CHP YSK’YA GİDECEK

CHP YSK’YA GİDECEK

Ankara İl Seçim Kurulu’nun, CHP’nin seçim sonuçlarıyla ilgili oyların yeniden sayılması talebini reddetmesinin ardından, gözler Yüksek Seçim Kurulu’nda olacak.  CHP Ankara İl Başkanlığı, dün İl Seçim Kuruluna Ankara’daki 124 bin geçersiz oyla ilgili olarak, 25 ilçenin tamamında oyların yeniden sayılması ve birleştirme tutanaklarına ilişkin itirazda bulunmuştu. İl Seçim Kurulu’nun bu itirazları reddetmesinin ardından, CHP’de gözler YSK’ya çevrildi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan,  yaptığı açıklamada Ankara’da sandık tutanaklarına ile birleştirme tutanaklarına itiraz ettiklerini, İl Seçim Kurulu’nun bu itirazları bir günde değerlendirmesinin mümkün olmadığını belirtti. İl Seçim Kurulu için “Belli ki incelemeden kararını vermiş” eleştirisinde bulunan Tezcan, bundan sonraki aşamada aynı itirazlarını YSK’ya taşıyacaklarını kaydetti.

Öte yandan, CHP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş da Twitter hesabından, “İlçe ve il seçim kurullarına itiraz süreci tamamlanmıştır. Hakkımızı YSK nezdinde arayacağız. Süreç devam ediyor” dedi.


İlgili yazılar

Çam: Hükümet milli geliri hesaplamaya utanmış!

CHP İzmir Milletvekili Musa Çam, Hükümetin açıkladığı Orta Vadeli Program’da, AKP’nin Türkiye’yi getirdiği noktanın ‘düşük büyüme, yüksek işsizlik ve yoksullaşma’

Halkbank’ın 14 bin 500 hissedarı isyanda

Halkbank’ın küçük hissedarlarının  31.12.2014 tarihine kadar kaydileştirilmeyen hisseleri Kanun gereği 3 ay içerisinde satılmak üzere Yatırımcı Tazmin Merkezi’ne intikal edecek.

KİRLİLİKLERİNİ MEYDANLARDA ANLATACAĞIM

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AKP’li bakan ve milletvekillerinin “Rantsal” çalışmalarını “Onların hayatı para üzerine kurulu, dünyaları para üzerine kurulu. Emin olun ben anlatırken utanıyorum, onlar çalarken utanmıyorlar. Ben anlatırken sıkılıyorum, onlar çalarken sıkılmıyorlar” diye eleştirdi.

Bir Cevap Yazın