Benim aşkım CHP

Benim aşkım CHP

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce Çağdaş Düşünce Topluluğu’nun daveti üzerine “1923’ten Günümüze Çağdaş Türkiye” konulu bir seminer vermek üzere ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu’na konuk oldu.

Üniversitelere konuk olduğu her defasında büyük heyecan duyduğunu dile getiren Muharrem İnce, TBMM’de milletvekilleriyle tartışırken bile öğrencilerin sorularının karşısında olduğu kadar terlemediğini belirterek, “Üniversite gençlerini görünce elim ayağım titrer. Heyacanla karışık bir korkudur o” dedi.

“Hayatını da savaşı da matematikle kazanacaksın”

Konuşmasında, kazanılmış tüm zaferlerin temelinde matematik olduğuna değinen CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, şunları söyledi:

“Çanakkale’de bulunduğum sırada birinin Çanakkale Savaşı sırasında ak sakallı dedelerin askerlere su taşıdığını söylediğine şahit oldum. Kendisine aynı ak sakallı dedelerin neden Sarıkamış’ta battaniye taşımadığını sordum. Çanakkale’de, Dumlupınar’da, Anafartalar’da akıllı komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Sarıkamış’ta da maceracı Enver Paşa vardı. Birinde matematik, diğerinde macera vardı. Matematik macerayı yener.”

İnce: “Ölürüm, kalırım, seçilirim, seçilmem hiç fark etmez, ama ben burada kalırım”

Öğrencilerin siyaset, dış politika, ülke gündemi konularında yönelttiği soruları da yanıtlayan Muharrem İnce, son dönemde CHP içinde meydana gelen gelişmeler ile ilgili görüşlerini de paylaştı. CHP’den istifa etmesinin mümkün olmadığını belirten CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, CHP’de her kademede görev yaptığını hatırlatarak “Benim aşkım, hayallerim, ümitlerim, üzüntülerim, sevinçlerim, her şey partimin içindedir. Ölürüm, kalırım, seçilirim, seçilmem, hiç fark etmez. Ama ben burada kalırım” dedi.


İlgili yazılar

CHP Terör İçin Liderler Zirvesi Önerdi!

CHP terör konusunda liderler zirvesi yapılması konusundaki talebini tekrarladı. TBMM Başkanı İsmail Kahraman başkanlığında grup başkanvekillerinin katılımıyla gerçekleşen “terör” toplantısında

Doğan: Kim Bu IŞİD Militanı AKP’liler?

Ahmet Davutoğlu Başkanlığındaki 63.Türkiye Cumhuriyeti Hükumetinde Kalkınma Bakanlığı Görevi yapan HDP İzmir Milletvekili Müslüm Doğan Polisin IŞİD’e yaptığı bir operasyonda

Hüseyin Çelik Yine Bombaladı

Ak Parti eski sözcüsü Hüseyin Çelik yine çok konuşulacak bir yazıya imza attı.Kişisel sitesinden  Davutoğlu’nun gönderilmesini değerlendiren Hüseyin Çelik, Erdoğan’ı bombaladı

Bir Cevap Yazın