Çetin: Erdoğan morg bekliçiği yapıyor

Çetin: Erdoğan morg bekliçiği yapıyor

MHP Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, Filistin’de yaşananlara dikkat çekerek, hükümetin İsrail politikasını sert bir dille eleştirdi ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı morg bekçiliği yapmakla suçladı. BOP projesinin adım adım uygulanmaya devam ettiğini ifade eden Çetin, bir taraftan İsrail’in diğer taraftan da IŞİD’in Müslümanları katletmesine müsaade edildiğini belirti. Suriye ve Irak’taki Türkmenlerin durumuna dikkat çeken Çetin, gıda ve giyim malzemelerinden oluşan 20 tır malzemenin, Ülkü Ocakları tarafından Kerkük’e kadar götürüldüğünü ve ihtiyaç sahipleri Türkmenlere teslim edildiğini açıkladı.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, Hükümetin Filistin politikası ve Ülkü Ocaklarının Türkmenlere yardım götürmesiyle ilgili yazılı açıklama yaptı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Filistin’den yeni şehit haberleri gelmesi için pusuda beklediğini iddia eden Çetin, İsrail’i çete devleti gibi hareket etmekle suçladı. Filistin’de yaşananlara dünyanın sessiz kalmasına tepki gösteren Çetin, “Tayyip Erdoğan ve hükümeti, ne yazık ki İsrail politikalarını durduracak herhangi bir tavır sergileyemez. AKP zihniyetinin tek yapabileceği, Türkiye’deki İslami duyarlılığı olan çevreleri kandırmak ve suiistimal etmek için konuşmaktan ibarettir. Hâlbuki yine bir şov amacıyla gönderdikleri Mavi Marmara gemisinde şehit edilen insanlarımızın canları için İsrail’le para pazarlığında son aşamaya gelen bu AKP hükümetidir. İsrail’le son yıllarda ticaret hacminin dört katından fazla artması AKP’nin nedense hiç sözünü etmediği bir başka başarısıdır” dedi.

“İsrail jetleri Türkiye’ye, Türkiye’nin uçakları İsrail’e hâlâ gidip geliyorsa, o kürsülerde Tayyip Erdoğan’ın İsrail’e yönelik bağırış çağırışlarının ne anlamı vardır” diyen Çetin  Malatya Kürecik’teki radar üssünün İsrail’e bilgi verdiği iddiasının son derece ciddi olduğunu ifade etti.

 


İlgili yazılar

AKP’de Gül-Erdoğan kapışması başladı

AKP kurulduğu günden beri ilk kez parti içerisinde “eski” “yeni” kavgası başladı. Cumhurbaşkanlığı seçim süreci ile başlayan “Kim Cumhurbaşkanı olacak, kim

Demirtaş’tan sorumluğa hazırız açıklaması!

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, hükümet senaryolarıyla ilgili olarak, “Bence iki başlık Türkiye’de acilen tartışılmalı. İlki, Başbakan Davutoğlu verdiği

HANGİ TARAFTA YER ALACAKLAR

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Osmanlı hanedan mirasçıları arasında görülen bir davada Adalet Bakanlığı taraf oldu

Bir Cevap Yazın