadar cumhuriyetimizin de geleceğini şekillendirdi. 1919’da Sivas’ta ne denildi? ‘Milli sınırlar içinde vatan bölünmez bir bütündür, parçalanamaz. Manda ve himaye kabul edilemez’ dendi.

Bugün 30 Mart seçimlerinin startını Sivas’ta verirken 95 yıl sonra bizler de o ilkeleri buradan tekrar ediyoruz. Milli sınırlar içinde tek millet diyoruz, tek bayrak diyoruz ve tek vatan diyoruz.

‘İÇERDEN YA DA DIŞARDAN OPERASYON YAPMAK İSTEYENLERE…’

Ve ne diyoruz; tek devlet. Türkiye Cumhuriyeti Devleti. Kimse bu ülkede yeni bir devlet anlayışı içine girmesin. Bunun içine giren karşısında bizi bulur. İçerden ya da dışardan Türkiye üzerinde operasyon yapmak isteyenlere göğsümüzü siper eder, onlara gereken cevabı veririz. Düşmana ne de içerdeki haine asla eyvallah etmeyiz.

‘O KİRLİ ELLER HEDEFLERİNE ULAŞAMAYACAK’

Hiç kimse Türkiye Cumhuriyeti’ni teslim alma hevesine kapılmasın. Bu millet iradesine uzanan o kirli, çirkin eller asla bu ülkede hedefine ulaşamayacaktır. Milli iradeyi teslim alma hevesleri inşallah 30 Mart ve sonrasında kursaklarda kalacaktır.

30 MART’TA MANŞETİ SİZ ATACAKSINIZ

30 Mart seçimleri yeniden bir istiklal mücadelesidir. 30 Mart’ta son sözü bir kez daha siz söyleyeceksiniz. 30 Mart’ta son manşeti siz atacaksınız. Milli irade hırsızlarına, manşetle hükümet kurup hükümet devirme heveslilerine, paralel yapıya sizler dur diyeceksiniz. Öyle bir cevap evrin ki tüm dünya demokrasi dersini Sivas’tan alsın. Adını anmanıza gerek yok. Onun zaten Sivas’ta esamesi var mı?

DEMİRAĞ’IN KÖPRÜ HAYALİNİ CHP YOK ETTİ

Sivaslı biliminsanı Nuri Demirağ. Bunları ben de bilmiyorudm. Çalışma yaparken öğrendim. İstanbul Boğazı’na bir köprü hayalini Sivaslı Nuri Demirağ kurmuş. Plan ve projelerini hazırlamış. O zamanki CHP zihniyeti planları, projeleri yok etmişti. Ah kardeşlerim ah bu CHP var ya bu CHP, bunların bu ülkede dikili bir ağacı yok. 2 tane köprü Boğaz’ın üzerinde vardı.

3. KÖPRÜYÜ YAPACAĞIZ BE

3. Köprüyü yapmaya başladık, bunlar hoplamaya başladı. Yapacağız be. İsteseniz de istemeseniz de yapacağız. Şu anda 250 metrelik 2 kule yükseldi bitmek üzere. 4 gidiş, 4 geçiş olacak. Ortasından da tren gidecek. Nuri amcamız böyle bir adım atmış, onu mahcup etmeyiz.

MARMARAY’I ONLAR GÖRMEDEN BİTİRDİK

İyi ki Marmaray’ı denizin altından yaptık ha. Buna da karşı çıkarlardı. Onlar görmeden, bilmeden bitirdik Geçen günü İstanbul’da 2 gün sis. Vapurlar çalışmıyor, köprü sıkıntı. Marmaray devreye girdi. 300 bin kişi bir günde taşındı.

MHP’NİN BAŞINDAKİ ZAT BENİ KULAĞIMDAN TUTUP GETİRECEKMİŞ

Geçen ay Japonya’dayım. Bu MHP’nin başındaki zat geçen gün diyor ki ‘Bu Başbakan hiç yerde gezmesini bilmez mi, hep havada dolaşıyor’ Bir de orada edep dışı ifade kullanıyor. Yok beni kulağımdan tutup alıp getirecekmiş.

Ya bu nasıl bir edeptir. Eyy benim MHP”li kardeşlerim. Bu zat size layık değil. Siz de ona layık değilsiniz. Bunlardan bir şey olmaz.”


İlgili yazılar

PKK’dan sonra en büyük dert Suriyeliler

AKP ve Batı’nın desteğiyle Esad’a karşı dinci terör örgütlerini silahlandıran ve çıkan iç savaştan kaçarak Türkiye’ye gelen Suriyeliler, yaşadıkları illerin

Bahçeli: Erdoğan, Türk ve Türkmen Düşmanı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli,  Tayyip Erdoğan’ın Gazze sorunun  milli mesele olarak gördüğünü “ne hikmetse dökülen Türkmen kanından, alınan Türkmen

Demirtaş: Provakasyona izin vermedik

HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş Cumhurbaşkanı  Erdoğan ve Davutoğlu’nun partisine yönelik eleştirilerine “Bunlara göre HDP’ye oy vermek vatan hainliği olarak görülüyor.

Bir Cevap Yazın