BÜYÜK ÇALARSANIZ HIRSIZ DEMİYORLAR

BÜYÜK ÇALARSANIZ HIRSIZ DEMİYORLAR

Seçim çalışmalarını sürdüren Demirtaş, Ardahan’ın Göle ilçesinde vatandaşlara seslendi. Ortaya çıkan yolsuzlukları ve 17 Aralık operasyonuna dikkat çeken Demirtaş, “Bu ülkede büyük para götürürseniz kimse size hırsız demiyor. 70 gün yatıp çıkıp Mercedeslerden el sallayarak eve gidiyorsunuz” dedi.
“Göle’de insanlar var mı, ne düşünüyorlar? Ankara’nın umurunda değil. Erdoğan paraları saymaktan sizi düşünmeye fırsat bile bulamıyor” ifadelerini kullanan Demirtaş, şöyle konuştu:

“Kim ki haram lokma yemişse onun burnundan fitil fitil getireceğiz. Sanmasınlar o trilyonları rahat rahat yiyecekler. Marmaray’da kullanılan çivi parasını araştırdık. Gördük ki kullanılan çivinin parası, 5 yıl boyunca bütün Ardahan’a yapılan devlet yatırımından daha fazla.
Devlet hiç karışmazsa hayvancılık kendiliğinden gelişir ama şimdi onların bir bakanlığı var. Tarım ve hayvancılık bakanı, bir yılda verdiği destek bir katrilyon ama sadece mazotun vergisinden aldığı 10 katrilyon. Şimdi bu teşvik mi? Amaç kırsal kesim boşalsın şehirlere gelsin. Şehirlerde ucuz iş gücü sağlansın kendilerine, yoksul halk gidip patronlara çalışsın.”
CHP ve AKP’yi eleştiren Demirtaş, “Bunların hiçbirinin kafasından eşitlik, hiç birinin dilinden özgürlük geçmez. Evini kapısını açtığında dolarla karşılaşan adam sizin halinizden ne anlayacak” şeklinde konuştu.
BDP’li adayların gerçek halk iktidarını kuracağını savunan Demirtaş, “BDP’li adaylarımız, halkın gerçek iktidarını kurmak üzere geldiler. Burada bugüne kadar işitilmemiş hizmetler göreceksiniz. Halk iktidarı seçtiklerinize her gün hesap sormaktır. Eğer size yüz çevirirlerse bir gün, onları orada bırakmayın, indirin. İşte biz BDP’li adaylara bu kadar güveniyoruz. Çünkü onlar birer halk evladı. Onlar da dün sizin gibi zulüm görüyordu. Diğerleri sadece kurnazlığı, kalpazanlığı öğrenmiş, belediyeciliği değil ama biz bunu değiştireceğiz halkı iktidara getireceğiz” şeklinde konuştu.
ANF’nin haberine göre, hedeflerinin belediyeyi değil halkın gönlünü kazanmak olduğunu dile getiren Demirtaş, halktan seçimlere kadar yoğun bir çalışma içine girilmesini istedi.


İlgili yazılar

Davutoğlu’na Kerbela göndermesi

CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, Alevilere sıcak mesajlar veren Başbakan Ahmet Davutoğlu’na sosyal medya aracılığı ile eleştirdi. CHP’li Hüseyin Aygün,

Perinçek seçim sonucunu eleştiren partiliyi kovdu

Kaynak Yayınları Genel Yayın Yönetmeni Sadık Usta, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek tarafından görevden alındı. Usta’nın görevden alınma nedeni

Bugüne AKP-FETO işbirliği İle Gelindi

Darbe Günlükleri haberleriyle FETÖ’cü yayın organlarının manşetlerine taşınan, sonra Milli Güvenlik Kurulu’nda (MGK) attığı imza nedeniyle Balyoz’da yargılanan Oramiral Özden

Bir Cevap Yazın