Polis biber gazı ve basınçlı su ile müdahale etti…

Polis biber gazı ve basınçlı su ile müdahale etti…

Gezi eylemleri sırasında yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Berkin Elvan için eylem yapan üniversite öğrencileri Kızılay’a yürüdü. Ankara Üniversitesi (AÜ) Cebeci Kampüsü’nde toplanan grubun, Kızılay’a izinsiz yürümek istemesi üzerine polis dağılmaları yönünde uyarıda bulundu. Uyarıya rağmen dağılmayan ve yürümek isteyen gruba polis biber gazı ile müdahale etti. Bunun üzerine kampüsün içine giren grup, polisin olay yerinden çekilmesinin ardından Kızılay’a yürüdü.

Yürüyüş sırasında gruptakilerden bazılarının, Ankaray istasyonu önündeki bir direği ve kaldırım taşlarını söktükleri gözlendi. Grubun Kızılay’a varışında da meydandaki trafik kısa bir süre aksadı. Polis, gruptakilerin yürüyüşü sırasında, Cemal Gürsel ve Ziya Gökalp caddelerini trafiğe kapattı.Kızılay’da yoğun güvenlik önlemi alan polis eylemci gruba biber gazı ve tazyikli suyla müdahale etti. Olaylar devam ediyor.

TAKSİM MEYDANI DA KAPATILDI

Berkin Elvan’ın hayatını kaybetmesinin ardından, Taksim’de toplanma çağrısı yapıldı. Taksim Meydanı kapatıldı, güvenlik önlemleri artırıldı. İstiklal Caddesi’nde polis, göstericilere müdahale ediyor!.. Berkin Elvan için Beşiktaş’ta eylem düzenleniyor. Bir grup Beşiktaş Meydanı’nda Berkin Elvan için slogan atıp eylem yapıyor. Polis çevrede geniş güvenlik önlemi aldı. Bir grupta Beşiktaş’taki AKP seçim merkezini taşlayarak maddi hasar verdi. Seçim merkezinin camlarını kıran kişiler içeride bulunan eşyalara da zarar verdi. Polis çevredeki gruba müdahale etmeye devam ediyor.


İlgili yazılar

Köker : “Paraleciymişsin” yakıştırması yaptılar attılar

AKP Adana İl Başkanlığı’nda yaklaşık 4 yıldır basın danışmanı olarak çalışan Ömer Faruk Köker İranlı Reza’yı eleştiren tweet attığı için

HSYK YASA TEKLİFİ TBMM’DE KABUL EDİLDİ

Başbakan Erdoğan’ın salı günü ‘Meclis’ten çıkarılması’ talimatını verdiği HSYK düzenlemesi 24 saat süren kavgalı mesai sonunda yasalaştı.

8.Sınıf öğrencilerinin sınavı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından 28-29 Nisan 2014 Pazartesi ve Salı günü yapılacak ikinci dönem ortak sınavlarına 1 milyon 271

Bir Cevap Yazın