CHP’li gençler TOMA maketiyle dikkat çekecek!

CHP’li gençler TOMA maketiyle dikkat çekecek!

CHP Gençlik Kolları Hükümetin hazırlık aşamasında olduğu yeni Polis yasasını protesto etmek üzere alanlara iniyor. “ Toma” maketiyle Başbakanlığa yürüyecek CHPli gençler, Türkiye’nin dikkatini bu anti-demokratik yasa maddesine çekmek, herkesi AKP Hükümetine karşı tavır almaya çağırmak istediklerini belirtti.

CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı İrfan İnanç Yıldız, AKP milletvekilleri tarafından ‘’Polislerin Yetkilerinin Genişletilmesine Yönelik’’ yasa teklifi TBMM Başkanlığı’na sunulduğunu hatıralatarak; Teklifin içerdiği; polisin arama yetkisini genişletme ve devlete karşı suçlarda kuşkulunun mal varlığına el konulması, dinlemelerin kapsamı “Devletin Güvenliğine Karşı İşlenen Suçlar” da eklenerek genişletilmesine yönelik maddeleri protesto etmek amacıyla CHP Gençlik Kolları eylem yapacaklarını açıkladı.

CHP Genel Başkan Yardımcıları ve Milletvekillerinin de katılacağı belirtilen yürüyüş eylemi, yarın (18 Ekim Cumartesi) saat 14.00‘de CHP Ankara İl Başkanlığı(Güvenpark) önünde başlayarak “Toma Ahmet” in çalışma ofisinin de bulunduğu Başbakanlık binasına kadar devam edecek.


İlgili yazılar

Arınç: Yanlış yok. Sözümün arkasındayım

Bayram namazından sonra yaptığı bir buçuk saatlik  konuşma içerisinde “kadınlar da sokakta iffetli olmalı. Kahkaha atmamalı” sözüne açıklık getirdi.  Arınç

Kriz varsa da yoksa da olan yoksula oluyor!

Dünyanın en büyük 100 lüks tüketim firması, 2013 mali yılında 214,2 milyar dolarlık satış geliri elde etti. Türkiye’nin ise mevcut 5,3

ALOOO ÇANKAYA!..

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, internet yasasını onayladı. Cumhurbaşkanı Gül yasayla ilgili olarak Twitter’dan yaptığı açıklamaya tepkiler çığ gibi büyürken, dikkat çeken bir başka tepki de CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Sarıgül’den geldi.

Bir Cevap Yazın