Polis biber gazı ve basınçlı su ile müdahale etti…

Polis biber gazı ve basınçlı su ile müdahale etti…

Gezi eylemleri sırasında yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Berkin Elvan için eylem yapan üniversite öğrencileri Kızılay’a yürüdü. Ankara Üniversitesi (AÜ) Cebeci Kampüsü’nde toplanan grubun, Kızılay’a izinsiz yürümek istemesi üzerine polis dağılmaları yönünde uyarıda bulundu. Uyarıya rağmen dağılmayan ve yürümek isteyen gruba polis biber gazı ile müdahale etti. Bunun üzerine kampüsün içine giren grup, polisin olay yerinden çekilmesinin ardından Kızılay’a yürüdü.

Yürüyüş sırasında gruptakilerden bazılarının, Ankaray istasyonu önündeki bir direği ve kaldırım taşlarını söktükleri gözlendi. Grubun Kızılay’a varışında da meydandaki trafik kısa bir süre aksadı. Polis, gruptakilerin yürüyüşü sırasında, Cemal Gürsel ve Ziya Gökalp caddelerini trafiğe kapattı.Kızılay’da yoğun güvenlik önlemi alan polis eylemci gruba biber gazı ve tazyikli suyla müdahale etti. Olaylar devam ediyor.

TAKSİM MEYDANI DA KAPATILDI

Berkin Elvan’ın hayatını kaybetmesinin ardından, Taksim’de toplanma çağrısı yapıldı. Taksim Meydanı kapatıldı, güvenlik önlemleri artırıldı. İstiklal Caddesi’nde polis, göstericilere müdahale ediyor!.. Berkin Elvan için Beşiktaş’ta eylem düzenleniyor. Bir grup Beşiktaş Meydanı’nda Berkin Elvan için slogan atıp eylem yapıyor. Polis çevrede geniş güvenlik önlemi aldı. Bir grupta Beşiktaş’taki AKP seçim merkezini taşlayarak maddi hasar verdi. Seçim merkezinin camlarını kıran kişiler içeride bulunan eşyalara da zarar verdi. Polis çevredeki gruba müdahale etmeye devam ediyor.


İlgili yazılar

Kemal Anadol’dan Yakın Döneme Işık

Türk siyasetine damga vurmuş isimlerden birisi olan Kemal Anadol, 1950’lili yıllardan başlayan 12 Eylül 1980’e değin süren anılarını kaleme aldı.

YARGITAY O SAVCILARI AKLADI

Yargıtay Ceza Genel Kurulu, Deniz Feneri soruşturmasını yapan ve görevden alınan savcılar Nadi Türkarslan, Mehmet Tamöz ve Abdulvahap Yaren’in görevi kötüye kullanma ve belgede sahtecilik suçlarından beraatına ilişkin Yargıtay 11. Ceza Dairesi’nin kararını onadı.

KaçAKsaray’ın önünde prtesto

AOÇ’de yeni yapılan Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na yürümek isteyen Öğrenci Kolektifi üyesi 22 kişi polisin gazlı müdahalesinin ardından yaka paça gözaltına alındı.

Bir Cevap Yazın