Bir AKP klasiği daha

Bir AKP klasiği daha

Olmayan müdürlüğe atandı

Zonguldak’ın Devrek İlçesi’nde Belediye Başkan Yardımcısıyken CHP’den aday adayı olan Bozkurt, göreve yeniden dönüşünde AKP’li Başkan’ın hışmına uğradı.

Zonguldak’ın Devrek İlçesi’nde Belediye Başkan Yardımcısıyken CHP’den aday adayı olmak için istifa eden Çetin Bozkurt, yeniden belediyeye dönünce, Yazı İşleri Müdürlüğü’ne atandı. Bölge İdare Mahkemesi’nin eski görevine dönmesi yönünde karar aldığı Bozkurt, bu kez de Belediye Başkanı AKP Mustafa Semerci tarafından belediye bünyesinde bulunmayan Park Bahçeler ve Mezarlıklar Müdürlüğü’ne atandı.

Devrek Belediyesi’nde 1990′da muhasebe şefi olarak işe başlayan 47 yaşındaki Çetin Bozkurt, 2008′de dönemin AKP Belediye Başkanı Özcan Ulupınar tarafından Belediye Başkan Yardımcılığına getirildi. Bozkurt, 30 Mart seçimleri öncesi geçen yıl 1 Aralık’ta, CHP’den belediye başkan aday adayı olmak için görevinden istifa etti. Aday gösterilmeyen Bozkurt, Devlet Memurluğu Yönetmeliği gereği yeniden belediyedeki görevine döndü. Ancak Devrek Belediye Başkanı AKP Mustafa Semerci tarafından seçimden önceki görevi olan Başkan Yardımcılığı yerine Yazı İşleri Müdürlüğü’ne atandı.

Bunun üzerine Bozkurt, Zonguldak Bölge Mahkemesi’ne başvurdu. Mahkeme, Bozkurt’u haklı bularak geçen 12 Kasım’da yeniden Başkan Yardımcılığı görevine dönmesine karar verdi. Ancak Başkan Semerci, 3 Aralık’ta Çetin Bozkurt’u, Eylül ayındaki belediye meclis kararıyla kapatılan Park Bahçeler ve Mezarlıklar Müdürlüğü’ne atadı.

Bünyesinde Park Bahçeler ve Mezarlıklar Müdürlüğü bulunmayan belediyenin İtfaiye Müdürlüğü binasında kendisine tahsis edilen odada görev yapan Bozkurt, 3 Kasım’da yapılan atamadan 2 gün sonra belediye meclisinin toplanıp, Park Bahçeler ve Mezarlıklar Müdürlüğü’nü evrak üzerinde yeniden faaliyete geçirdiğini söyledi. Bozkurt, atamayla ilgili yasal süre dolduktan sonra yeniden Bölge İdare Mahkemesi’ne başvuracağını, ayrıca Belediye Başkanı Mustafa Semerci hakkında tazminat davası açacağını kaydetti.

Belediye Başkanı Mustafa Semerci ise konuyla ilgili açıklama yapmak istemediğini söyledi.


İlgili yazılar

Kandilden haber var!

Kandil’de KCK yetkilileriyle bir araya gelen HDP heyeti Öcalan’ın hazırladığı Demokratik Çözüm ve Müzakere Taslağını tüm yapı ve birimlerinde ayrıntılı

Bahçeli: Davutoğlu Ehl-i Beyt’in ruhunu sızlatmıştı!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Partisinin Nevşehir’de yaptığı mitingdeki konuşmasında Cumhurbaşkanı’na Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu’na yüklendi. AKP hükümetinin ülkeye tezgah

Mihriban İftiraya İntiharla Yanıt Verdi

Aksaray Güzel Sanatlar Lisesi bahçesinde erkek öğrenci arkadaşıyla yan yana oturdukları  gerekçesiyle  öğretmen tarafından “yanyana oturup uygunsuz harekette bulundukları” iddiasıyla

Bir Cevap Yazın