CHP İKTİDAR OLACAK

CHP İKTİDAR OLACAK

CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay partisinin Çorlu İlçe Başkanlığı Gençlik Kolları tarafından düzenlenen programa katıldı.

“Şu anda salona bakıyorum birçok kişi ayakta. Bizler salonlara sığmayacak katar büyüdük. Ama onlar ayakkabı kutularına sığacak kadar küçüldüler. Sizlerin varlığını bilmek ve sizler ile gönül gönüle olduğumuz bilmekti. Görüyorum ki şuanda bazılarınız gözyaşlarınızı tutamıyor ve hüzünleniyor. Artık hazırlanın bu gözyaşları artık zafer gözyaşları olacaktır. Bütün bunlardan önce sizlerle paylaşmak istediğim ben şuanda özgürüm. Ama, sizlerin içinden geçen de o dur ki özgürlüğüm ve özgürlüğümüz yarımdır. Sizlerin vicdanın da kabul görmemiş davalar nedeniyle şuanda hapiste bulunan tüm yurt severler serbest kaldığı gün, ben kendimi gerçek anlamda özgür hissedeceğim. Birgün bu salonda Tuncay Özkan’da, Fatih Hilmioğlu, Mehmet Ali Çelebioğlu’da konuşacak. Bugünlerin hazırlığı ve özlemi içerisindeyiz. Gün geliyor, devran dönüyor. Bu özgürlük kapısını sizler açtınız. Bu özgürlük kapısını genişleteceğiz.”

‘CHP İKTİDAR, KILIÇDAROĞLU BAŞBAKAN OLACAK’
Ergenekon davasında yeniden yargılamam tartışmalarının yapıldığını hatırlatan Balbay, “Şu anda halen ‘Bu davalar yeniden görülmeli’ diyenler var. Sanki bu davalar gerçekten davaymış da ‘Tekrar bir baştan baksak mı?’ diyen mantık var. Gerçekten dava olmadığını hele de bugün 17 Aralık sürecinden sonraki tartışmalar ile birlikte bu davaların aklı başındaki bir hukukçunun, biraz sağduyu sahibi hukukçunun gözden geçirmesiyle çözmesi gerektiğini sizler de biliyorsunuz. Önümüzde üç seçimlik bir maraton var. Yerel seçimler, Cumhurbaşkanlığı ile genel seçimler. Bizler bu seçimde oylarımızı yükselteceğiz. Genel seçimlerde Kılıçdaroğlu’nu Başbakan, CHP’yi de iktidar yapacağız” dedi.

Yoğun ilgi gören CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, konuşmasının ardından partililerin getirdiği kitapları imzalayıp, ilçeden ayrıldı.


İlgili yazılar

Uçakta seçim sonucunu değerlendirdiler

Seçim sonuçlarının ardından kurultay tartışmasının yaşandığı CHP’de öğlen saatlerinde sürpriz bir buluşma yaşandı. İstanbul’daki programını tamamladıktan sonra Atatürk Havaalanı’ndan Ankara’ya

Özel: Kandırılmaya da çok müsaitsiniz!

CHP’li Grupbaşkanvekili Özgür Özel TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmada Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Kanun bir başka bahara kaldığını hatırlatarak, AKP’yi

Cirit: Biz Devletin Başıyla Oradaydık

Yargıtay Başkanı İsmail Cirit, 18. Hukuk Dairesi’nin MHP ile ilgili verdiği kararın kesin olduğunu belirterek, “Herhangi bir hukuki karmaşa yok.

Bir Cevap Yazın