CHP BAŞBAKAN VE BAKANLAR İÇİN HAREKETE GEÇTİ

CHP BAŞBAKAN VE BAKANLAR İÇİN HAREKETE GEÇTİ

CHP; MHP, BDP ve bağımsız milletvekillerine 26 Mart tarihinde 4 eski bakan hakkındaki fezlekelerin okunması için Meclis’te olmaları için çağrıda bulundu. CHP’nin masasında bekleyen seçeneklerden birisi de Meclis’in olağanüstü toplantıya çağrılması. CHP, bu konuda MHP ile bir temas yürütüyor. Ancak bu konuda verilmiş bir karar yok. Genel Kurul’un toplanması için 184 milletvekilinin salonda bulunması gerekiyor. Aksi halde çağrı düşüyor. CHP’li kurmaylar, partinin Meclis’teki sandalye sayısının 184 sayısı için yeterli olmadığını belirtiyor. Yerel seçimler nedeniyle milletvekillerinin seçim bölgelerinde olması nedeniyle de olağanüstü toplantı çağrı seçeneği konusunda verilmiş bir karar bulunmuyor.
İçtüzüğe göre; Türkiye Büyük Millet Meclisi, tatil veya araverme sırasında Cumhurbaşkanı veya Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı tarafından toplantıya çağrılması halinde, belirtilen gün ve saatte toplanıyor. Ayrıca olağanüstü toplantı için milletvekillerinin beşte birinin imzasını taşıyan yani 110 imzalı gerekçeli önergenin Meclis Başkanlığına sunulması gerekiyor.


İlgili yazılar

Köşk bütçesi yüzde 49 artmış!

Bazı gazetelerde Cumhurbaşkanlığı bütçesinin iki kart arttırıldığı ve artan miktarla yeni binaya harcama yapılacağı iddiası Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklama ile yalanlandı.

KILIÇDAROĞLU’NUN MESAJI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Yerel seçimler sonrası hilenin değil doğrunun kazanması için gece gündüz bize destek veren gençlerimizle gurur

Tezcan: (HSYK) Hısım Sülale Yandaş Kurulu

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan:“Erdoğan eliyle HSYK, Hısım Sülale Yandaş Kuruluna dönüştürülmek istenmektedir” dedi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent

Bir Cevap Yazın