CHP’de kardeş belediye uygulaması başlıyor

CHP’de kardeş belediye uygulaması başlıyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, CHP’li Kardeş Belediyelerin Ekim ve Kasım aylarında, CHP iktidarının temellerini bugünden ve yerelden kurmak için bir araya geleceklerini söyledi. Türkiye’nin Doğusu ile Batısındaki CHP’li Belediyeleri bir araya getireceklerinin söyleyen Ağbaba, “Kardeş Belediyecilik” uygulaması ile Türkiye’nin doğusundan batısına kardeşlik köprüsü kurulacağını ve tüm CHP’li Belediyelerde hizmetlerin ortaklaştırıp standartlaştırılacağını söyledi.

 ESKİŞEHİR ADIYAMAN’LA İSTANBUL ERZURUM’LA BULUŞUYOR

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, göreve başladığı günden bugüne önemsediği en büyük proje olan “Kardeş Belediyecilik” fikrini hayata geçirdikleri ve somut çıktılarına almaya başladıklarını belirterek “Kardeş Belediyecilik” fikri, sadece belediyeler arası araç, teçhizat veya donanım paylaşımının çok çok ilerisinde bir düşünce olarak doğdu. Kardeş Belediyecilik uygulamalarını her şeyden önce bir fikir birliği, bir vizyon birliği olarak geliştirmeye çalışıyoruz. Türkiye’nin Doğusuyla Batıyı bir araya getirmek, belediyelerimiz arasındaki eşgüdüm ve koordinasyonu artırmak ve belediye hizmetlerimizde ortaklık ve standartlaşma yaratmak ana hedefimiz. Haziran ayında gerçekleştirdiğimiz “Büyük Belediyeler Buluşması” ile tüm belediyelerimizi bir araya getirdik. O toplantıda duyurduğumuz “Kardeş Belediyeler Buluşmasının” ilk üç toplantısını Ekim ayı içinde gerçekleştireceğiz ve Kasım Ayında devam edecek.”dedi.

Ağbaba şöyle devam etti:

“Eskişehir ve İzmir ile Adıyaman, Didim ile Muş, Karaman ile Antalya, İstanbul ile Erzurum bir araya gelecek. Çat (Erzurum) Belediyesi, Bakırköy Belediyemizle buluşurken, Çakırhüyük (Adıyaman) Odunpazarı Belediyemizle, Şambayat (Adıyaman) ise Karşıyaka Belediyemizle buluşacak. Ülkemizin Doğusunda Batısına tüm belediyelerimiz bu şekilde bir araya gelecek.

8 Ekim’de Muratpaşa Belediyemiz Göktepe (Karaman) ile Akçaşehir ve Kazancı (Karaman), Karşıyaka Belediyemizle bir araya gelecek. 20 Ekim’de ise Tut (Adıyaman) Nilüfer Belediyemizle, Çakırhüyük (Adıyaman) Odunpazarı Belediyemizle, Harmanlı ve Şambayat (Adıyaman) Karabağlar Belediyemizle bir araya gelecek.

Ekim ayındaki son buluşmamız ise 25 Ekim’de gerçekleşecek. 25 Ekim’de Azatlı ve Bozköy (Niğde) Mezitli Belediyemizle, Aktaş ve Kemerhisar (Niğde) ile Toprakkale (Osmaniye) Çukurova Belediyemizle, Saratlı (Aksaray) ve Orhanlı (Niğde) Seyhan Belediyemiz ile bir araya gelecekler. Ortak projeler geliştirecekler, yerel yönetimlerde kuracakları işbirliği ile Türkiye’ye örnek olacaklar. CHP iktidarının temellerinin bugünden atılmasını sağlayacak uygulamalara imza atacaklar.


İlgili yazılar

DİASPORA ACILARI KARALAMA KAMPANYASINA DÖNÜŞTÜRDÜ

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Cemil Çiçek, 1915 olaylarını değerlendirerek, Ermeni diasporasının acıları Türkiye’ye karşı bir karalama kampanyasına dönüştürdüğünü ifade

Erdoğan HDP’lilere böyle seslendi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, çözüm sürecini sona erdirme gayreti içinde olanların bunun bedelini ağır ödeyeceklerini söyledi. Süleyman Şah Türbesinin vatan

Gülen’in en yakınındaki kişi konuştu!

Emniyet Genel Müdürlüğü, Fetullah Gülen’in liderliğini yaptığı iddia edilen Paralel Devlet Yapılanması (PDY) ile ilgili gündeme “GİZLİ” ibareli bir rapor hazırladı.

Bir Cevap Yazın