CHP BAŞBAKAN VE BAKANLAR İÇİN HAREKETE GEÇTİ

CHP BAŞBAKAN VE BAKANLAR İÇİN HAREKETE GEÇTİ

CHP; MHP, BDP ve bağımsız milletvekillerine 26 Mart tarihinde 4 eski bakan hakkındaki fezlekelerin okunması için Meclis’te olmaları için çağrıda bulundu. CHP’nin masasında bekleyen seçeneklerden birisi de Meclis’in olağanüstü toplantıya çağrılması. CHP, bu konuda MHP ile bir temas yürütüyor. Ancak bu konuda verilmiş bir karar yok. Genel Kurul’un toplanması için 184 milletvekilinin salonda bulunması gerekiyor. Aksi halde çağrı düşüyor. CHP’li kurmaylar, partinin Meclis’teki sandalye sayısının 184 sayısı için yeterli olmadığını belirtiyor. Yerel seçimler nedeniyle milletvekillerinin seçim bölgelerinde olması nedeniyle de olağanüstü toplantı çağrı seçeneği konusunda verilmiş bir karar bulunmuyor.
İçtüzüğe göre; Türkiye Büyük Millet Meclisi, tatil veya araverme sırasında Cumhurbaşkanı veya Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı tarafından toplantıya çağrılması halinde, belirtilen gün ve saatte toplanıyor. Ayrıca olağanüstü toplantı için milletvekillerinin beşte birinin imzasını taşıyan yani 110 imzalı gerekçeli önergenin Meclis Başkanlığına sunulması gerekiyor.


İlgili yazılar

DOĞANIN BAHŞETTİĞİ BİR NİMET: SIĞLA

Geçmişten bugüne kişisel temizlik ürünü denildiğinde akla hiç şüphesiz sabun geliyor. İnsanlık tarihi kadar eski olan sabun; kozmetik, losyon, krem ve ilaç yapımında da kullanılıyor. Bazı doğal yağlarla karıştırılarak yapılan sabunlar ise sağlık ve güzellik ürünleri arasında yerini alıyor. Özellikle Muğla ve çevresinde bulunan sığla yağı ile yapılan sabunlar ise keşfedilmemiş sağlık ve güzellik iksiri adeta. Bunun böyle olmasında Eski Mısır kraliçesi ve güzelliğiyle ünlü Kleopatra’nın sığla yağını kullanmış olmasının etkisi büyük. Günlük yaşantımızda önemli yeri olan sabunu doğal bir şifa kaynagına dönüstürenlerden biri olan Sığlacı Sabuncu Dede bize sığlayı ve sığla yağının sabuna dönüşme hikayesini anlatıyor.

CHP’den örgütlere kritik uyarı

CHP’ den partinin örgütlerine “sakin olun” genelgesi gönderildi.  CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl ve Genel Sekreter Gürsel Tekin imzasıyla,

Fuat Avni kendini deşifre edecek…

Twitter’da Fuat Avni  hesabıyla yazdığı yolsuzluk ve rüşvet ses kayıtları nedeniyle hükümeti zor duruma düşüren kişinin danışman olduğu belirtildi. Yolsuzluk

Bir Cevap Yazın