Cemaat kadroları tespit edildi

Cemaat kadroları tespit edildi

AKP’nin Afyonkarahisar kampının önemli gündem maddesi arasında “cemaat kadroları” da yer aldı. İçişleri Bakanı Efkan Âlâ bu alanda gelinen son durum konusunda hazırlanan raporu sunacak. İçişleri Bakanlığı devletteki cemaat kadrolarını il il tespit etti. Raporda 17 Aralık sürecinden sonra, devlet kadrolarına giren cemaat mensubu üst düzey görevlilerin bugüne kadar hangi ilde ne kadar tasviye edildikleri de yer aldı.

AKP’nin, Afyonkarahisar’da gerçekleştirdiği istişare toplantısı başladı. İki gün sürecek istişare toplantısının ilk gününde bakanların ve partilerin sunumları yer alıyor. İçişleri ve Adalet Bakanları Türkiye’nin güvenliği ve buna bağlı olarak 17 Aralık sürecinden sonra hazırlanan “paralel yapı” başlıklı raporu sunacak.

İL İL RAPORLANDI

ANKA’nın edindiği bilgilere; milletvekilleri de kendi seçim bölgeleri ile ilgili “cemaat raporu” hazırladı. Her ilde bir milletvekilinin görevlendirildiği belirtildi. Edinilen bilgilere göre; vekiller, kendi seçim bölgesinde kurum kurum cemaate mensup çalışan aradı. Toplanan bilgiler bir dosya haline getirilerek İçişleri Bakanı Âlâ’ya sunuldu. Özellikle bazı illerde yoğun olarak bulunan cemaate mensup öğrenci yurtlarının da denetlendiği kaydedildi.
Âlâ, vekillerin hazırladığı dosyalar ve bakanlığın tespitleri ile 17 Aralık sürecinden sonra üst düzey yapılan tasfiyeler hakkında da kamp toplantısında bir sunum yapacak. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ da Pazartesi Meclis’e sunulması beklenen yeni yargı paketi ve paralel yapı ile ilgili detaylı bilgi sunacak.


İlgili yazılar

HDP’de sosyalist kadın eş başkan

BDP’nin etnik, Kürt partisi algısını kırmak için yerine kurulan ve içinde Türk Sosyalistlerinin de yer aldığı HDP’nin eş başkanları belli

İşte Adalet Bakanlığının sorduğu soruların yanıtı!

Adli Yargı Görevde Yükselme Yazılı Sınavı’na girerek başarılı olan adaylara sorulan soru gündemde en çok tartışılan konulardan biri oldu. Zira

Yalova’da DYP adayı da çekildi

Yolava’da İP ve HEPAR ‘dan sonra DYP ‘de adayını CHP’li Vefa Salman lehine yarıştan çekti. HDP’li Sebahat Tuncel ise, adayı çekmeyeceklerini belirtti. Tuncel kimseye destek vermediklerini söyledi.

Bir Cevap Yazın